Neler Yeni

Gskıll vs xpg ram karar veremedim

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren

Mhz ve gecikme değerlerini baz alırsak ikiside aynı özellikte sayılıyor.Ama marka ve malzeme kalitesi performans vesaire konusuna gelecek olursak sizce gskıll trıdent Z mi? Yoksa xpg mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcim i9 14900k
Anakartım asus rog Z790-A 8000mhz

AMD007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Ahmed Genç
Ramleri 2x modül olarak değil tek tek almanız ilerisi için daha iyi olacaktır. Modül ile Gskill alıp garantilik duruma düşerseniz mağdur olursunuz.
https://www.vatanbilgisayar.com/gskill-32gb-2x16gb-flare-x5-ddr5-6000mhz-cl36-1-35v-pc-ram.html
Bu rami yazın 2x Modül olarak vatandan %15 indirimde almıştım ama bir kaç ay sonra ve halen pişmanım.
Ben alacak olsam başka model XPG veya corsair alırdım. Modül ram almazdım. Ayrıca o işlemci ve anakart için daha üst seviye ram bakardım. Belli ki üst seviye sisteminiz var/olacak. Karar sizin

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
neden pişmansınız? Ayrıca ben trıdent z olanını almayı düşündüm daha iyi diyorlar

Bundan 2 tane alıp 4x16 olarak 64 gb yapmayı düşündüm

ayrıca gskıll de intel xmp 3.0 özelliğini yazmışlar açıklama kısmında
Ama xpg nin acıklama kısmında hem intel xmp hemde amd özelliğini paylaşmışlar sanki bu gakıll intel e yönelik üretilmiş gibi saçma bir düşünce olabilir ama bana mantıklı geldi gskıll trıdent Z

AMD007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Ahmed Genç
Ben de garantilik duruma düştüm ve sorun çıkarıyorlar, Gskill iyi fakat garanti durumunda servisi kötü. Google a yazınca bile çok fazla sorun yaşayan olduğunu görürsünüz. xpg nin daha az sorun yaşayanı var, özellikle şikayet vara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Ayrıca attığınız 2 model arasında tabii ki gskill önerilir biri 6400 MHZ biri 6000 MHZ, garanti ve servisi bi kenara koyup sayıya bakarak ben de atıklarınızdan gskill derim. Ona denk xpg ile karşılaştırma yapmalısınız. O da;
https://www.vatanbilgisayar.com/xpg...5-6400mhz-cl32-1-40v-rgb-dual-kit-pc-ram.html

Size ramleri tek tek modül almanızı tavsiye ettim ama siz zaten 2 adet modül alacakmışsınız o da olur.

Bir de ramler ne olursa olsun hem intel xmp hem amd expo desteklemesi ileriye yönelik avantajdır. İleride amd sistem kurarsanız ramleri o sistemde de kullanabilirsiniz, Sadece intel olursa tekrar ram almak gerekir.

Ayrıca sadece ram konusunda 7 konu açmışsınız, birisi xpg önermiş yine gskill demişsiniz. Belli ki gskill almak istiyorsunuz, sizi tasdikleyecek biri lazım, alın kurtulun :)

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla googleye gskıll şirketi yaz açıklamalı ne olduğu cıkıyor adata xpg yaz bi bok çıkmıyor ondan seçtim sağlam marka die

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
CL değeri düşük olan al daha performanslı olur hele ki AMD Ryzen işlemcin var ise MHz ve CL önemlidir AMD için sadece boyut yetmez.

https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z790-a-gaming-wifi-ii/helpdesk_qvl_memory/ burda QVL Listi var asusun burdaki ramlar garanti çalışıyor yani burdan bakarak almanız daha iyi olur.

https://www.amazon.com.tr/CORSAIR-V...3&psc=1&mcid=2f776378cba13f6f838975ea31389de2 bunu denemişler sanırsam.

genel olarak baktığımda SK Hynix ile Samsung çipli ram kullanmışlar.

Son düzenleme:

AMD007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Ahmed Genç
Valla googleye gskıll şirketi yaz açıklamalı ne olduğu cıkıyor adata xpg yaz bi bok çıkmıyor ondan seçtim sağlam marka die
Ard arda konular açıp "Arkadaşlar rica ediyorum cevap atın" diye cevap dileniyorsun milletten, sana cevap verene kullandığın üslüba bak, yazık. Sana cevap vereni de pişman ettin kardeş aferin :D

Sana gskille ilgili yaşadığım durumu belirttim. Sana corsair veya xpg dedik, ama sen al geç gskill i rahat et :D en iyi en güzel gskil

Top Bottom