Neler Yeni

Yardım Harici Disk Problemi Işığı Yanıp Sönüyor Ama Çalışmıyor

ravem5554

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan ulu
evet senin dediğin gibi RAW olmuş fakat tamamı mı yarısı mı nereden bakabileceğimi bilmiyorum

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25 KB · Hit: 74

ravem5554

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan ulu
Eğer mekanik bir arızası yoksa disk yönetiminden bakın orada görünüyor mu, dosya sistemi değişmiş mi RAW olma ihtimali var çünkü. Öyle ise HDD nin tamamı mı RAW olmuş yoksa bir bölümü mü? Ona göre tavsiyelerim olacak.
pardon cevapla dememişim

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan

ravem5554

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan ulu
Eğer mekanik bir arızası yoksa disk yönetiminden bakın orada görünüyor mu, dosya sistemi değişmiş mi RAW olma ihtimali var çünkü. Öyle ise HDD nin tamamı mı RAW olmuş yoksa bir bölümü mü? Ona göre tavsiyelerim olacak.
evet 320 gb

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
1. yöntem Linux türevi işletim sistemi kullanan arkadaşın veya tanıdığın varsa bu sistem RAW dosya sistemini doğrudan okuyabilir ve dosyalarını yedekleye bilirsin. Öyle bir imkanın yoksa bu işletim sistemlerinden birini USB belleğe yazdırıp bilgisayarı USB den başlatırsın aynı şekilde verilerini kurtarırsın.
2. yöntem Windows üzerinden bir veri kurtarma yazılımı olan R - Studio ile verileri kurtara bilirsin. Programın kurulumu ve kullanılışı youtube da var.

ravem5554

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan ulu
peki hdd nin işi bitti mi ?

ravem5554

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan ulu
1. yöntem Linux türevi işletim sistemi kullanan arkadaşın veya tanıdığın varsa bu sistem RAW dosya sistemini doğrudan okuyabilir ve dosyalarını yedekleye bilirsin. Öyle bir imkanın yoksa bu işletim sistemlerinden birini USB belleğe yazdırıp bilgisayarı USB den başlatırsın aynı şekilde verilerini kurtarırsın.
2. yöntem Windows üzerinden bir veri kurtarma yazılımı olan R - Studio ile verileri kurtara bilirsin. Programın kurulumu ve kullanılışı youtube da var.

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Bozulmaya yüz tutan yada bozulan HDD ler en temel dosya sistemi olan RAW a dönüşür. Kurtarma bittiğinde Disk yönetimi üzerinden NTFS olarak biçimlendirip kullana bilirsin ama ne kadar dayanır bilemem :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,002
Üyeler
152,797
Son üye
Kaelas
Top Bottom