Neler Yeni

GTA 5’i Nasıl Ücretsiz İndirebilirim ?

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,420
İsim
Selman
Bizim para vererek aldığımız oyunu beleş alıyor (misal) para verenlerin ve oyun yapımcılarının hakkına girmiş oluyor.
Oyun yapımcılarının hakkına girer mi orasını bilemem ama bence senin veya benim gibi normal vatandaşların,oyun yapımcısı olmayanların yani,hakkına girmez.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Bunun olma olasılığı ne ki?Hem o zaman o arkadaşı şirket çalışanı gibi düşünebiliriz.Şirket çalışanlarına (oyun yapımcılarına yani) lafım yok benim.
yani hak ve emek hırsızlığı olduğunu kabul ediyorsanız kime karşı olduğu çok önemli değil. ha 1000 şirket çalışanına ha 1 kişiye(1000 kişiden hak almak daha zordur diye düşünüyorum.)

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
yani kaba tabirle para verip alanı "enayi" yerine koyuyor. istediğiniz kadar paranız olsun bedava alabileceği bir şeye kimse para vermek istemez.
ozaman para ile alanlarda vermesin değil mi , oyuna para vermek istemeyip cracke yönelen kişinin karakteri artık ben crack yapıp hakkıma geçen oldusa helal etmiyorum (.)

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Yaşım küçükken korsanın kötü bir şey olduğunu bilmediğim 8-9 lu yaşlarda gta vice city, bandicam ve swat 4 kullnırdım.

Şimdi kullanmıyorum eğer ozamandada aklım yetsedi yapmazdım.
aynı durumu ben de yaşadım. kimse bana anlatmamıştı. ya da gidip para verip cd alıyorduk. bilmiyordum para verdiğim şeyin hırsızlık olduğunu ya da emek çaldığımı. aklım kestikten sonra da yapmadım. insanlara da bunu anlatmaya çalışıyorum ki yanlış yapmasınlar. 1 kişi bile bunu bıraksa bana kardır. yoksa sizin davranışlarınız beni bağlamaz.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,420
İsim
Selman
yani hak ve emek hırsızlığı olduğunu kabul ediyorsanız kime karşı olduğu çok önemli değil. ha 1000 şirket çalışanına ha 1 kişiye(1000 kişiden hak almak daha zordur diye düşünüyorum.)
Kişi değil meselem.Kişinin kim olduğu.Oyunu yapan kişi oyunun sahibidir ama bizim gibi insanlar oyunun sahibi değiliz,bunu söylüyorum yani.Ona hak geçer belki ona lafım yok ama bence crack kullanan kişi bizim hakkımıza girmez.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Oyun yapımcılarının hakkına girer mi orasını bilemem ama bence senin veya benim gibi normal vatandaşların,oyun yapımcısı olmayanların yani,hakkına girmez.
Oyun yapımcılarının hakkına %100 girer adamlar o oyunları yapmak için gecesini gündüzünü yıllarını katıyor gerekirse ailesinden geçirebilceği zamanı azalıp extra mesai yapabiliyorlar ve oyun sonunda bittiğinde ise Crackci bir kişi gelsin 1dk da beleşe edinsin o oyunu oldumu bu iş hayır ?

Para yatıranlarında hakkına girer , bu tıpkı sınavdan kopya çekince diğer öğrencilerinde hakkına girmek gibi

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Kişi değil meselem.Kişinin kim olduğu.Oyunu yapan kişi oyunun sahibidir ama bizim gibi insanlar oyunun sahibi değiliz,bunu söylüyorum yani.Ona hak geçer belki ona lafım yok ama bence crack kullanan kişi bizim hakkımıza girmez.
hakka girme konusunda bilgi verebilecek bir insan değilim. o biraz daha dini olduğunu için din adamları daha iyi bilir. eğer siz de verebilecek konumda değilseniz vermenizi tavsiye etmem. bunu karar verecek kişi eğer oyunu satın alanı oyunun geliştirilmesinde pay sahibi olarak görürse (daha sonra çıkmış bir dlc veya oyun tuttuğu için yapılmış güncellemeler gibi) satın alanların da kul hakkına girdiğinizi söyleyebilir belki.

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,780
İsim
Enes Tutar
gta 5 bedava nasıl indirebilir
dur linki burada

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Girer (para ile yada legal yollarla oyun yapımcısının razı olduğu şekilde alanların)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanki crack kullananlar yüzünden şirket batacak. istediğim zaman crack kullanırım çoğu oyunum zaten orjinal. Müzik için Youtube Music kullanıyorum, film için Netflix ama hala crackli kullandığım bir sürü program var.

Paran Yoksa Crack Kullanacaksın.

Şirket batmayacak fakat o şirketin zoruna gidecek .ben şahsen oyun geliştiricisi olsam hani bazı oyunkar korsan oyuncuları trolllüyor ya bende onun bin kat beterini yaparım cracki kullanan kişinin bir daha crack yapmaya cesareti kalmaz (!)

Benim fikrim ben kullanmam kullanamam ben parasını verip orjinal olsun güvenli olsun kafasındayım ama millet zarzor pc alıyor zaten gidip bi oyuna o kadar para vermelerini beklemiyorum yaptıkları yanlış olsada imkanları buna el veriyor

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
Oyun fiyatları bize bunu dayatıyor. Türkiyede insanlar hayat pahalılığından dolayı doğru düzgün eğlenemiyor bile. Yurt dışında 60 dolar oyun bizde 600 TL. Ve 600 TL gerçekten çok büyük bir miktar.
Burada sorgulaman gereken fiyat değil ülkendir. Dolardan haberiniz yok sanırım.
Ya hocam biz insanız insan. Biraz rasyonel olalım. İnsanlar devleti milleti soyuyor , onlar yüzünden ben oyunu 700tlye alıyorum. Yok ya. Ben sırf milletvekili çocukları mersoya binecek diye 2 katı vergi oranıyla oyun falan alamam. Zaten Türkiyede çoğu kişi 700tl veremez. Zaten eğlenecek kaynağımız çok kısıtlı. Birde bundan mahrum kalırsak yaşamayalım zaten
A kişisi sizi dövdü diye gidip C kişisini cezalandıramazsınız. Eğer bu durumda şikayetçiyseniz devranı değiştireceksiniz bu olayın çözümü budur. Onun dışında klasik korsan muhabbetlerinde hep karşı karşıya geldiğim durum ''700 TL'lik oyun'' muhabbeti. 700 TL'ye varan oyun sayısı nerdeyse çok sınırlı. Genel olarak 200 TL bantlarına çok güzel oyunlar bulunuyor ki indirimle çok çok daha uyguna geliyor. Ha 700 TL oyun yok mu var elbette fakat genel olarak bu oyunların istediği sistemler 3 aşağı 5 yukarı ucuz olmayan sistemler (Bknz: Cyberpunk vb. düzeyde yapımlar). Eğer sen o sistemi alırken ''vergisine'' katlanıyorsan ödüyorsan ve ''ödeyebiliyorsan'' senin bu tarz oyunlara da verecek paran vardır. Kimse kusura bakmasın korsan kullanımında genellikle bir ajitasyon üzerine yazılar görüyorum ama kendinizce bahaneler yaratıyorsunuz. Sigara vb. şeyler alırken ''yahu vergisi çok çalayım bunu'' demiyorsunuz sonuçta değil mi? Sonuçta bir paket sigaranın 63%si vergi oluyor ki bu oran oyun sektörü için çok daha az seviyelerde.
Düşün şimdi düşük sistemi olan bir çocuk bilgisayarında minecraft oynamak istiyor.Aileside asgari ücretle geçiniyor.Şimdi bu ailenin çocuğu canlı derslerden sonra biraz eğlensin diye 210tl verecek durumu varmı sizce?Empati arkadaşlar durumu olan korsan kullanmasın ama durumu olmayanlara bu kadar karşı çıkılmamalı.
Emin olun asgari ücretle geçinen bir ailenin minecraft ve PC dışında çok çok farklı dertleri vardır eğer bir konuda savunulacaksa onları savunun. Mesela ''geçim neden zor?'', ''alım gücümüz neden çok düşük'' ve ''asgari ücret neden bu kadar düşük?'' gibisinden. Kusura bakmayın ama kuralları ben değil bu devranı yaşatanlar belirliyor. Asgari ücretlinin istediğiniz kadar kızın yada kızmayın ''lüks'' kavramı olamıyor. Şimdi bir kaç kişi boş boş ''senin tuzun kuru tabii'' ''ne demek asgari ücretlinin lüks hakkı yok?'' diyecek ama bu cümleleri kurduran ben değilim bu sistem o yüzden bu konu hakkında daha farklı düşünün.
olsunda lüks diye neredeyse ulaşılamayacak kadar pahalı mı olacak.Bir tek Türkiyede mi lüks oyunlar?Avrupadada lüks ama bu kadar pahalı değiller.
Avrupa'da pahalı olmamasının sebebi alım gücünün yüksekliği ve asgari ücretin ona göre fazlalığı. Koca koca firmalar sırf korsan kullanımın önüne geçebilmek için pazarını kaybetmemek için dolar kurunu 2.1 TL (emin değilim bu civarlarda hesaplanıyordu enson) sabitleyip sana ürünlerini sunuyor. Aslında çoğu Avrupa ülkesinden çok çok çok daha ucuza alıyorsun sen bu oyunu ama senin ''alım gücün'' belli.
Sanki crack kullananlar yüzünden şirket batacak.
Mesele şirketin batıp batmaması değil ki bu durumlarda olası. Sonra ''neden Türkçe yama yok?'', ''Neden Türkçe seslendirme yok?'' veyahut sadece oyun sektöründen konuşmayalım farklı sektörlere yönelelim ''Neden X model telefon, araba, ekran kartı .... vb. ürünler Türkiye'de yok?'' Nedenini açıklayayım belirli istisnai durumlar dışında firmalar pazarı olmayan bir ülkede satamadığı ürün için boşuna yatırım yapmaz.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Burada sorgulaman gereken fiyat değil ülkendir. Dolardan haberiniz yok sanırım.

A kişisi sizi dövdü diye gidip C kişisini cezalandıramazsınız. Eğer bu durumda şikayetçiyseniz devranı değiştireceksiniz bu olayın çözümü budur. Onun dışında klasik korsan muhabbetlerinde hep karşı karşıya geldiğim durum ''700 TL'lik oyun'' muhabbeti. 700 TL'ye varan oyun sayısı nerdeyse çok sınırlı. Genel olarak 200 TL bantlarına çok güzel oyunlar bulunuyor ki indirimle çok çok daha uyguna geliyor. Ha 700 TL oyun yok mu var elbette fakat genel olarak bu oyunların istediği sistemler 3 aşağı 5 yukarı ucuz olmayan sistemler (Bknz: Cyberpunk vb. düzeyde yapımlar). Eğer sen o sistemi alırken ''vergisine'' katlanıyorsan ödüyorsan ve ''ödeyebiliyorsan'' senin bu tarz oyunlara da verecek paran vardır. Kimse kusura bakmasın korsan kullanımında genellikle bir ajitasyon üzerine yazılar görüyorum ama kendinizce bahaneler yaratıyorsunuz. Sigara vb. şeyler alırken ''yahu vergisi çok çalayım bunu'' demiyorsunuz sonuçta değil mi? Sonuçta bir paket sigaranın 63%si vergi oluyor ki bu oran oyun sektörü için çok daha az seviyelerde.

Emin olun asgari ücretle geçinen bir ailenin minecraft ve PC dışında çok çok farklı dertleri vardır eğer bir konuda savunulacaksa onları savunun. Mesela ''geçim neden zor?'', ''alım gücümüz neden çok düşük'' ve ''asgari ücret neden bu kadar düşük?'' gibisinden. Kusura bakmayın ama kuralları ben değil bu devranı yaşatanlar belirliyor. Asgari ücretlinin istediğiniz kadar kızın yada kızmayın ''lüks'' kavramı olamıyor. Şimdi bir kaç kişi boş boş ''senin tuzun kuru tabii'' ''ne demek asgari ücretlinin lüks hakkı yok?'' diyecek ama bu cümleleri kurduran ben değilim bu sistem o yüzden bu konu hakkında daha farklı düşünün.

Avrupa'da pahalı olmamasının sebebi alım gücünün yüksekliği ve asgari ücretin ona göre fazlalığı. Koca koca firmalar sırf korsan kullanımın önüne geçebilmek için pazarını kaybetmemek için dolar kurunu 2.1 TL (emin değilim bu civarlarda hesaplanıyordu enson) sabitleyip sana ürünlerini sunuyor. Aslında çoğu Avrupa ülkesinden çok çok çok daha ucuza alıyorsun sen bu oyunu ama senin ''alım gücün'' belli.

Mesele şirketin batıp batmaması değil ki bu durumlarda olası. Sonra ''neden Türkçe yama yok?'', ''Neden Türkçe seslendirme yok?'' veyahut sadece oyun sektöründen konuşmayalım farklı sektörlere yönelelim ''Neden X model telefon, araba, ekran kartı .... vb. ürünler Türkiye'de yok?'' Nedenini açıklayayım belirli istisnai durumlar dışında firmalar pazarı olmayan bir ülkede satamadığı ürün için boşuna yatırım yapmaz.
Tamam siz satın alabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,029
Üyeler
156,265
Son üye
berat güneş
Top Bottom