Neler Yeni

Yardım GTG vs MPRT arasındaki fark

okanygtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Okan yigit
Merhaba herkese bu 2 monitör arasında kaldım AOC da 1 ms MPRT var Viewsonic de ise 1ms GTG var. Bazı sitelerde 1ms GTG satış hilesi olarak gösteriliyor. Genelde rekabetçi oyunlar oynuyorum sizce hangisini almalıyım?

MPRT ve GTG yi kısaca özetlerseniz sevinirim hangisi benim için daha iyi hiç bilmiyorum.
Viewsonicte 1 ms alinca gtg ye gectiginde parlaklik ve goruntu kalitesi azaliyor. 1 mprt de bu yok ben msi g241 kullaniyorum.

SkyRose

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
‏‏‏‏‏‏‏‏
Viewsonicte 1 ms alinca gtg ye gectiginde parlaklik ve goruntu kalitesi azaliyor. 1 mprt de bu yok ben msi g241 kullaniyorum.
o model ile ilgili. 1ms MPRTde parlaklığı düşüren veya 1ms Gtg de sorunsuz kullanım sunan modeller de var.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Benim kafam iyice karıştı 1 ms MPRT ghostingin en az olduğu hızsa 1 ms GTG ne? Full tryhard oyun oynuyorum hangi monitörü seçmeliyim?
Tryhard oynuyorsan VA panel tavsiye ederim, VA panelin tepki hızı daha fazladır. Hatta sadece oyun içinse TN bir monitör de olabilir ama TN'lerde renkler çok soluk olur. VA en mantıklısı.

SkyRose

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
‏‏‏‏‏‏‏‏
Tryhard oynuyorsan VA panel tavsiye ederim, VA panelin tepki hızı daha fazladır. Hatta sadece oyun içinse TN bir monitör de olabilir ama TN'lerde renkler çok soluk olur. VA en mantıklısı.
hayır, VA en yavaş paneldir. Tabii ki istisnalar olur ama genel olarak bu böyle. VA oyun için en uyguun denir ama bunun sebbei tepkime/gecikme olarak algılanmamalı.

TN'den hızlı IPS'ler de var ama genel olarak TN en hızlı olduğundan TN en hızlı diyroux.

okanygtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Okan yigit
o model ile ilgili. 1ms MPRTde parlaklığı düşüren veya 1ms Gtg de sorunsuz kullanım sunan modeller de var.
1 ms gtg ips panelde sorunsuz kullandiran 3 k ve uzeri modeller bulunabilir. O zaman arkadas hem sifir ghosting hemde tepkime suresinin iyi olmasini istiyorsa msi g241 e bakmali. Vieesonic alip sonra neden goruntu bozuluyor felan dicek.

DeadPix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Pixel
Tryhard oynuyorum ama renklerde gözüme de güzel gelsin istiyorum galiba AOC u alıcam ama hhala kafamda bi soru işareti var ha bi kararsızım

DeadPix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Pixel
hayır, VA en yavaş paneldir. Tabii ki istisnalar olur ama genel olarak bu böyle. VA oyun için en uyguun denir ama bunun sebbei tepkime/gecikme olarak algılanmamalı.

TN'den hızlı IPS'ler de var ama genel olarak TN en hızlı olduğundan TN en hızlı diyroux.
Haydaa @RTX3070

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

VA en yavaş filan değil. En yeni çıkan IPS'ler dışında geriye kalan IPS'ler genellikle en yavaş panellerlerdir.

SkyRose

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
‏‏‏‏‏‏‏‏
VA en yavaş filan değil. En yeni çıkan IPS'ler dışında geriye kalan IPS'ler genellikle en yavaş panellerlerdir.
Kaynak?? VA'nın yapısı yavaş. İstisnalar olabilir. Herkes öyle sanıyor ama değil.
Müsait olunca bir sürü kaynak ve 144Hz 1ms olup ghosting akan 2020 üretim de dahil örnek model paylaşırım.

Top Bottom