Neler Yeni

GİGABAYTE B450m s2h Bios Güncelleme {REHBERİ}

KUZGUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kuzgun Yıldız
Herkese merhaba arkadaşlar sizlere b450m s2h anakartın biosunu nasıl güncelleyeceğinizi göstereceğim ADIM ADIM .

1-) Öncelikle 4gb 8gb 16gb 32gb vs flash belleği bilgisayarınıza takıp rufustan önyükleme işlemini (FreeDOS) seçerek başlat kutucuğuna tıklayacağız.
2-) Şimdi GİGABAYTE'nin sitesine girip destek yazan yere tıklayacağız ve bios dosyaları karşımıza çıkacak. BİOS: https://www.kisa.link/Na2E
3-) İlk önce F40 sürümünü indirip dosyaları arşivden çıkartıp flash belleğe atacağız (Direkt F50 yi atınca anakart sorun çıkartabiliyor ) .
4-) Bilgisaarımızı kapatıyoruz ve yeniden başlatıyoruz (END) tuşuna basarak QFLASH'a giriyoruz ve update bios seçeneğine tıklıyoruz flash belleği seçip içindeki bios dosyasını seçiyoruz.
5-) Sağda bulunan çift ok işlemine tıklıyoruz ve güncelleme işlemini başlatıyoruz. 1-2dk süren bu işlem bittikten sonra bilgisayarımızı açıp bu sefer F50 dosyasını flash belleğe atıp aynı işlemi tekrarlıyoruz.
Kendiniz isterseniz direkt F50 sürümünü de yükleyebilirsiniz. Ben sorun yaşadığım için bu yöntemle yaptım ve sorunsuz yüklendi
Güncelleme sonrasında bilgisayarınız açılmaz ise Clear CMOS Jumper’ını kullanabilirsiniz .

HERKESE TEŞEKKÜRLER

Top Bottom