Neler Yeni

GIGABYTE GeForce RTX 2060 Dual Fan Isınma Sorunu

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
Merhabalar hayırlı kandiller arkadaşlar. Elimde i5 12400F Gigabyte RTX 2060 lı bir sistem var alalı daha 1 ay olmadı. Bilgisayar kasasının modelide bu şekilde Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa. Pubg - Bns - Cod Apex gibi oyunları oynarken ekran kartı aşırı ısınıyor 80-83 dereceden aşağı inmiyor kasanın ön kapak cam olduğu için kapağı açıp bide öyle denedim yine aynı çok bi fark olmadı 80.-82 derece arasında çalıştı 1-2 derecelik bi fark oldu. Ön kapak açıkken FurMark testi yaptım yine aynı şekilde 83 dereceden hiç aşağı inmedi. Ekran kartını garantiye gönderdim rapora Windows ortamında Furmark, 3DMark Valley Heaven Superposition testleri yapıldıgını 2 saat boyunca 2k ultra ayarlarda csgo valorant oyunları oynandı ve herhangi bir sorun görülmedi yazmışlar.
Bana bu konuda bir öneriniz varmıdır ne yapmalıyım

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Isınan bir model zaten manuel fan egrisi ayarlayin ve gerekirse uv yapin

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
mehmet türk
Kasanız dandik bir kasamı diye baktım gayet güzel bir kasa 2060 modeli diğer modellere nazaran daha fazla ısınan bir kart, fan hızınızı maximuma getirip serin çalışmasını sağlamaktan başka seçenek yok maalesef. Birde şeyi merak ettim youtubeden bir video açıp gpu sıcaklığına birde öyle bakıp yazar mısınız ?

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
44-45 derece arasında çalışıyor youtubede video izlerken. Ekran kartı boştaykende bu derecelerde çalışıyor etkilemiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
mehmet türk
44-45 derece arasında çalışıyor youtubede video izlerken. Ekran kartı boştaykende bu derecelerde çalışıyor etkilemiyor.
Gayet normal hocam içiniz rahat olsun.Sadece fan hızınızı artırın 75'lere düşerse gayet iyi olacaktır ama 80 derecelerde 2060 için normaldir.

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
Tamamdır cevabınız için teşekkür ederim hayırlı bayramlar şimdiden

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
AYHANCANCA
Gigabayte modeli var aynı 80 derecelerde

UV yapabilirsin yada experinceden sıcaklık limitini 75e çekebilirsiniz oyun içi değerleri buraya atabilirmisiniz bu arada

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
Gigabayte modeli var aynı 80 derecelerde

UV yapabilirsin yada experinceden sıcaklık limitini 75e çekebilirsiniz oyun içi değerleri buraya atabilirmisiniz bu arada
1651185046482.png

melihv48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Melih Özcan
Hocam kasanız kapalı bir ortamda değil demi masa altı falan ?

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
Hayır hayır değil. Masanın üstünde tutuyorum ön kapak kapalıyken değerler bu şekilde açıkkende 82 görüyor sıcaklık.

melihv48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Melih Özcan
Hayır hayır değil. Masanın üstünde tutuyorum ön kapak kapalıyken değerler bu şekilde açıkkende 82 görüyor sıcaklık.
Kasanıza baktım alt tarafında ekran kartı soğutma destek fan yerleri var galiba oraya fan ilave yapabilirsiniz. Ayrı olarak üste 2 egzoz fan eklersiniz sıcakta düşüş olur başka çare gelmedi aklıma :)

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
Kasanıza baktım alt tarafında ekran kartı soğutma destek fan yerleri var galiba oraya fan ilave yapabilirsiniz. Ayrı olarak üste 2 egzoz fan eklersiniz sıcakta düşüş olur başka çare gelmedi aklıma :)
Aynen üst tarafa alcam 2 tane egzoz fan fakat alt tarafında malesef yer yok keşke olsaydı orayada dediğiniz gibi içeriye soguk hava üflücek 2 tane fan takabilirdim çok iyi olurdu ama malesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
AYHANCANCA
Aynen üst tarafa alcam 2 tane egzoz fan fakat alt tarafında malesef yer yok keşke olsaydı orayada dediğiniz gibi içeriye soguk hava üflücek 2 tane fan takabilirdim çok iyi olurdu ama malesef
fanlar hıc bır katkısı olmayack bu kartlar gıgabaytın böyle garantıye yollasan da farketmez 150 watt üstü karta ağır gelıyor sıcaklık limiti 83 olmasa 90 a kadar çıkacak bunun tek alternatifi kardeşim uv dir yoksa 80 derecelerde anca 2 sene kullanırsın sonra performans düşer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar hayırlı kandiller arkadaşlar. Elimde i5 12400F Gigabyte RTX 2060 lı bir sistem var alalı daha 1 ay olmadı. Bilgisayar kasasının modelide bu şekilde Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa. PUBG - Bns - Cod Apex gibi oyunları oynarken ekran kartı aşırı ısınıyor 80-83 dereceden aşağı inmiyor kasanın ön kapak cam olduğu için kapağı açıp bide öyle denedim yine aynı çok bi fark olmadı 80.-82 derece arasında çalıştı 1-2 derecelik bi fark oldu. Ön kapak açıkken FurMark testi yaptım yine aynı şekilde 83 dereceden hiç aşağı inmedi. Ekran kartını garantiye gönderdim rapora Windows ortamında Furmark, 3DMark Valley Heaven Superposition testleri yapıldıgını 2 saat boyunca 2k ultra ayarlarda csgo valorant oyunları oynandı ve herhangi bir sorun görülmedi yazmışlar.
Bana bu konuda bir öneriniz varmıdır ne yapmalıyım
bu arada senın sıstemle benımkı aynı aynı yerden almısız gecen ay

Top Bottom