Neler Yeni

Gigabyte Rtx 4060 alınır mı ve ısınıyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cabbar Karalı
Bütçe
25000
Merhabalar geçenlerde bir hazır sistem aldım ve içindeki ekran kartına dikkat etmemişim ekran kartıda msi ventus modeliymiş ısındığını öğrenip iade etmek zorunda kaldım.
Şimdide https://www.tebilon.com/amd-ryzen-5...c-8gb-gigabyte-a520m-k-kioxia-500gb-16gb-ram/ bu linkten yükseltmelerle 1tb ssd xpg ram ve xpg kasaya yükselttim
ama içindeki gigabyte ekran kartı birazcık içimi huzursuz ediyor 3 fanlı olmasına rağmen herhangi bir *ısınma* *çok ses çıkarma* gibi sorunları var mıdır?
Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4060 eagle gigabyte

Armi3067

80+ Bronze
4060 zaten çok güçlü bir ekran kartı değil ısınma gibi bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Eagle versiyonu zaten birde 3 fanlı, kesinlikle ısınmaz Gigabyte iyi bir markadır zaten nasıl huzursuz etti anlamadım tam olarak.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,324
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Merhabalar geçenlerde bir hazır sistem aldım ve içindeki ekran kartına dikkat etmemişim ekran kartıda msi ventus modeliymiş ısındığını öğrenip iade etmek zorunda kaldım.
Şimdide https://www.tebilon.com/amd-ryzen-5...c-8gb-gigabyte-a520m-k-kioxia-500gb-16gb-ram/ bu linkten yükseltmelerle 1tb ssd xpg ram ve xpg kasaya yükselttim
ama içindeki gigabyte ekran kartı birazcık içimi huzursuz ediyor 3 fanlı olmasına rağmen herhangi bir *ısınma* *çok ses çıkarma* gibi sorunları var mıdır?

4060 eagle gigabyte
İade etmeye gerek yoktu aslında, 4060 çok güç isteyen bir kart olmadığı için genel olarak ısınması da diğer kartlara göre düşük. gigabyte genelde ısınır ama bu modelde ve kartta ısınacağını sanmıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cabbar Karalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4060 zaten çok güçlü bir ekran kartı değil ısınma gibi bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Eagle versiyonu zaten birde 3 fanlı, kesinlikle ısınmaz Gigabyte iyi bir markadır zaten nasıl huzursuz etti anlamadım tam olarak.
cevap için teşekkürler daha önce forumlarda biraz araştırdımda önceki serileri biraz sorunluymuş sanırım buda öyle midir acaba alayyımı almayımmı diye takıldı kafama . Birde sizce attıgım sistem alınır mı yükseltmelerle?

İade etmeye gerek yoktu aslında, 4060 çok güç isteyen bir kart olmadığı için genel olarak ısınması da diğer kartlara göre düşük. gigabyte genelde ısınır ama bu modelde ve kartta ısınacağını sanmıyorum.
çok sağ olun peki sistem sizce nasıl ?

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,324
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
cevap için teşekkürler daha önce forumlarda biraz araştırdımda önceki serileri biraz sorunluymuş sanırım buda öyle midir acaba alayyımı almayımmı diye takıldı kafama . Birde sizce attıgım sistem alınır mı yükseltmelerle?

çok sağ olun peki sistem sizce nasıl ?
Bu bütçede am5 sistem dizilebilirdi hocam o biraz şanssızlık olmuş gibi geçen günlerde am5 sistemler bulunuyordu bu fiyata biraz pazarı gözlemlenip alınabilirdi. Ama genel olarak güzel sadece upgrade'e biraz kapalı bir sistem.

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
yunusemre

4060 eagle gigabyte
ıade etmenız bıle hata

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cabbar Karalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu bütçede am5 sistem dizilebilirdi hocam o biraz şanssızlık olmuş gibi geçen günlerde am5 sistemler bulunuyordu bu fiyata biraz pazarı gözlemlenip alınabilirdi. Ama genel olarak güzel sadece upgrade'e biraz kapalı bir sistem.
hocam sistemi halen daha almış değilim bildiğiniz sistem linkleri varsa onlarada bakabilirim

Armi3067

80+ Bronze

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
yunusemre

Armi3067

80+ Bronze
Birde bu tebilon örneği diğer yerlerde belki bu fiyatlarda daha iyi sistem de olabilir bence iyi bir araştırın derim. Şuankini güncellemektense güncellenmiş halinin fiyatı ile farklı pclere bakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cabbar Karalı

Armi3067

80+ Bronze
hocam amd ekran kartlarından biraz korkuyorum ama çokta anlamıyorum yani
Size kalmış hocam örneğin rx 570 kullandım zamanında sorunsuz saatim olmazdı rx 6600'e geçtim bir tane sorun yaşamadım amd yeni nesilleri ile eskisi gibi değil artık ama nvidia amd'ye göre genel kullanımda daha sorunsuz olabilir bu kullanıcı ve yaptıklarına bağlı.

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
yunusemre
hocam amd ekran kartlarından biraz korkuyorum ama çokta anlamıyorum yani
kendım 7600 kullanıyorum gram sıkıntı yok ayrıca ona bakarsan bazı nvıdıa kartlarındada sıkıntı olabılıyo cok normal benım sahsı fıkrım amd butce dostu ve candır

Top Bottom