Neler Yeni

Hangi Din doğrudur acaba ?

Swazy_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Buğra Yılmaz
Merhabalar 2021 Ateist olmuştum .Şuan kafam çok karışık hangi din doğrudur? bi dine inanmak istiyorum kafamda sürekli boşluk var.
Doğru yolu bulmak istiyorum Hangi dine inanmalıyım acaba kafam çok karışık.Hergün Kalbime ağrılar giriyor neden böyle şeyler yaptım diye kendimi sorguluyorum.
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm

Atemix38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Atemix38
Merhabalar 2021 Ateist olmuştum .Şuan kafam çok karışık hangi din doğrudur? bi dine inanmak istiyorum kafamda sürekli boşluk var.
Doğru yolu bulmak istiyorum Hangi dine inanmalıyım acaba kafam çok karışık.Hergün Kalbime ağrılar giriyor neden böyle şeyler yaptım diye kendimi sorguluyorum.
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
Araştır sonra hangisi mantıklı gelirse ona inan

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk
Hristiyanlık zaten belli sonradan yahudi de olamazsın ben hiç türk budistte görmedim tek seçenek kalıyor
Hristiyanlık zaten belli derken neyi kastediyorsun?
Sonradan yahudi gayet de olabilirsin ancak yıllar süren bir süreç
Hiç Türk budist görmemiş olman dinin yanlışlığını mı kanıtlıyor?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
zaten bu durumdaysan boşver. inansan bile bir dine rahat edemezsin. hiç bir şey düşünme . günlük yaşa .

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
BenRoboTdeğilİm
Hristiyanlık zaten belli derken neyi kastediyorsun?
Sonradan yahudi gayet de olabilirsin ancak yıllar süren bir süreç
Hiç Türk budist görmemiş olman dinin yanlışlığını mı kanıtlıyor?
hristiyanlık için incilde bir sürü yerde isa nın tanrının oğlu olduğundan bahsediyor en basitinden bir iki olsa mecaz felan diyeceğim ama 3-5 tane değil yahudi olmak için annenin yahudi olması lazım anneni değiştiremeyeceğin için kısacası yahudi olamazsın budizm de ona keza putperestliğin bir çeşiti bunlar elenince ateist deist agnostik tarzı şeyler kalıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk
hristiyanlık için incilde bir sürü yerde isa nın tanrının oğlu olduğundan bahsediyor en basitinden bir iki olsa mecaz felan diyeceğim ama 3-5 tane değil
İsa Tanrının yani Rab’ın insan bedenindeki halidir ayrı şeyler değillerdir. Baba Oğul Kutsal Ruh üçlemesini tam olarak bilmeden böyle çıkarımlarda bulunmayın.

Ayrıca Hristiyanlığın “Kateşizm”ine benzer bir süreçten geçerseniz “Jewish” yani Yahudi olabilirsiniz. Kateşizmin aksine aylar değil yıllar süren çok daha uzun bir eğitim sadece.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
inanç kişinin kendisine göre bir doğru yanlıştır.
Tavsiyem açın okuyun etrafınıza danışmaktan ziyade.
Çünkü seçimi siz yapacaksınız.

The Semih

80+ Gold
4 tane büyük din var
1.Hristiyanlık
2İslamiyetlik
3.Yahudilik
4.budizm
Deist olabilirsin, yaratıcıya inanıyor ama kitapların insan icadı olduğunu düşünüyorsan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,449
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom