Neler Yeni

gigabyt b450m k secure boot açma

sundark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Aslan
gigabyt b450m k securty boot açma nasıl yapılır bu anakartda bu modu açmak için CSM Support kapatmamız gerek ama bunu kapatınca bazem siyah ekran oluyormuş bios sürümü f5a son sürüm ekran kartım sıpphire rx 5500 xt 4gb bunu yapma nedenim volorant da şu hata

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-12 000517.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-12 000517.png
    72.4 KB · Hit: 18

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
son sürüm biosa guncellediyseniz son sürümde secure boot aktif olmuyor. Bir önceki sürüme dönmeniz lazım

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
f5a surumunde bu sorunu yaşıyorsanız F4 gecmeniz lazım. Yada f4 biostayken secure boot ayarlarını flasha yedekleyip f5a ya geçip o ayarlari aktarmaniz lazim ama bu zor is. en temizi f4 biosa geri donun. Yeni gelen surumde duzeltirler muhtemelen bu sorunu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rev 1.0 ise geçerli bu söylediklerim. anakart rev2.0 ise FDa'dan FC'ye geri dönmeniz lazım

sundark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
f5a surumunde bu sorunu yaşıyorsanız F4 gecmeniz lazım. Yada f4 biostayken secure boot ayarlarını flasha yedekleyip f5a ya geçip o ayarlari aktarmaniz lazim ama bu zor is. en temizi f4 biosa geri donun. Yeni gelen surumde duzeltirler muhtemelen bu sorunu
ben hiç yapmadım ama eski bios sürmlerinde olduğu söyleniyor bende en yensini yükledim

Rev 1.0 ise geçerli bu söylediklerim. anakart rev2.0 ise FDa'dan FC'ye geri dönmeniz lazım
rev 1

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
ben hiç yapmadım ama eski bios sürmlerinde olduğu söyleniyor bende en yensini yükledim
gigabyte anakartlarin neredeyse hepsinde son sürüm biosta secure boot açılmıyor şuan. O yüzden en son sürümün bir alt surumune gecmeniz lazim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
gigabyt b450m k securty boot açma nasıl yapılır bu anakartda bu modu açmak için CSM Support kapatmamız gerek ama bunu kapatınca bazem siyah ekran oluyormuş bios sürümü f5a son sürüm ekran kartım sıpphire rx 5500 xt 4gb bunu yapma nedenim volorant da şu hata
Evet siyah ekranda kalabilme durumu var ve bunun çözümü de UEFI destekli başka ekran kartı bulmak ya da BIOS'u tekrardan yazdırmak. BIOS'tan önce CSM Support ayarını Disabled konuma getirip kaydedip çık BIOS'tan. Ondan sonra tekrardan BIOS'a girip Secure Boot'u aktif et bakalım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,860
Üyeler
151,134
Son üye
878n_el3man0
Top Bottom