Neler Yeni

Günde Kaç Litre Su İçiyorsunuz?

edm321

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
edm321
Suya ne gerek var hocam 1.5L kola yetiyor her gün :LOL:

Hasan344

80+ Gold
5-6 litre civarı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
15 litre faydalı olmaz haberin olsun kademeli olarak azalt

MYSTIC

80+ Silver
evet 15 litreye yakın bir gün hesapladığımda 12.5 litre içmiştim ondan sonra hesaplamadım zaten :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilmiyorum dostum, kilomda fazla yok nere gidiyor bu kadar su anlamıyorum
Fazla suyun bir anlamı yok.Dumduz idrar olarak çıkar.Hatta sıkıntı bile yaratır.

akinuzgul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Akın
Selamlar arkadaşlar. Meraktan bir konu açayım dedim ki forumdaki arkadaşların günlük kaç litre su içtiklerini sormak istedim. Ben gün boyu bilgisayar başında hedeflerim doğrultusunda çalışan bir bireyim. Günde 15 Litreye yakın su içiyorum. Yaklaşık bu 7-8 aydır böyle. Bir dikişte 1 litre içebiliyorum ama su içmeyi bıraktığımda boğazım kuruyor ve tekrar içiyorum. Susuz duramıyorum. Geçenlerde 2 tane 5 Litrelik su ve 2.5 litre su içmiştim bir günde ve o günden sonra zaten hesaplamadım. Siz günlük ne kadar su içiyorsunuz?

Sağlık konusunda açmamın nedeni: Su zehirlenmesi, Böbreklerin fazla yorulmasına sebebiyet verir mi?
Standart su şişesini 2 3 defa dolduruyorum

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Böbreğin iflas eder bu gidişle.
Günde maksimum 4 litre su içiyorum. Bazen 2 litreye kadar düşebiliyor. Ama ben spor yapmayan, evde vakit geçiren, vücudumu çalıştırmayan bir bireyim.

Günlük önerilen su miktarı 2.5 - 4.5 litre arasında bu arada. Tabii bu durum hava şartlarına göre yapılan işe göre değişkenlik gösterir.

RidenLive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Berat
Böbreğin iflas eder bu gidişle.
Günde maksimum 4 litre su içiyorum. Bazen 2 litreye kadar düşebiliyor. Ama ben spor yapmayan, evde vakit geçiren, vücudumu çalıştırmayan bir bireyim.

Günlük önerilen su miktarı 2.5 - 4.5 litre arasında bu arada. Tabii bu durum hava şartlarına göre yapılan işe göre değişkenlik gösterir.
7-8 aydır böyle bu durum. Ölürsekte yapacak bir şey yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usta o kadar klorürden sonra nasıl hayattasın a
arıtıcının tadı tuzu yok ya :D

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Krom
Hapı yutarken 1litre su içiyorum.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Çay içerken içtiğimiz su sayılıyorsa 3 4 litre sayılmıyorsa 1 2 bardak falan.

Top Bottom