Neler Yeni

Halka arz hesabıma ne zaman geçecek ?

omer_34

80+ Silver
bien bence daha kararlı bi seçenek olurdu gibi zaten en kötü taban açıcak ondan problem etmeyin :D
acemiyiz daha :D 1 2 sene önce hisse senetleri alırdım 14tlden THYAO alıp birde pişkin pişkin 40a sattım diyordum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam lot toplamak önemli değil bir halka arzın tavanda kalması için önemli olan yatırımcıların tavandan alım emri vermesi gerekmektedir bigchefste gördük sabah 27 milyon lot vardı 10 dakikada 700bine düştü tavandaki lot o yüzden lot toplamak önemli değil borsadaki yatırımcıların halka arzdaki hisseye güvenip tavandan alım emri vermeleri gerekmektedir şu sıralar ülkemizde seçimden dolayı güven ortamı olmadığı için yatırımcılarımız borsaya güvenmiyorlar
tam anlayamadım ama sanırım önemli olan lotların satılması değil nekadardan satıldığı doğru mu anlamışım hocam? misal hisse 10tlden halka arz olarak çıkış yaptı ama ilk emirler gerçekleştikten ve borsaya düştükten sonra nekadar daha alındığı önemli diye biliyorum

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
beyler 10 mayısta KAYSE halka arzına katıldım 10 adet aldım ama hesabıma hala bi hisse geçmedi sebebi hafta sonuna denk geldiği için mi normalde de böyle birkaç gün içinde mi geçiyor? ilk defa halka arza katıldım deneme amaçlı almıştım. bu arada ziraat mobilden katıldım zborsa indirdim orada da portföyümde bir şey gözükmüyor. bakiyeden düşmedi ama kullanılabilir bakiye olarak azaltıldı
pazartesi verirler büyük ihtimal

omer_34

80+ Silver

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
acemiyiz daha :D 1 2 sene önce hisse senetleri alırdım 14tlden THYAO alıp birde pişkin pişkin 40a sattım diyordum :)

tam anlayamadım ama sanırım önemli olan lotların satılması değil nekadardan satıldığı doğru mu anlamışım hocam? misal hisse 10tlden halka arz olarak çıkış yaptı ama ilk emirler gerçekleştikten ve borsaya düştükten sonra nekadar daha alındığı önemli diye biliyorum
ben bu yeni 2 halka arza katılmadım ya, öncekilerden sonra bi güvensizlik oluştu bende ama bakalım nasıl olacak

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
880
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
ben bu yeni 2 halka arza katılmadım ya, öncekilerden sonra bi güvensizlik oluştu bende ama bakalım nasıl olacak
en kötü taban açıcak hocam ondan ben giricektimde para beklemede

millet seçim yüzünden tedirgin malum kişi kazanırsa borsa çöker ama kazanamazsa bence artışa geçicektir talep patlaması olacaktır ondan para beklemde olmasa ben biene giricektim

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk

hocam aslında çok basit ne kadar çok talep varsa bir hisseye o kadar çok tavan serisi yapar hisse yani halka arzların tavan serisinin devam etmesi talep meselesine bağlıdır

omer_34

80+ Silver
hocam aslında çok basit ne kadar çok talep varsa bir hisseye o kadar çok tavan serisi yapar hisse yani halka arzların tavan serisinin devam etmesi talep meselesine bağlıdır
şimdi anladım hocam mantığını teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
şimdi anladım hocam mantığını teşekkür ederim
halka arzlar tecrübe işidir zamanla tecrübelendikçe daha da iyi kazançlar edeceksinizdir bol kazançlar seçim ilk turda biterse borsanın rahatlayacağını düşünüyorum ama şu sıralar biraz tehlikeli gibi halka arzlar

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
halka arzlar tecrübe işidir zamanla tecrübelendikçe daha da iyi kazançlar edeceksinizdir bol kazançlar seçim ilk turda biterse borsanın rahatlayacağını düşünüyorum ama şu sıralar biraz tehlikeli gibi halka arzlar
hocam talep tamam da bu ilk günlerden satma emri verenler yüzünden düşmüyor mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
o çorba parası çıkaranlar yüzünden de oluyor tabii ki ben de bi küçük yatırımcıyım ama bilinçliyim halka arzlar uzun süre tavan serisi yapabilir ama bu çorba parası için giren bilinçsiz küçük yatırımcılar ilk günden satış yapıyor ve tavanda bekleyen lot sayısını azaltıyorlar.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
880
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
cwenerjide erken bozmadan patladı diye biliyorum bende yoksa 5 6 tavan en az gidicekti oda şu anlık millet korkuyor ondan bozuyor direk eldekileri bigchef zaten çokta talep edilen bi kağıt değildi ondan belliydi böyle olacağı önüne gelen bozdu şu an tabanın altında işlem görüyor :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
cwenerjide erken bozmadan patladı diye biliyorum bende yoksa 5 6 tavan en az gidicekti oda şu anlık millet korkuyor ondan bozuyor direk eldekileri bigchef zaten çokta talep edilen bi kağıt değildi ondan belliydi böyle olacağı önüne gelen bozdu şu an tabanın altında işlem görüyor :D
tabii hocam borsada şu an seçim güvensizliği var bi atlatalım şu seçimi düzeleceğine inanıyorum

tabii hocam borsada şu an seçim güvensizliği var bi atlatalım şu seçimi düzeleceğine inanıyorum
ayriyeten eupwr gibi güzel ve istikrarlı şirketlerin daha çok halka arz olması lazım şu an bakkal mehmet bile halka arz olmaya başladı bu da güvensizliği arttırıyor.

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.

ayriyeten eupwr gibi güzel ve istikrarlı şirketlerin daha çok halka arz olması lazım şu an bakkal mehmet bile halka arz olmaya başladı bu da güvensizliği arttırıyor.
reeder halka arz olcakmış o iyi olur gibi, bir de enerya enerji var sağlama benziyor

Top Bottom