Neler Yeni

Çözüldü✓ Hangi monitör daha iyi?

CptSpork

80+ Bronze
asıl siz yanlış yönlendirmeyin 1000₺ fiyat farkı var tek değişen yukarı aşağı oynaması. karşımda vg249q1a var ne 1 tane ölü pixel nede ghosting eser bile yok. hemde 1000₺ aşağıda hoparlörde var
Benim bahsettiğim model çok benzer model numaralı farklı bir modelmiş, bahsettiğiniz model hakkında bilgim yok özür dilerim.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,154
İsim
Necati
İki monitörü de kullandım. Dell'i bizzat kendim satın aldım, Asus olanı ise arkadaşıma satın aldık, kurulumunu yaptım ve bizzat inceledim.

Dell monitör hakkında bir konu oluşturmayı düşünüyordum ama fiyatı inanılmaz seviyede uçmuş.

İkisi arasında kaldıysan Dell her türlü daha iyi.

Arkadaşıma aldığımız Asus'da 2-3 tane ölü piksel ve baya ghosting vardı. Dell'e göre tek avantajı hoparlör bulundurması diyebilirim.

Dell monitörü kullanıyorum kaliteli ve güzel bir monitör. Ölü piksel ve Ghosting şansı diğer monitörlere göre çok düşük. Ölü piksel hiç çıkmadı aynı şekilde alan kişilerlede konuştum onlardada yokmuş. Ghosting sıfır. Oldukça güzel bi monitör ama 4500 TL verilecek bi monitörde değil.
4500 TL bütçen varsa başka seçenekleri değerlendir.

Yanlış yönlendirmeyin insanları. Asusun tek iyi yanı hoparlör bulundurması. Onun dışında geriye kalan herşeyde dell ezer geçer asusu.
Dell daha iyi fakat arkadaşına aldığın monitör büyük ihtimalle bunun va panel olanı vg247q1a , alttaki asus bende var ghosting felan yok.

İkisini karıştırdığını düşündüğüm için reportlamıyorum ama yanlış yönlendirme kanka .

Ayrıca dell 1 ms gtg onuda belirteyim o yüzden dell daha iyi ama asusta kötü değil iyi forumlar

NightWish2434

80+ Silver
Benim bahsettiğim model çok benzer model numaralı farklı bir modelmiş, bahsettiğiniz model hakkında bilgim yok özür dilerim.
arkadaşın attığı linkteki asus monitörden bahesiyorum ben. tek eksiği dikey eksende hareket edememesi işte. he gerek var mı? yok bence çünkü karşımda ve gayet güzel açı ayarlanabiliyor.

Kendi gözünle test edebilirsin gözunle ufolardan 1 tanesinj takip et eğer bulaniksa ghosting vardır ama ghostingin bulanikliktan farklı gölge boyutuda var bunu ölçmek için kamera ile ufolardan birini takip etmen lazım mesela bu videodaki gibi
hocam monitörde response time olanı extreme yaptım ghosting neredeyse yok denecek kdr azaldı

Top Bottom