Neler Yeni

GTA 5’i Nasıl Ücretsiz İndirebilirim ?

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Burada sorgulaman gereken fiyat değil ülkendir. Dolardan haberiniz yok sanırım.

A kişisi sizi dövdü diye gidip C kişisini cezalandıramazsınız. Eğer bu durumda şikayetçiyseniz devranı değiştireceksiniz bu olayın çözümü budur. Onun dışında klasik korsan muhabbetlerinde hep karşı karşıya geldiğim durum ''700 TL'lik oyun'' muhabbeti. 700 TL'ye varan oyun sayısı nerdeyse çok sınırlı. Genel olarak 200 TL bantlarına çok güzel oyunlar bulunuyor ki indirimle çok çok daha uyguna geliyor. Ha 700 TL oyun yok mu var elbette fakat genel olarak bu oyunların istediği sistemler 3 aşağı 5 yukarı ucuz olmayan sistemler (Bknz: Cyberpunk vb. düzeyde yapımlar). Eğer sen o sistemi alırken ''vergisine'' katlanıyorsan ödüyorsan ve ''ödeyebiliyorsan'' senin bu tarz oyunlara da verecek paran vardır. Kimse kusura bakmasın korsan kullanımında genellikle bir ajitasyon üzerine yazılar görüyorum ama kendinizce bahaneler yaratıyorsunuz. Sigara vb. şeyler alırken ''yahu vergisi çok çalayım bunu'' demiyorsunuz sonuçta değil mi? Sonuçta bir paket sigaranın 63%si vergi oluyor ki bu oran oyun sektörü için çok daha az seviyelerde.

Emin olun asgari ücretle geçinen bir ailenin minecraft ve PC dışında çok çok farklı dertleri vardır eğer bir konuda savunulacaksa onları savunun. Mesela ''geçim neden zor?'', ''alım gücümüz neden çok düşük'' ve ''asgari ücret neden bu kadar düşük?'' gibisinden. Kusura bakmayın ama kuralları ben değil bu devranı yaşatanlar belirliyor. Asgari ücretlinin istediğiniz kadar kızın yada kızmayın ''lüks'' kavramı olamıyor. Şimdi bir kaç kişi boş boş ''senin tuzun kuru tabii'' ''ne demek asgari ücretlinin lüks hakkı yok?'' diyecek ama bu cümleleri kurduran ben değilim bu sistem o yüzden bu konu hakkında daha farklı düşünün.

Avrupa'da pahalı olmamasının sebebi alım gücünün yüksekliği ve asgari ücretin ona göre fazlalığı. Koca koca firmalar sırf korsan kullanımın önüne geçebilmek için pazarını kaybetmemek için dolar kurunu 2.1 TL (emin değilim bu civarlarda hesaplanıyordu enson) sabitleyip sana ürünlerini sunuyor. Aslında çoğu Avrupa ülkesinden çok çok çok daha ucuza alıyorsun sen bu oyunu ama senin ''alım gücün'' belli.

Mesele şirketin batıp batmaması değil ki bu durumlarda olası. Sonra ''neden Türkçe yama yok?'', ''Neden Türkçe seslendirme yok?'' veyahut sadece oyun sektöründen konuşmayalım farklı sektörlere yönelelim ''Neden X model telefon, araba, ekran kartı .... vb. ürünler Türkiye'de yok?'' Nedenini açıklayayım belirli istisnai durumlar dışında firmalar pazarı olmayan bir ülkede satamadığı ürün için boşuna yatırım yapmaz.
Ayrıca vergiyi alan kişilere oyun satın almayarak vergi geliri vermemiş oluyorum. Bu A kişisini cezalandırmak oluyor

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
Tamam siz satın alabilirsiniz.
Alıyorum zaten düşünceniz olmasın. Şuanda Steam 11 Şubat indirimleri saat kaçta başlayacak diye onu araştırıyorum. (y)
Ayrıca vergiyi alan kişilere oyun satın almayarak vergi geliri vermemiş oluyorum. Bu A kişisini cezalandırmak oluyor.
Burada siz cezalandırdığınızı düşündüğünü kişiyi cezalandırmıyorsunuz firma gözünde Türkiye pazarını küçük düşürüyorsunuz. Zira vergilerden şikayetçi biriyseniz cezanızı sadece oyun sektörüne karşı değil genel olarak her sektöre karşı yapmanız gerekiyor.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Ayrıca vergiyi alan kişilere oyun satın almayarak vergi geliri vermemiş oluyorum. Bu A kişisini cezalandırmak oluyor
evet bu olaya vergi kaçırmak deniyor. ki bu da suç. suç işleyerek kimseyi cezalandıramazsınız. "vergi geliri vermemek" değil "vergi kaçırmak" olacak.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Alıyorum zaten düşünceniz olmasın. Şuanda Steam 11 Şubat indirimleri saat kaçta başlayacak diye onu araştırıyorum. (y)

Burada siz cezalandırdığınızı düşündüğünü kişiyi cezalandırmıyorsunuz firma gözünde Türkiye pazarını küçük düşürüyorsunuz. Zira vergilerden şikayetçi biriyseniz cezanızı sadece oyun sektörüne karşı değil genel olarak her sektöre karşı yapmanız gerekiyor.
Yapıyoruz zaten. Ama hayati zorunluluk sayılabilecek (telefon vs.) Mecbur alıyoruz. Nryse konu çok uzadı daha mesaj yazmak istemiyorum

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
başladığında ya da saati belli olduğunda beni de etiketler misiniz? teşekkürler.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
evet bu olaya vergi kaçırmak deniyor. ki bu da suç. suç işleyerek kimseyi cezalandıramazsınız. "vergi geliri vermemek" değil "vergi kaçırmak" olacak.
Eğer vergi dediğiniz şey ana maddenin fiyatının 2 katıysa bu vergi değil haraç oluyor

OxyVee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Talha
Muhteşem mi atayım , engellemenin benim için bir eksisi yok. Paran YOK ise OYNAMAYACAKSIN oynuyorsada kendisi giriyor bizim vebalimize ne yaparsa yapsın
Aga cidden çok yazık sana parak yok ise korsan oyun oynayabilirsin paran var ise sen gidip yinede korsan oyun alıyorsan o zaman sen hakka girersin bunu Enis kirazoglu söylüyor ben değil

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Eğer vergi dediğiniz şey ana maddenin fiyatının 2 katıysa bu vergi değil haraç oluyor
bunu maalesef ben değil vatandaşı olduğumuz devlet belirliyor. eğer bu ülkede yaşıyorsak kurallarına uymalıyız. şikayetlerimizi de sandıkta belirtmeliyiz.(oran ne olursa olsun devlet alıyorsa adı vergi olur. ama ben de memnun değilim)
1 saat kadar daha buralardayım eğer 1 saat içinde başlarsa etiketlerim. :)
teşekkür ederim ^^

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Aga cidden çok yazık sana parak yok ise korsan oyun oynayabilirsin paran var ise sen gidip yinede korsan oyun alıyorsan o zaman sen hakka girersin bunu Enis kirazoglu söylüyor ben değil
enis kirazoğlu fetva verecek konumda mı? ayrıca nerede diyor tam olarak?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Kirazoğlu dediğinde haklı mı olmuş oluyor. Bana mı yazık yoksa sizin emeğe saygınız olmadan o oyunu beleş elde edenleremi yazık.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
enis kirazoğlu fetva verecek konumda mı? ayrıca nerede diyor tam olarak?
Enis kirazoğlu oyunların pahalı olmaması gerektiğini söylüyor videolarında. Diğer ifadeyi ben ilk defa duydum

Top Bottom