Neler Yeni

Gigabyte Vs Pny SSD?

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem Özbey
İki SSD arasında kaldım. PNY'de ısı sensörü yokmuş galiba bir de PNY SSD ile ilgili çok fazla teknik bilgi yazılmamış satış sitelerinde mesela Gigabyte ile ilgili
TRIM ve S.M.A.R.T destekli falan yazılmış daha bir sürü detay verilmiş ama PNY ile ilgili pek bilgi yok yardımcı olur musunuz?

Screenshot_23.png
Bu PNY'nin alttaki GIGABYTE
Screenshot_24.png
Bu kırmızı kutucuk içine aldıklarım ne anlama geliyor zahmet olmazsa detaylı bir şekilde açıklar mısınız?

baranthemosby

80+ Bronze
İki SSD arasında kaldım. PNY'de ısı sensörü yokmuş galiba bir de PNY SSD ile ilgili çok fazla teknik bilgi yazılmamış satış sitelerinde mesela Gigabyte ile ilgili
TRIM ve S.M.A.R.T destekli falan yazılmış daha bir sürü detay verilmiş ama PNY ile ilgili pek bilgi yok yardımcı olur musunuz?

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bu kırmızı kutucuk içine aldıklarım ne anlama geliyor zahmet olmazsa detaylı bir şekilde açıklar mısınız?
SSD almak istiyorsanız, PNY tercih etmeniz daha mantıklı. Kırmızı ile gösterdiğiniz şeylerin ne anlama geldiğini maalesef bilmiyorum.

baranthemosby

80+ Bronze
Neden PNY daha mantıklı açıklar mısınız :)
PNY, SSD tarafında kendini göstermiş ve gayet iyi bir marka olduğu için hocam. PNY SSD'ler F/P ürünleri olmakta ve daha iyi sonuçlar göstermekte. Her markanın iyi olduğu bir nokta vardır. Bu da onlardan birisi.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
100 Terabayt veri yazdıktan sonra garantisi bitiyor.
MTBF olayı birazcık karışık. Ama basit bir şekilde açıklamak istersek, SSD'nin ömrünü söylüyor diyebiliriz ama onun bir hesaplaması var direkt oradaki saat kadar değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki SSD arasında çok fark yok bu arada. PNY hem daha ucuz hem de yazma değeri olarak biraz daha iyi o yüzden onu tercih edebilirsiniz.

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem Özbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PNY, SSD tarafında kendini göstermiş ve gayet iyi bir marka olduğu için hocam. PNY SSD'ler F/P ürünleri olmakta ve daha iyi sonuçlar göstermekte. Her markanın iyi olduğu bir nokta vardır. Bu da onlardan birisi.
100 Terabayt veri yazdıktan sonra garantisi bitiyor.
MTBF olayı birazcık karışık. Ama basit bir şekilde açıklamak istersek, SSD'nin ömrünü söylüyor diyebiliriz ama onun bir hesaplaması var direkt oradaki saat kadar değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki SSD arasında çok fark yok bu arada. PNY hem daha ucuz hem de yazma değeri olarak biraz daha iyi o yüzden onu tercih edebilirsiniz.
Ben youtubetan bu iki SSD'nin de videolarını izledim GIGABYTE'nın değerleri hep daha yüksekteydi 500 MB/s'nin üzerinde PNY ise 470 çıkıyordu okuma değerleri. MTBF olayına biraz baktım internetten anlamadım karışık bir hesaplaması var :D

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
misfit
PNY'nin 1TB'lık modeli mevut. Yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Okuma-yazma hızı konusunda vadettiği değerleri veriyor.

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem Özbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PNY'nin 1TB'lık modeli mevut. Yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Okuma-yazma hızı konusunda vadettiği değerleri veriyor.
Anladım teşekkürler herkese PNY almaya karar verdim :)

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem Özbey
Hocam bir şey aklıma takıldı bu PNY'nin ısı sensörü olmaması bir sıkıntı oluşturur mu?

baranthemosby

80+ Bronze
Hocam bir şey aklıma takıldı bu PNY'nin ısı sensörü olmaması bir sıkıntı oluşturur mu?
Hocam pek bir sıkıntı olmaz. SSD çok fazla ısınan bir alet değildir zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,657
Üyeler
141,469
Son üye
Roiberic
Top Bottom