Neler Yeni

Harddisk Kafa Vurma Sorunu

rtx 3090

80+ Silver
İyi günler yeni aldığım (alalı yaklaşık 1.5 ay oluyor ama daha yeni takma fırsatı buldum) WD Blue 2TB harddiskte arada olan ve tekrarlayan bir ses var bu ses olduğu zaman sistem harddiski ses bitene kadar görmüyor gördüğü zaman da çıkarılabilir disk olarak görüyor. WD Dashboard HD Sentinel ve HD Tune ile baktığımda diskin sağlığı normal görünüyor. HD Tune üzerinden bad sector testi yaptığımda ilk testte yine aynı ses çıkıp durdu ve 2 adet bozuk sector çıktı. Sistem diski tekrar tanımladığında tekrardan testi başlattım ve bu sefer de 10 saniyeden kısa bir sürede test bitti ve sadece 2 adet bad sector gösterdi geriye kalan kısmın hepsi griydi. WD Dashboard ile S.M.A.R.T kapsamlı test yapmak istediğim zaman ise yine aynı ses oluyordu ve diski sistem tanıyamadığından test yarıda kesiliyordu kısa test yaptığımda ise sorun yoktu. Ayrıca yine aynı sesten sonra sistem diski tekrar tanımladığı anda disk yöneticisine baktığımda disk anlık olarak okunamaz gözüktü (sadece bir kere gördüm bu olayı). Alalı 14 günü geçtiği için iade edemiyorum garanti dışında yapabileceğim bir şey var mıdır?

Ekler

• WD Dashboard.png
    WD Dashboard.png
    133.7 KB · Hit: 29
  • CrystalDiskİnfo.png
    CrystalDiskİnfo.png
    81.1 KB · Hit: 27
  • HD Sentinel.png
    HD Sentinel.png
    104.4 KB · Hit: 24
  • HD Tune.png
    HD Tune.png