Neler Yeni

Yardım Gümrük vergisi zammı ve 30 euroya düşecek alışveriş limiti

fuelin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren
Merhaba, öncelikle 21 Ağustos günü güncellenecek gümrük vergisi artışı ve düşecek alışveriş limiti için bu konuyu açtım. Vergi ve limit düşüşü 21 Ağustos günü ülkeye girecek mallar için mi uygulanacak ve 21 Ağustos tarihinden 1,2 gün önce verilen siparişler 21 Ağustos tarihinden sonra gelse bile bu güncellenen vergi artışına ve limit düşüşüne dahil olucak mı, Ürünler 21 Ağustos tarihinden önce girse fakat gümrükte takılıp o tarihi geçirirse yine vergi artışına dahil mi? Eğer konu hakkında bilginiz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,297
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Gümrükten ne zaman geçerse o baz alınır. 21 ağustostan sonra girerse yeni vergilere maruz kalır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Burhan Bey
21 Ağustos ve sonrasında Türkiye de gümrükte olan veya olacak olan ürünler için geçerli. Siparişin ne zaman verildiğinin bir önemi yok, ülke gümrüğüne girdiği tarih önemli.

fuelin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
21 Ağustos ve sonrasında Türkiye de gümrükte olan veya olacak olan ürünler için geçerli. Siparişin ne zaman verildiğinin bir önemi yok, ülke gümrüğüne girdiği tarih önemli.
yani o tarihten önce girişi olsa ama gümrüğe takılıp 21 Ağustos sürecine kadar kalırsa güncellenmiş fiyat sayılıyor anladığım kadarıyla teşekkürler

İyide fatura çoktan kesilmiş ve vergisi ödenmiş ürüne ne yapacaklar ek vergi mi isteyecekler? Benim ürünler de 21 ağustostan önce yetişmez gibime geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani o tarihten önce girişi olsa ama gümrüğe takılıp 21 Ağustos sürecine kadar kalırsa güncellenmiş fiyat sayılıyor anladığım kadarıyla teşekkürler
Bu daha kötü ve saçma sapan Bi olasılık

fuelin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyide fatura çoktan kesilmiş ve vergisi ödenmiş ürüne ne yapacaklar ek vergi mi isteyecekler? Benim ürünler de 21 ağustostan önce yetişmez gibime geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu daha kötü ve saçma sapan Bi olasılık
benim aldıklarımda yetişmez gibi %92 vergi bedeli çok fazla geldiği için her olasılığı sormaya çalıştım

macelian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
İsmail
Fatura tarihi değil gümrüğe girdiği tarih baz alınır

Falcon78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Sezer
Gümrüğe geldiği anda ki tarih dikkate alınır.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Sinan İ.
O kadar alelacele alınmış bir karar ki kimse tam olarak fikir sahibi değil. Ek vergiyi PTT çalışanları bizden kapıda isteyebilir hatta bilerek o vergiyi almak için gümrükte bile bekletilebilir.

Top Bottom