Neler Yeni

Görüntü alamama sorunu

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Öncelikle herkese iyi forumlar. Bizde yenitoplanmış bir bilgisayar var fakat eski bir monitör var. Monitörde sadece vga girişi var. Ekran kartında ise 1x HDMI ve 1x DP girişi var. Ve vga kablosunu anakarta bağlayıp bilgisayarı açtığım zaman görüntü alamıyorum. Bu şekilde görüntü alabilme ihtimalim var mı ? yada yarın vga to hdmı dönüştürücü alıp ekran kartına bağlasam görüntü alabilir miyim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

rcpnl64

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Recep Ünlü
Vga kablosunda sorun olma ihtimali var mı hocam?

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vga kablosunda sorun olma ihtimali var mı hocam?
Hayır yok. bilgisayarın hiçbir aksamındada sorun yok. Çünkü benim başka bir monitörümde display port ile ekran kartına bağlayıp sorunsuz bir şekilde kullandım.

rcpnl64

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Recep Ünlü
Hayır yok. bilgisayarın hiçbir aksamındada sorun yok. Çünkü benim başka bir monitörümde display port ile ekran kartına bağlayıp sorunsuz bir şekilde kullandım.
Bilemedim neden kaynaklandığını. Başka bir cevap gelmezse internetten veya youtubeden araştırmanızı öneririm. Umarım düzelir sorununuz

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Bilemedim neden kaynaklandığını. Başka bir cevap gelmezse internetten veya youtubeden araştırmanızı öneririm. Umarım düzelir sorununuz
TEşekkür ederim hocam konuyu yükseltiyorum belki bilen biri vardır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Muhammed Poyraz
Sistemde ekran kartı takılıysa anakarttan görüntü gelmez, dönüştürücü alacağına hdmi veya dp bir kablo al

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
İşlemcinde dahili GPU yoksa anakarttan görüntü alamazsın. Ekran kartına bağlamak için HDMI to VGA ya da DP to VGA kablo alman lazım. VGA to hdmı değil.

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Sistemde ekran kartı takılıysa anakarttan görüntü gelmez, dönüştürücü alacağına hdmi veya dp bir kablo al
Hocam yazdığımı anlamadınız heralde. Monitörde hdmı ve dp girişi yok. Sadece vga var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcinde dahili GPU yoksa anakarttan görüntü alamazsın. Ekran kartına bağlamak için HDMI to VGA ya da DP to VGA kablo alman lazım. VGA to hdmı değil.
hocam yanlış yazmışım evet hdmı to vga.

Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Muhammed Poyraz
Hocam yazdığımı anlamadınız heralde. Monitörde hdmı ve dp girişi yok. Sadece vga var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam yanlış yazmışım evet hdmı to vga.
pardon kral ben yanlış anlamışım o zaman dönüştürücü alarak problemi çözebilirsin zamanında bende öyle çözmüştüm

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Anakarttan görüntü alamazsın, işlemcin Apu olmadığı sürece.
Ekran kartına takman lazım. Dönüştürücü alabilirsin

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Hepinize teşekkürler yarın dönüştürücü alıp deneyeceğim.

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Hocam tekrarfan merhaba. Dönüştürücü alıp ekran kartına bağladım kablayu. Anlamadığım bir şekilde yine görüntü alamadım. Yardımcı olur musunuz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Muhammed Poyraz
Hocam tekrarfan merhaba. Dönüştürücü alıp ekran kartına bağladım kablayu. Anlamadığım bir şekilde yine görüntü alamadım. Yardımcı olur musunuz ?
dönüştürücüyü monitöremi kasaya mı taktınız?

Top Bottom