Neler Yeni

Hangi partiye oy vereceksiniz yada verebilseniz hangisine verirdiniz?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Emre Yılmaz
1673535776557.png

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Neresi doğru tam olarak?
Madde tam olarak demiş ki anne veya babası Türk olan (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı) Türktür. Türklük ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmaktır. Bu maddenin gündem olmaya değeceğini bile zannetmiyorum.

"I. Türk vatandaşlığı

Madde 66 – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür. (Mülga ikinci cümle: 3/10/2001-4709/23 md.)

Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir.

Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz.

Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz."

KAYNAK:
Direk indirme linki var. Güven sorunu yaşayanlar googledan aratıp indirebilir.

marilyn

80+ Silver
zafer partisi ilk başta reklamları güzel yaptı kendisini güzel pazarladı ama camide saçma ***** atatürke hutbe okumayacakmısınız gibi bağıra çağıra anırması aşırı ironik birde peygamber gibi davranan bir eleman vardı partide videosu vardı yt da aramaya üşendim onuda partiden attılar ama son pişmanlık neye yarar xd

hükümet ve yandaşları hakkında konuşmaya gerek yok chp iyi parti vs bunlar hakkındada konuşmaya gerek yok

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa

marilyn

80+ Silver
Neresi doğru tam olarak?
Madde tam olarak demiş ki anne veya babası Türk olan (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı) Türktür. Türklük ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmaktır. Bu maddenin gündem olmaya değeceğini bile zannetmiyorum.

"I. Türk vatandaşlığı

Madde 66 – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür. (Mülga ikinci cümle: 3/10/2001-4709/23 md.)

Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir.

Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz.

Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz."

KAYNAK:
Direk indirme linki var. Güven sorunu yaşayanlar googledan aratıp indirebilir.
kendisinin troll olduğunu düşünüyorum fazla takmamak lazım

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
Yeniden Refah Partisi

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sıkıntı bu zaten her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Türk değildir.
Etnik köken, soy, ırk gibi kavramların anlamını biliyor musun? Ülkemizden kat kat gelişmiş ülkelerin durumu hakkında bilgin var mı?
Yoksa benim ırkım Türk değil ben Türk değilim, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım naraları atanlardan mısın?

Şuan detaylı şekilde açıklayacak vaktim yok. Ancak örnek olarak Afrika kökenli birinin Amerikanım Fransızım diyebilmesi meselesinden bahsediyorum.

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Uygunsuz davranış
18 haziranda hangi partiye oy vermeyi düşünüyosunuz ? ben zafer partisi ne verirdim verebilsem
Beceriksizlere oy vermeyi düşünmüyorum. Beceriksizlerden kastım hepsi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etnik köken, soy, ırk gibi kavramların anlamını biliyor musun? Ülkemizden kat kat gelişmiş ülkelerin durumu hakkında bilgin var mı?
Yoksa benim ırkım Türk değil ben Türk değilim, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım naraları atanlardan mısın?

Şuan detaylı şekilde açıklayacak vaktim yok. Ancak örnek olarak Afrika kökenli birinin Amerikanım Fransızım diyebilmesi meselesinden bahsediyorum.
Knk bu âptala istediğin kadar açıkla bu böyle devam edecek açtığı konulara da bakarsan Atatürk'ün yapmadığı şeyleri yaptı gösterir doğru yaptığı şeyleri evirip çevirip olayı değiştirir(açtığı bir konu vardı oradan ornek verdim). Sadece cehaletli birisi olsa anlarım anlattığım şeyleri de inanmiyor dikkafalıga devam ediyor ve bunu bilerek yaptığını düşünüyorum ben Moderatör olsam çoktan bu âptalı banlamıstım

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
18 haziranda hangi partiye oy vermeyi düşünüyosunuz ? ben zafer partisi ne verirdim verebilsem
AKP'ye vermem.
Kaç köşeli masaysa ona da vermem.
Kalanı zaten versem de kazanamayacaklar o yüzden bilmiyorum pek ama 2. tura kalırsam ve o iki grup kalırsa gene o masaya basmam kısacana bakıcam.
İnşallah 2. tura kalp iki sevmediğim taraf arasında kalmam

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset

Etnik köken gibi kavramları reddetmiyorum. Benim saçma bulduğum Türk vatandaşı olan herkese Türk demek. Bunun yerine Türkiyeli demek daha doğru. Türk diye bir tanım vardır. Bu tanıma Kazakistanlılar Azerbaycanlılar falan girer. Türkiyeli tanımına da Türkiye'de yaşayan insanlar girer, bu tanıma ırklar girmez.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,308
Üyeler
142,110
Son üye
Tharkun
Top Bottom