Neler Yeni

Gigabyte GA-H55M-S2H kaç gb ram destekliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Oğuzhan Şener
Gigabyte GA-H55M-S2H anakartımda Kingston 2 gb ddr3 ram vardı aynısından bir tane daha aldım ama yeni aldığımı takınca sistem çalışmıyor eski ramimi çıkarıp sadece yeni aldığım rami taktığım zamanda sistem yine çalışmıyor acaba anakartım 4 gb rami desteklemiyormu yoksa yeni aldığım rammi bozuk emin olamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Anakart ram desteklemez de görüntü gelmez diye biliyorum
Görüntü gelmemesi desteklememesi oluyor zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gigabyte GA-H55M-S2H anakartımda Kingston 2 gb ddr3 ram vardı aynısından bir tane daha aldım ama yeni aldığımı takınca sistem çalışmıyor eski ramimi çıkarıp sadece yeni aldığım rami taktığım zamanda sistem yine çalışmıyor acaba anakartım 4 gb rami desteklemiyormu yoksa yeni aldığım rammi bozuk emin olamadım
H55 Anakartlar 16 gb rame kadar destekliyor. Aldığın RAM bozuk %99 ihtimal ile. Yeni raminin ucunu silgi ile silip tekrar dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Oğuzhan Şener
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart ram desteklemez de görüntü gelmez diye biliyorum
2 rami aynı anda taktığımda sistem öncr açılıyo gibi oluyo daha sonra kapanıyor sonra kendi kendine açılmaya çalışıyor ardından bip bip diye ses çıkarmaya başlıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Bı ara denediydim görüntü gelmiyor diye cildirmistim eğer görüntü alsaydim 8x2 kullanıyordum şimdi mal gibi 4+4 lere güvenip 8i sattım 4+4 kullanıyorum ben bı malim
mal değilsin h55 anakartlar g41lerden sonra çıkan ilk ddr3 anakartlardan biri yani 8 gb tek slot desteklese de anca 3 4 tane 8 gb tek slot rami destekler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Oğuzhan Şener
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görüntü gelmemesi desteklememesi oluyor zaten

H55 Anakartlar 16 gb rame kadar destekliyor. Aldığın RAM bozuk %99 ihtimal ile. Yeni raminin ucunu silgi ile silip tekrar dene
Silgiyle sildim hocam ama nafile hala aynı

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
2 rami aynı anda taktığımda sistem öncr açılıyo gibi oluyo daha sonra kapanıyor sonra kendi kendine açılmaya çalışıyor ardından bip bip diye ses çıkarmaya başlıyor
Dostum eğer aldığın ram kendi başına sistemi açmıyorsa o ramde sıkıntı vardır. Çünkü H55 Kartların tüm 2 gb ramleri desteklemesi gerek.

H81 var bende hocam
aynı şey onlarda da geçerli yine de aldığın ramin çipleri uyumlu değildir

Silgiyle sildim hocam ama nafile hala aynı
Rami geri iade etme şansın var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Oğuzhan Şener
Dostum eğer aldığın ram kendi başına sistemi açmıyorsa o ramde sıkıntı vardır. Çünkü H55 Kartların tüm 2 gb ramleri desteklemesi gerek.
Hocam peki benim bu anakartım i5 650 işlemci ile maximum kaç ram destekler

aynı şey onlarda da geçerli yine de aldığın ramin çipleri uyumlu değildir

Rami geri iade etme şansın var mı?
N11 den almıştım büyük ihtimalle iade edebilirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,890
Üyeler
140,717