Neler Yeni

İnceleme God of War İnceleme: ÇOK SIKICI!

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
God Of War'ın hikayesinde, Loki'nin kim ve kaderlerinin ne olduğunu öğrenmelerini istiyor Feya. O yüzden böyle bir şey vasiyet ediyor.

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
abdulkadir bayram
İyi o zaman sevmediğimiz tüm oyunlara sıkıcı diyip konu açalım😀
Bunu yapmakta gayet özgürsün ve hiçkimsede bir şey diyemez fakat burada durum farklı. God Of War çok konuşulan ve herkes tarafından övülen bir oyun olduğu için arkadaş bu oyunu değerlendirmeyi seçmiş.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,527
İsim
bilo
Discord
b1l0
Çoğu kişi rdr2 daha sıkıcı diyecektir ama rdr2 oynarken sıradaki görevi merak ediyordum, atla görev yerine giderken acaba beni neler bekliyor diyordum. Gow o merak duygusunu da oluşturamadı bende. Dümdüz yürü kes yürü kes bi oyun gibi geldi. Sırf hikayesi güzel diye de aynı şeyi milyon kez yapasım gelmedi açıkçası. Rdr2yi seve seve seve oynadıktan uzun bir süre sonra gowu yarıda bıraktım. Açmadı oyun, çok tekrar var gibi.

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
Abicim ne olur biraz makale, kitap, bilimsel kaynaklardan falan bi şeyler okuyun, araştırın da bir konu hakkında nasıl yazı yazılır öğrenin. Yazını görünce okuyasım kaçtı ilk cümlesini bile okuyamadım, zaten başlık başlı başına acayip.

Jacket

80+ Silver
Kişisel fikriniz tabi saygı duyarım ama bu oyuna da sıkıcı demek bilmiyorum umarım bir gün zevk alabilirsin çünkü bu oyun bir baş yapıt.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,117
İsim
a l p e r

Ekler

• E788C8EC-7C53-4385-9CB1-B1B7AD95EA1A.png
    E788C8EC-7C53-4385-9CB1-B1B7AD95EA1A.png
    1.5 MB · Hit: 51

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
God Of War'ın hikayesinde, Loki'nin kim ve kaderlerinin ne olduğunu öğrenmelerini istiyor Feya. O yüzden böyle bir şey vasiyet ediyor.
Bak bu arkaplanı biliyorum. Sadece oyuncu olarak bunu merak ettiremedi. Misal kitap okursun. Acaba nolacak diye kıvrınır sayfaları hızlıca okuyup geçersin. O heyecanı bulamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çoğu kişi rdr2 daha sıkıcı diyecektir ama rdr2 oynarken sıradaki görevi merak ediyordum, atla görev yerine giderken acaba beni neler bekliyor diyordum. Gow o merak duygusunu da oluşturamadı bende. Dümdüz yürü kes yürü kes bi oyun gibi geldi. Sırf hikayesi güzel diye de aynı şeyi milyon kez yapasım gelmedi açıkçası. Rdr2yi seve seve seve oynadıktan uzun bir süre sonra gowu yarıda bıraktım. Açmadı oyun, çok tekrar var gibi.
Aynı. Çok fazla tekrar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

dikkat çekmeye çalışıyor dikkate almayın efenim iyi forumlar.
Eskiden RTE ye olan boş nefret iletilerini buraya dökmeyim şimdi. Konu hava durumu sen RTE şöyle böyle. Dikkat çekmeye çalışan biri varsa sensin, o saçma konularından bunu anlıyoruz.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,455
İsim
Oğuz Oğuz
Bu konu God of War'un hayasızca övülmesine karşın açılmıştır. Atıyorum God of War vs X olsun. Oynayan oynamayan herkes GoW diyor. Aga niye? Tamam eyw sunum kalitesi iyi. Sinematikler falan. Sony yani zaten. Ciddi bir maliyet var. Amma velakin bana geçmedi. Bu kadar net bana geçmedi. Karımın küllerini bir dağa çıkartacağım diye çekmediğim eziyet kalmadı.
Sürekli bir düşman sürekli bir dövüş sürekli bir bulmaca. Bulmacalar basitti ama sürekli çıkması sıktı.
Ya hayvan gibi vuruş hissiyatı var o baltanın düşmanın kafasına geçtiğini hissediyorum ama la yeter bitsinler. Bir de bazı boss'lar illallah ettim ya.
Ben oyundan soğutan şeyi söylüyorum. Karakterin zıplayamaması ve kısacık mesafeleri aşmak için türlü türlü huylar sergilememizin gerekmesi... Aaa işte orada dur adamım.
Sen tanrısın lan. Odin'e rest çekmiş birisin. Ama ney efendim? 2 metre aşağıya zıplayamıyor. Ney efendim illa oyunun gösterdiği yerden gitmek zorundasın.
Hikaye bana geçmedi, la şuradan atlayayım da geçeyim dediğinde a o da ne atlayamıyorsun illa sarı işaretli yerlerden gitmen gerek.
Ben bu oyundan sıkıldım harbi sıkıldım. Yani bitse de kurtulsam dedim lan kaç kere. Ama bitiremedim. O kadar sıkıldım.

Teşekkürler.
Gow sonlara doğru sıkıcı ama rdr2 kadar değil. Rdr2'yi bitireceğim diye cok sıkılmıştım. Ikiside 10 saatten sonra sıkmaya başlıyor.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,972
İsim
Oğuz
Valkürler harici zor bir boss yok oyunda. Valkürleri kesmek için de sadece güçlenmek gerekiyor, güçlenince onlar da çok basit. Düzgün güçlenmek için de Niflheim ve Muspelheim'e kesinlikle gitmek gerekiyor. Bu arada zaten gideceğin yollar da apaçık belli, başka bir yerden gitmeye çalışmak zaten saçma.

Alfha13

80+ Silver
Oyunun mantığı adam kes, bulmaca çöz; evet. Ama atladığın nokta şu ki oynanış, oynayabileceğin birçok oyundan daha kaliteli, eğlenceli, sıkmayan ve tekrar etmeyen bir yapıda bunlar. Oynanış sürekli olarak kendini yeniliyor. Karakterler arası etkileşimler, onların gelişimleri zaten mükemmel. Düşmanlar da yerinde saymıyor, onlar da zamanla gelişiyor, seni yeni şeyler denemeye zorluyor. God of War oyun ilerleyişi anlamında ders niteliğinde bir oyundur.

Ana hikayedeki amacımız bence de biraz geride kalıyor ama mevzu zaten arada geçen yolculuğumuz. Navigasyon rezalet, doğru ancak oyundan soğutacak seviyede olduğunu hiç düşünmüyorum.

Şu oyunda kötü bir tek harita mantığı ve hareket mekanikleri (kısaca navigasyon); bunun dışındakilerin hepsi mükemmel. Şurası iyi, burası daha iyi, o da çok iyi gibi değil; hepsi mükemmel.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Oyunun mantığı adam kes, bulmaca çöz; evet. Ama atladığın nokta şu ki oynanış, oynayabileceğin birçok oyundan daha kaliteli, eğlenceli, sıkmayan ve tekrar etmeyen bir yapıda bunlar. Oynanış sürekli olarak kendini yeniliyor. Karakterler arası etkileşimler, onların gelişimleri zaten mükemmel. Düşmanlar da yerinde saymıyor, onlar da zamanla gelişiyor, seni yeni şeyler denemeye zorluyor. God of War oyun ilerleyişi anlamında ders niteliğinde bir oyundur.

Ana hikayedeki amacımız bence de biraz geride kalıyor ama mevzu zaten arada geçen yolculuğumuz. Navigasyon rezalet, doğru ancak oyundan soğutacak seviyede olduğunu hiç düşünmüyorum.

Şu oyunda kötü bir tek harita mantığı ve hareket mekanikleri (kısaca navigasyon); bunun dışındakilerin hepsi mükemmel. Şurası iyi, burası daha iyi, o da çok iyi gibi değil; hepsi mükemmel.
Ya açıkçası ben Dishonored oynarken daha çok eğlendim.

Top Bottom