Neler Yeni

️‍🔥 GTA VI [ PS5 - XBOX Series X/S ] Çıkış Yapacak Resmi Haber !

Jacket

80+ Silver
Xbox Series S'in GTA VI'da max göstereceği performans bu ben bundan da kötü olacağını düşünüyorum çıkınca.
resize

resize

resize

C1_CN3nucw.jpg

resize

F6N4eDIa0AAP7_J

F6N4eJ4aEAAq-Yv

Jacket

80+ Silver
Ohoo hocam o zaman 40k olur heralde konsol
Konsol olduğu için PS5 PRO 600 dolardan fazla olmaz TR fiyatı max 25.000-27.000 bin civarları bandında olur bu dediğim fiyat Sahibinden kurumsal hesaplı konsol mağazalarında geçerli diğerleri yine geçirmeye çalışacaktır fahiş fiyatlardan.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Fatih Ayhan
pc ye ön siparişe ne zaman açılır acaba

-°°-Aquaman-°°-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Aziz
Konsol olduğu için PS5 PRO 600 dolardan fazla olmaz TR fiyatı max 25.000-27.000 bin civarları bandında olur bu dediğim fiyat Sahibinden kurumsal hesaplı konsol mağazalarında geçerli diğerleri yine geçirmeye çalışacaktır fahiş fiyatlardan.
Normalden iki kat güçlü diyorsun hocam amazonda mesela 23k ps5 pro 25k az olmaz mı bide az önce baktım da o ps plus ve gamepass fiyatları ne olmuş öyle aklım şaştı bi anda 2.5k ne

Jacket

80+ Silver
Normalden iki kat güçlü diyorsun hocam amazonda mesela 23k ps5 pro 25k az olmaz mı bide az önce baktım da o ps plus ve gamepass fiyatları ne olmuş öyle aklım şaştı bi anda 2.5k ne
Aynen maalesef bu yüzden bu ülkede bir şey çıkmadan fiyat vermek de saçma oluyor çünkü yarın ne olacağı belli değil ekonomi ortada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

pc ye ön siparişe ne zaman açılır acaba
PC'ye bekleyen arkadaşlar var ise en erken 2026 sonundan aşağı gelmez 2027 de geleceğini düşünüyorum.

-°°-Aquaman-°°-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Aziz
Aynen maalesef bu yüzden bu ülkede bir şey çıkmadan fiyat vermek de saçma oluyor çünkü yarın ne olacağı belli değil ekonomi ortada.

PC'ye bekleyen arkadaşlar var ise en erken 2026 sonundan aşağı gelmez 2027 de geleceğini düşünüyorum.
Hahaha o zaman ben 2027de oynarım üni bitince pc toplamayı düşünüyorum bakalım hangi kartlar cikacak benim alacagim zamanlar kskddkkd

The Semih

80+ Silver
Boş hayal adamlar gelmeyeceğini daha nasıl ima etsin Xbox Series S bu oyunun 1 karesini çalıştırmaz ve fragmanı gördükten sonra hala o çöpe bu oyunu bekleyen var ise Alice Harikalar Diyarında bile yaşadığını iddia etse bana daha gerçekçi gelir.

Gelmez gelir ise aynen Mortal Kombat 1 Nintendo Switch versiyonu daha iyi durur Xbox Series S deki GTA VI'dan ama imkansız gelemez boş hayal.

Xbox Series S gelemez imkansız fragmanı gördükten sonra cidden Series S de bu oyunun çalışacağına inanan var mı mucize falan olması lazım ve dediğim gibi zaten oyunun ana platformu PS partnerliği PS oyunun en iyi çalışacağı platform PS boşuna demiyorum bunu başından beri.
Series S bence yemlemek için çıkarıyorlar ki bana göre saçmalık 3-5 kuruş kazanmak için Series S iade haberlerini göreceğiz. PS5 Pro kesin çıkacak ve konsolu olmayana bile konsol aldırcak bu oyun.

Jacket

80+ Silver
Series S bence yemlemek için çıkarıyorlar ki bana göre saçmalık 3-5 kuruş kazanmak için Series S iade haberlerini göreceğiz. PS5 Pro kesin çıkacak ve konsolu olmayana bile konsol aldırcak bu oyun.
Aynen öyle PS5 PRO garanti çıkacak ve o sızan GTA VI paketli PS5 PRO kesin doğru.

Oyun dünyasının en ünlü haber editörlerinden Tom Henderson da benim ile aynı fikirde GTA VI Series S de rezalet çalışacak ve bu oyunun Series S'e gelmesi üzücü bir haber çünkü Series S YENİ NESİL BİR KONSOL DEĞİL.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
Series S için gelecekse PS4 Pro'ya da gelir zaten. Yine bir Bulder's Gate III vakası olacak gibi ama dur bakalım.
ps4 pro ile series s arasında çok fark var bikere zaten yeni nesil ve fsr3 yani framegeneretion gibi bi nimeti var ve onuda geçtim ps4 proya oyun getirmek istiyor isen ps4 ede getirmek zorundasın ps4 proya çıkıp ps4 e gelmeyen bir oyun yok oyun tahminimce
ps5 1440p 60
xsx 1440p 60
xss 1080p 30 veya 900p 30 çalışacaktır

Aynen öyle PS5 PRO garanti çıkacak ve o sızan GTA VI paketli PS5 PRO kesin doğru.

Oyun dünyasının en ünlü haber editörlerinden Tom Henderson da benim ile aynı fikirde GTA VI Series S de rezalet çalışacak ve bu oyunun Series S'e gelmesi üzücü bir haber çünkü Series S YENİ NESİL BİR KONSOL DEĞİL.
fsr3 frame generetion teknolojisini araştırmanı öneririm
ps5 9teraflops
xss 4 teraflops
ps5 4k veya 1440p 60 cihazı iken xss 1080p 30fps veya 900p 30fps cihazı yani aradaki piksel farkı ve kare hizi farki o teknik açığı fazlasıyla yok edecektir bu gün kimin evinde 50 60k lık 4k bir tv var bir konsolun yeni nesil olması demek 4k da oyun acması demek degil 7 8 yil boyunca oyun acması demektir zamaninda bu fark ps4 ve xbox onedede olmustu arada yaklaşık %30 luk bir teraflops farkı vardı ama xbox one genede nesil sonuna kadar gitti ve gitmeyede devam ediyor

Son düzenleme:

Jacket

80+ Silver
ps4 pro ile series s arasında çok fark var bikere zaten yeni nesil ve fsr3 yani framegeneretion gibi bi nimeti var ve onuda geçtim ps4 proya oyun getirmek istiyor isen ps4 ede getirmek zorundasın ps4 proya çıkıp ps4 e gelmeyen bir oyun yok oyun tahminimce
ps5 1440p 60
xsx 1440p 60
xss 1080p 30 veya 900p 30 çalışacaktır

fsr3 frame generetion teknolojisini araştırmanı öneririm
ps5 9teraflops
xss 4 teraflops
ps5 4k veya 1440p 60 cihazı iken xss 1080p 30fps veya 900p 30fps cihazı yani aradaki piksel farkı ve kare hizi farki o teknik açığı fazlasıyla yok edecektir bu gün kimin evinde 50 60k lık 4k bir tv var bir konsolun yeni nesil olması demek 4k da oyun acması demek degil 7 8 yil boyunca oyun acması demektir zamaninda bu fark ps4 ve xbox onedede olmustu arada yaklaşık %30 luk bir teraflops farkı vardı ama xbox one genede nesil sonuna kadar gitti ve gitmeyede devam ediyor
PS4 PRO veya Xbox One X cihazının yanında Series S kıyaslanamaz hatta adı bile anmaz senin Series S dediğin konsol 700-800p lerin üzerine çıkamıyor performans da artık yeni çıkan her oyun 800-900p lerde 30 FPS'de çalışıyor ve oyun geliştiricileri Series S konsoluna oyun yapmıyoruz diye desteğin kesilmesini istiyor ve Baldur's Gate 3 oyununa Xbox kendi oyun geliştirme ekiplerini gönderdiği halde yıl bitecek hala çıkmadı Xbox konsollarına Baldur's Gate 3. Xbox Series X konsoluna gelirsek o da aynı şekilde PS5 ile yarışamıyor her oyunda PS5'in gerisinde kalıyor PS5 çözünürlük ve performans da her oyunda eziyor Xbox Series X konsolunu Xbox Series daha kendi özel oyunlarına 4K 30 FPS bırak 700p lerde sabit 30 FPS çalıştıramıyor Sony PS5 ise hem üçüncü parti oyunlarda hem de kendi özel oyunlarında adeta şov yapıyor Marvel’s Spider-Man 2'nin detaylı analizini izlediniz mi Digital Foundry kanalından adamlar övgüler yağdırıyor video boyunca oyuna teknik anlamda zirve diyorlar RTX teknolojisini mükemmel kullanıyor ve oyunda RTX kapalı mod yok videonun sonunda adamlar mind blowing diye bitiyor.
F8kisRLXYAAwsMA

adsiz-jpg.595100

İzlemediysen Digital Foundry'nin incelemesi de burada.

PS5 konusuna daha detaylı gelirsek neden Xbox konsolları PS5 ile yarışamıyor Xbox patateslerini geçtim PC yarışamıyor sana çok detaylı bir şekilde açıklayacağım.

PS5 yazılım ve mimari olarak zaten çok önde oradan +20 ile başlıyor donanım olarak sen kesin Xbox Series X den PS5'i zayıf falan zannediyorsun çoğu cahil 12 teraflops uga buga diye dolaştıkları gerçekte ise PS5 donanım olarak Series X patatesinden çok daha iyi şöyle açıklarsam PS5 in SSD si Xbox Series X den iki kat daha hızlı 8GB vs 4.8 GB aralarındaki fark çok fazla işlemci olarak Xbox 7nm kullanırken PS5 6nm kullanıyor ve daha hızlı her iki konsol da 16GB GDDR6 RAM kullanılıyor. Ancak PS5, RAM türü açısından bir avantaja sahiptir. PS5, daha hızlı 448GB/s bant genişliğine sahip RAM kullanırken, Xbox Series X 10GB/s bant genişliğine sahip biraz daha yavaş RAM kullanır. Bu, PS5’in verileri Xbox Series X’e göre daha hızlı hareket ettirebileceği anlamına gelir bununla da kalmıyor Xbox Windows gibi basit bir işletim sistemi kullanırken PS5 Apple gibi kendi özel işletim sistemini kullanıyor adı Orbis OS bu işletim sistemi bile zaten arlarındaki farkları devasa derece de açıyor PS4'ün bu kadar uzun zaman gitmesinin ve oyunlarda yine Xbox'dan daha iyi performans vermesinin sebebi bu işletim sistemi özetle nasıl bir Android telefon da ister ki 16 GB ram olsun Apple'ın çıkardığı hiç bir iPhone cihazı ile yarışamıyorsa aynı şey çünkü yazılım her zaman en önemli donanımdır aynı şeyi ekran kartları için de konuşabiliriz bu gün Nvidia ekran kartları AMD'yi yok ediyorsa yine yazalım.
Q66GovsuJTtKUCKu5f7tZH-1200-80.png

Ayrıca PS5 kendisini oyundan oyuna overclock yapıyor İşlemci RAM SSD hepsi uyum içinde çalışıyor yani PS5 yazılım ve mimari olarak çok iyi olduğundan daha iyi performans veriyor ayrıca çoğu oyunda PS5 PC den de daha iyi performans veriyor yani bu performans üstünlüğü Xbox'a özel bir durum değil.

The Road to PS5 videosundan PS5 de oyunların PC ve Xbox konsollarından neden daha iyi çalıştığını ve oyunlardaki performansının neden bu kadar iyi olduğunu görebilirsiniz her şey yazılımında yatıyor çünkü.

Son düzenleme:
@asko56 ben bu konsolu sence bir tane sebep için mi kötülüyorum lütfen yapma KNK.
Grand Theft Auto V Xbox Series S de doğru dürüst performans vermiyordu.
Xbox Series S GTA V 1080p performans modunda bile sabit 60FPS çalıştırmıyor. Zaten biliyorsunuz GTA V'in Series S versiyonunda adamlar konsolun gücü yetmediği için GTA V yeni nesil versiyonunda reklamı yapılan tüm RTX özeliklerinin hepsini kaldırmışlardı konsolun gücü yetmediği için GTA VI'nın gelirse iyi çalışacağını falan hayal eden var ise boşa etmesin GTA V aslen PS3 oyunu olduğu halde sabit 60 çalıştıramamış ve yeni nesil ile gelen her özellik de kaldırdıkları halde RTX yansıma RTX gölge olmadığı halde.
adsiz7-jpg.409775

adsiz8-jpg.409777

Sadece Xbox Series S konsolunda GTA V kötü çalıştırmıyor konsol çıktığından beri her oyun rezalet bir şekilde performans veriyor konsolda 700-800p konsolun ana çözünürlüğü zaten bunun üzerini gördüğü oyunlar nadir Baldur's Gate 3 çıktı oyun hala Xbox konsollarına gelmedi çünkü Xbox Series S oyunu çalıştıramıyor işin komik yanı Xbox kendi oyun geliştirici ekibini Larian Studios ekibine yardım etmesi için yolladığı halde hala çalıştırmadılar.

Xbox Series X çöpü çok mu iyi derseniz o da Xbox Series S çöpünün laciverti derim her oyunda PS5'in gerisinde kalan bir konsol PS5 her oyunda çözünürlük ve performans olarak eziyor kısaca

İşin özeti GTA VI'yı bekliyor ve düzgün bir şekilde oynamak istiyorsanız gidin PS5 alın.
Hem Ps5 kullandım hem Xbox Series X.Fakat suan ikisnide saatım fakat Xbox Series X konsolununu geri alıcağım.Bu arada bilmeden konuşma fanboy değilim iki cihazıda kullandım Xbox grafik olarak daha iyi zaten özel oyunları oynadığım için ve daha güçlü olduğu için ps5 alacağım.Call Of Duty Warzone oyununda aradaki farkı anlatamam.He şuda var mesela Hogwars daha iyi çalıştı Ps5 te.

Ben kendim bir şey uydurmuyorum Xbox Series S veya X konsollarına ne çıktıysa kötü çalışıyor ama göreceğiz zaten çıktığında uzatmaya gerek yok aynen.

Attığınız konuyu açan adam bu foruma da geldi baya sıkıntılı bir arkadaş @mehmet_10 adam ile o kadar uzun konuştu ki bir şey bildiği anladığı yok kafayı Series S çöpü ile bozmuş bir arkadaşın yorumlarını da kaynak olarak almanı önermem.
Alıntıyı görüntüle

Benim kayanak olarak aldığım kanal ise zaten Digital Foundry.
Series S çöp fakat X değil bu arada Ps5 senin yurt dışı mı yurt içi mi?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hem Ps5 kullandım hem Xbox Series X.Fakat suan ikisnide saatım fakat Xbox Series X konsolununu geri alıcağım.Bu arada bilmeden konuşma fanboy değilim iki cihazıda kullandım Xbox grafik olarak daha iyi zaten özel oyunları oynadığım için ve daha güçlü olduğu için ps5 alacağım.Call Of Duty Warzone oyununda aradaki farkı anlatamam.He şuda var mesela Hogwars daha iyi çalıştı Ps5 te.

Series S çöp fakat X değil bu arada Ps5 senin yurt dışı mı yurt içi mi?
X zaten güçlü ama xbox kendini bitiriyor Psye kıyasla optimizasyonu berbat işletim sistemi keza psnin daha iyi xboxun piyasada tutunmasını isterim rekabet her zaman son kullanıcıya yarar sonuçta ama bu şekilde hamlelerle devam ederse kendini bitirir 10 sene içerisinde (konsol piyasasında)

Top Bottom