Neler Yeni

Gözümde ölü piksel var (CİDDİYİM)

yerçileği

80+ Bronze
Arkadaşlar troll konu değil, başlığa ne yazacağımı bilemedim. Bazen bazı yerlere baktığımda karıncalanan küçük siyah bir nokta beliriyor görüşümde. Mesela bir tabelaya bakıyorum diyelim, baktığım yerin herhangi bir yerinde siyah bir nokta beliriyor. Bu, ara sıra oluyor ve nedenini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
aynısını ben yaşıyorum genellikle biryere odaklanınca çıkıyor kitap okurken vs. doktora gitmedim şu sıralar baya azaldı zamanla geçmiyorsa doktora git
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana siyah değilde böyle açık sarı noktalar dolaşıyor arada bir gözümde,20 saniye falan sonra gidiyor dert etmene gerek yok.

Halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen makula dejeneresansının, tedavi edilmezse körlüğe neden olabileceği bildirild

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Gözlerin bozuluyor. İleride daha da ileri seviye bozulmalar olacak. Telefon veya tablete çok yakından bakmaktan kaynaklı. Sana lens veya gözlük gerekecek.
Gözlük kullanıyorum zaten. Okulum ve birtakım işlerim için bilgisayarla çok vakit geçiriyorum.

Halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen makula dejeneresansının, tedavi edilmezse körlüğe neden olabileceği bildirild
Hocam demeyin ya öyle :(. Sarı nokta falan yok, sadece hafif karıncalı siyah noktalar oluyor bazen.

yerçileği

80+ Bronze
Gözlük kullanıyorum zaten. Okulum ve birtakım işlerim için bilgisayarla çok vakit geçiriyorum.

Hocam demeyin ya öyle :(. Sarı nokta falan yok, sadece hafif karıncalı siyah noktalar oluyor bazen.
bendede var onun sıkıntı olduğunu düşünmüyorum fakat sarı lekeler körlük yapabiliyormuş yinede bir dünya göze gidicem ürktüm

Gjuar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Alp Baran
Senelerdir var bende de. Doktora da çok gittim ancak önemli bir şey olmadığını, eğer rahatsız edecek seviyede olursa tekrar gelmemi söylediler hep. Bir sıvı ile ilgiliymiş şuan tam olarak hatırlamıyorum adını. Bir sürü siyah nokta var hemde 1 2 tane de değil karmaşık şekillerde bir sürü şekiller var. Özellikle beyaz kısımlara bakınca çok belli oluyor.

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,854
İsim
Metehan Akyalı
Kimse yaşamıyor mu benden başka?
Güneş ışığına odaklanıp başka yere bakınca bana da oluyor o tarz bir şeyler de sonra geçiyor.
Bu tarz bir şeyse önemsenecek bir şey değil.
Ama en iyisi doktora gitmeniz.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Senelerdir var bende de. Doktora da çok gittim ancak önemli bir şey olmadığını, eğer rahatsız edecek seviyede olursa tekrar gelmemi söylediler hep. Bir sıvı ile ilgiliymiş şuan tam olarak hatırlamıyorum adını. Bir sürü siyah nokta var hemde 1 2 tane de değil karmaşık şekillerde bir sürü şekiller var. Özellikle beyaz kısımlara bakınca çok belli oluyor.
Aynen bu işte bendeki.

Akiran

80+ Silver
Arkadaşlar troll konu değil, başlığa ne yazacağımı bilemedim. Bazen bazı yerlere baktığımda karıncalanan küçük siyah bir nokta beliriyor görüşümde. Mesela bir tabelaya bakıyorum diyelim, baktığım yerin herhangi bir yerinde siyah bir nokta beliriyor. Bu, ara sıra oluyor ve nedenini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Ara sıra aynısı ben de de oluyor ama benim gözüm bozuk.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,392
İsim
berk
Bunun sebebi önce bir ışığa bakmış olman. Mesela denemek için git bir tane ampule bak daha sonra baktığın yerde bu ampulun siyah bir silüetini göreceksin.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Bunun sebebi önce bir ışığa bakmış olman. Mesela denemek için git bir tane ampule bak daha sonra baktığın yerde bu ampulun siyah bir silüetini göreceksin.
Dostum o kadarını biliyorum, küçükken hep oynardım o şekilde. Ama bu durum farklı, senin dediğin gibi olsa zaten bir sorun yok demektir. :D

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Top Bottom