Neler Yeni

Günde Kaç Litre Su İçiyorsunuz?

J.Sparrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
Emir Bayram
Selamlar arkadaşlar. Meraktan bir konu açayım dedim ki forumdaki arkadaşların günlük kaç litre su içtiklerini sormak istedim. Ben gün boyu bilgisayar başında hedeflerim doğrultusunda çalışan bir bireyim. Günde 15 Litreye yakın su içiyorum. Yaklaşık bu 7-8 aydır böyle. Bir dikişte 1 litre içebiliyorum ama su içmeyi bıraktığımda boğazım kuruyor ve tekrar içiyorum. Susuz duramıyorum. Geçenlerde 2 tane 5 Litrelik su ve 2.5 litre su içmiştim bir günde ve o günden sonra zaten hesaplamadım. Siz günlük ne kadar su içiyorsunuz?

Sağlık konusunda açmamın nedeni: Su zehirlenmesi, Böbreklerin fazla yorulmasına sebebiyet verir mi?
Ortalama 3LT anca içiyorum.

mehmetekn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Mehmet
4 litre içiyorum ya

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Selamlar arkadaşlar. Meraktan bir konu açayım dedim ki forumdaki arkadaşların günlük kaç litre su içtiklerini sormak istedim. Ben gün boyu bilgisayar başında hedeflerim doğrultusunda çalışan bir bireyim. Günde 15 Litreye yakın su içiyorum. Yaklaşık bu 7-8 aydır böyle. Bir dikişte 1 litre içebiliyorum ama su içmeyi bıraktığımda boğazım kuruyor ve tekrar içiyorum. Susuz duramıyorum. Geçenlerde 2 tane 5 Litrelik su ve 2.5 litre su içmiştim bir günde ve o günden sonra zaten hesaplamadım. Siz günlük ne kadar su içiyorsunuz?

Sağlık konusunda açmamın nedeni: Su zehirlenmesi, Böbreklerin fazla yorulmasına sebebiyet verir mi?
Kısa sürede 3-4 litre su içilmesi halinde su zehirlenmesi görülme riski yüksektir. İnternette böyle yazıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gel kardeşim ispatlayalım günde ne kadar su içtiğimi yanımda dur ve izle nasıl fikir?

Arıtıcı sarmıyor zaten çeşme suyu best :D

hocam ben o 3 litreyi şuan bu forumu açarken kullandım o.O2
Arıtma suyu damacanadaki sudan daha lezzetli:/

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
912
İsim
Furkan ŞENGÜL
en az günde 4 litre su içiyorumdur fakat diğer yediğim besinlerle ile birlikte 5-5buçuk litreyi görebilior

RidenLive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Berat
Kısa sürede 3-4 litre su içilmesi halinde su zehirlenmesi görülme riski yüksektir. İnternette böyle yazıyor.

Arıtma suyu damacanadaki sudan daha lezzetli:/
7-8 Aydır içiyorum herhangi bir şey olmadı... Bir yerde okuduğumda su zehirlenmesi için 1 saat gibi kısa bir sürede 10-20 litre su içenlerden bahsediliyor.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Ben günde 1-1.5 litre içiyorumdur en fazla 2 litre.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam en kısa sürede doktora gidin veya azaltmaya çalışın, yoksa diğer arkadaşlarında dediği gibi hiç sağlıklı değil ve çok ciddi böbrek sorunları yaşayabilirsiniz. Ayrıca çeşme suyu içiyorsunuz bu ekstradan çok daha zararlı bir şey, çünkü ülkemizde çeşme suları diğer bazı ülkeler gibi tertemiz değiller.

Slayd53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Osman Tarık Arıcı
5 6 litre arası içiyorum spor yaptıgımdan ötürü

Ikarus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Ahmet

15 litre ne ne yaptin be 3 litre yetiyor bana

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
943,218
Üyeler
148,407
Son üye
Baraya
Top Bottom