Neler Yeni

İnceleme Gigabyte Markası

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhaba dostlar :), konu yanlış yerdeyse şimdiden kusura bakmayın, bir nevi inceleme olsun :D.

Gigabyte.png

Bugün ki konumuz Gigabyte'ın Tarihi! (Çok uzun tutmayacağım)

Gigabyte markası, 1986 yılında Pei-Chen Yeh tarafından kurulmuştur ve CEO suda Ming-Hsiung Liu dur. Gigabyte Tayvanlı bir bilgisayar donanım üreticisi ve dağıtıcısıdır, çoğumuzun bildiği üzere :).

Aorus

Aorus.jpg

Gigabyte ın bir sürü alt markası mevcut ama en bilindik ve önemlisi ise Aorus dur, Aorus çoğumuz da bildiği bir marka, Gigabyte ın üst seviye ve "Gaming" ağırlıklı modelleri Aorus adı altında üretiliyor ve satışa sunuluyor, heleki o gösterişli ekran kartlarına bitiyorum Aorus un :D.

Gigabyte'ın anakartlarındaki ve Ekran kartlarındaki önemli reklam özelliklerinden biri bilirsiniz ki "Ultra Durable" yani "tüm katı kapasitörler" ile reklamı yapılan "Ultra Dayanıklı" yapısıdır. Bu yapının güvenilir olduğunu düşünüyorum çünkü şuan 3. yada 4. Gigabyte anakartımdayım (Sistem değişmelerinden bu kadar anakart değişmemin sebebi), hem İntel hem de AMD anakartların da sıkıntısız yoluma devam ettim ve ediyorum da hala.

Gigabyte ürettiği ürünler ise sadece Anakart ve ekran kartı değil tabii ki de, Güç kaynağı, Laptop, Hava Soğutma, Sıvı Soğutma, SSD, Klavye, Mouse gibi bir sürü ürün üretmekte, ama ülkemizde Anakart ve Ekran kartı haricin de pek göremiyoruz, diğer ürünleri pek fazla yok piyasa da. Umarım ileri de diğer ürünlerinden de bolca ülkemize gelir de rekabet daha da kızışır :).

Kısa bir şekilde Gigabyte tarihine ve üretimine göz atmış olduk, yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın, Teşekkürler :).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,353
Üyeler
142,119
Son üye
Amer öztürk
Top Bottom