Neler Yeni

Hangi mesleği tercih etmeliyim

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Eagle
beyler selam direk konuya gireceğim şuan babmın yanında tesisat işini öğreniyorum su tesisatçılını sevdim güzel meslek ama kuzenim de almanyada tır şöförü ama 15 tırı var hep tırlarına şöför götürüyor tr den toplamda 3 şirketi var vs dedemde tırcıydı oradan geliyor heves işte biliyorum ama kararsızım babam her türlü kararıma saygı duyar tırcılıkda hem ailemden uzak olucam ileride kendi ailemdende uzak olucam ama işin parası güzel ve de yol gitmeyi severim ben kötü yanı ise malum işin sonu ölüm yada sakatlık olabiliyor babamın yanında kalırsam ise yine parası güzel ama bu işin kötü tarafıda malum kırım işlerimiz olduğu için tozlu oluyor ama her akşam ailemle olurum ben her iki mesleğede açığım sizce nasıl bir yol izlemeliyim

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Kocar
Tırcılık güzel ama tır sahibi olan şirket kaliteli ve anlayışlı olmalı. Yarın bir gün yolda lastik patlayacak, motor arıza çıkaracak şirket bu sorunları senden bilip sana zorluk çıkartmayınca yapılacak en güzel meslek. Motor'a ucuz yağ aldırıyorsa, kalitesiz yerlerde bakım yaptırıyorsa Tır bozulunca senden bilmeyecek yani senin elinde olmayan sebeplerden pürüzler çıkarsa hakkını korumayı bileceksin. Böyle güzel bir nakliyat şirketinde işe girebilirsen ne mutlu sana.

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Eagle
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tırcılık güzel ama tır sahibi olan şirket kaliteli ve anlayışlı olmalı. Yarın bir gün yolda lastik patlayacak, motor arıza çıkaracak şirket bu sorunları senden bilip sana zorluk çıkartmayınca yapılacak en güzel meslek. Motor'a ucuz yağ aldırıyorsa, kalitesiz yerlerde bakım yaptırıyorsa Tır bozulunca senden bilmeyecek yani senin elinde olmayan sebeplerden pürüzler çıkarsa hakkını korumayı bileceksin. Böyle güzel bir nakliyat şirketinde işe girebilirsen ne mutlu sana.
tır bizimse

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Kocar
Tır seninse problem yok. Tırcılık yapan kanallar var onları izleyebilirsin. Bir çoğu yüksek aboneli tanınmış youtuber sınıfında olduğu için şirketle arıza durumlarında papaz olmuyorlar. Adam'a şirket laf yapsa videoya çıkartır. Şirket şu şu şeyleri noksan yapıyordu tır bu yüzden bozuldu şimdi bana çamur atıyor falan ağız yapar şirketin imajını lekeler yani. Ama youtuber olmayan tırcıların işi biraz daha zor.

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Eagle
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tır seninse problem yok. Tırcılık yapan kanallar var onları izleyebilirsin. Bir çoğu yüksek aboneli tanınmış youtuber sınıfında olduğu için şirketle arıza durumlarında papaz olmuyorlar. Adam'a şirket laf yapsa videoya çıkartır. Şirket şu şu şeyleri noksan yapıyordu tır bu yüzden bozuldu şimdi bana çamur atıyor falan ağız yapar şirketin imajını lekeler yani. Ama youtuber olmayan tırcıların işi biraz daha zor.
kanki ama benim kuzenimin tırı yani sıkıntı olmaz

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Semih Aydın
AI hızla gelişiyor.
Bu demek oluyor ki belki 5-10 yıl sonra tırlara otomatik güzergah belirlenebilir ve sürücüsüz bu iş yapılabilir ama tesisat daha uzun süreli bir yatırım olur ben olsaydım tesisattan devam ederdim

AI hızla gelişiyor.
Bu demek oluyor ki belki 5-10 yıl sonra tırlara otomatik güzergah belirlenebilir ve sürücüsüz bu iş yapılabilir ama tesisat daha uzun süreli bir yatırım olur ben olsaydım tesisattan devam ederdim
böyle bir mantık şu an için çok saçma. ona bakarsan trenlerde gelişiyor boşverelim tırları
Mesaj otomatik birleştirildi:

böyle bir mantık çok saçma emin ol. ona bakarsan trenlerde gelişiyor boşverelim tırları
otonom sistemler insanlara sadece yardım edebilir. iş alma kısmına vakit var, daha kendi alanı olan yazlımda bile o kadar mükemmel değil

Son düzenleme:

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Semih Aydın
böyle bir mantık çok saçma emin ol. ona bakarsan trenlerde gelişiyor boşverelim tırları
Mesaj otomatik birleştirildi:

otonom sistemler insanlara sadece yardım edebilir. iş alma kısmına daha vakit var, daha kendi alanı olan yazlımda bile o kadar mükemmel değil
Trenlerde kaç makinist çalışır?
İstiyorsan git tır sür banane?
Ama 5-10 yıl sonra el ile yapılan meslekler hariç kendi mesleğim dahil tasarrufa gidildiğinde sonrasında ağlama.

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Eagle
Trenlerde kaç makinist çalışır?
İstiyorsan git tır sür banane?
Ama 5-10 yıl sonra el ile yapılan meslekler hariç kendi mesleğim dahil tasarrufa gidildiğinde sonrasında ağlama.
kepçe oparatörlüğüde sizce otonom olurmu

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Semih Aydın
kepçe oparatörlüğüde sizce otonom olurmu
Mantıklı olabilir.
ekskavatör ve kepçe operatörleri iyi kazanıyor + ömür boyu yapılacak bir meslek değil.
Türkiye'ye inşaat alanında bu sistemin gelmesi için temizinden bi 5-10 yıl daha var bu yüzden yakın gelecekte başlanacaksa mantıklı olabilir.

Atıyorum 5 yıl çalışır ve güzel para biriktirirsin sonrasında o çağın şartına göre bir yatırım yaparısn

Top Bottom