Neler Yeni

İnceleme Havit Gamenote Fuxi H3 Kulaklık İncelemesi

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,576
İsim
Orkun
Merhaba arkadaşlar.
Kulaklık az önce kargodan geldi.

Malzeme kalitesi
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Komple plastik. Ancak kalitesi bence iyi.
Kulak süngerleri komple kumaş.
Terletme yapmıyor.
Oldukça hafif, ağırlığını hissetmiyorsunuz bile.
Benim kulaklarımı rahatça kapatıyor. (Razer Blackshark V2 X kullanıyorum normalde. Onda 1cm boşluk oluyordu kulağım daha rahat içeride kalıyordu. Bunda ise birebir oturuyor boşluk kalmıyor)

Ses kalitesi
--------------------------------------------------------------------------------------------------
İlk başta bluetooth dan telefonuma bağladım. Açıkçası bluetooth üzerinden verdiği ses o kadar çok tatmin etmedi beni.
2.4GHz USB dongle ile bilgisayara bağladım. Ses kalitesinde ciddi fark oldu bluetooth a göre.
Bass lar güzel, ses oldukça net ama her an değil yani modlu şekilde çalışıyor anladığım kadarıyla. (Modlu derken, kulaklık boştayken enerji tasarrufu yapıyor bir ses içeren bir şey oynattığınızda kulaklığa sinyal gidiyor ve anlık bir uyarı sesi gelip hemen aktif oluyor (oyun için geçerli değil oyunlarda sürekli aktif)).
Dip ses 0 hiç yok.
Cızırtı vs. söz konusu değil.
Müzik performansını beğendim.
Desibel olarak ben sürekli yüksek sesle dinlediğimden bu kulaklığın yüksek sesi bir tık bana eski kulaklıklarıma göre çok az kısık geldi ama kulak alışınca rahatlıkla tatmin ediyor.

Mikrofon kalitesi
Beni şahsen tatmin etti.
Birazcık kısık geldi ama ses oldukça tok ve net.
Discord da konuşurken sanki çok çok ufak bir gecikme mevcut 2.4GHz üzerinde. Hissedilmiyor iki tarafta anlamıyor bile. (Belki discorddaki krisp gürültü engelleme ve ses eşiği ayarından kaynaklı olabilir.)
Mikrofon ses denemesi: https://drive.google.com/file/d/1hpeEJItZwAlB8qoZBp3N9nSnIbLxocTH/view?usp=sharing

2.4GHz de çekim mesafesi
Mutfağa kadar gittim kulaklık bağlıyken ve discordda arkadaşım ile konuşurken.
Yaklaşık 7-8m mesafe de sesleri gayet iyi duyabildim, karşıya da sesim net bir şekilde gitti. Ancak arada cızırtı gibi bir şeyler duyduğunu iletti arkadaşım.

Kulaklığın üzerindeki tuşlar
Power düğmesi aç kapa yapmaya ve mod değiştirmeye yarıyor.
Ses kısma açma tuşu bulunuyor, bu tuşla Windows'un sesini ayarlayabiliyorsunuz.
Mikrofon açma kapatma tuşu var.

Kutu içeriği
Kulaklık
Kağıtlar (kullanım klavuzu, garanti kağıdı vs.)
USB - Type C kablo (şarj etmek için (sanırım şarj ederken de aynı USB - Type C kablo üzerinden kullanılabiliyor (denemedim deneyince düzenlerim)))
3.5mm Type C kablo (kulaklığa Type C olarak bağlayıp bilgisayara ya da telefona 3.5mm üzerinden bağlanıyor)
Ek olarak kargo kutusunda Havit marka ufak mouse pad hediyesi çıktı.

1099TL fiyatı ile alınır mı bence alınır arkadaşlar. Alıp bir denemenizde fayda var. Bence memnun kalabilirsiniz.

Son düzenleme:

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Merhaba arkadaşlar.
Kulaklık az önce kargodan geldi.

Malzeme kalitesi
Komple plastik. Ancak kalitesi bence iyi.
Kulak süngerleri komple kumaş.
Terletme yapmıyor.
Oldukça hafif, ağırlığını hissetmiyorsunuz bile.
Benim kulaklarımı rahatça kapatıyor. (Razer Blackshark V2 X kullanıyorum normalde. Onda 1cm boşluk oluyordu kulağım daha rahat içeride kalıyordu. Bunda ise birebir oturuyor boşluk kalmıyor)

Ses kalitesi
İlk başta bluetooth dan telefonuma bağladım. Açıkçası bluetooth üzerinden verdiği ses o kadar çok tatmin etmedi beni.
2.4GHz USB dongle ile bilgisayara bağladım. Ses kalitesinde ciddi fark oldu bluetooth a göre.
Bass lar güzel, ses oldukça net ama her an değil yani modlu şekilde çalışıyor anladığım kadarıyla. (Modlu derken, kulaklık boştayken enerji tasarrufu yapıyor bir ses içeren bir şey oynattığınızda kulaklığa sinyal gidiyor ve anlık hemen aktif oluyor (oyun için geçerli değil oyunlarda sürekli aktif)).

Mikrofon kalitesi
Beni şahsen tatmin etti.
Birazcık kısık geldi ama ses oldukça tok ve net.

2.4GHz de Çekim Mesafesi
Mutfağa kadar gittim kulaklık bağlıyken ve discordda arkadaşım ile konuşurken.
Yaklaşık 7-8m mesafe de sesleri gayet iyi duyabildim, karşıya da sesim net bir şekilde gitti. Ancak arada cızırtı gibi bir şeyler duyduğunu iletti arkadaşım.

Kutu içeriği
Kulaklık
Kağıtlar (kullanım klavuzu, garanti kağıtı vs.)
USB - Type C kablo (şarj etmek için (sanırım şarj ederken de aynı USB - Type C kablo üzerinden kullanılabiliyor (denemedim deneyince düzenlerim)))
3.5mm Type C kablo (kulaklığa Type C olarak bağlayıp bilgisayara ya da telefona 3.5mm üzerinden bağlanıyor)
1099TL fiyatı ile alınır mı bence alınır arkadaşlar. Alıp bir denemenizde fayda var. Bence memnun kalabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak mouse pad hediye gönderdi Havit.
Kararsız kaldım hocam pek içime sinmedi gibi nedense şu an kullandığım mikrofon daha iyi olabilir gibi geldi acaba sesli mikrofon testi yapma şansınız var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,021
İsim
Diyarhan
N11 e satışı açılırsa güzel bir indirimde kupon ve nays ile 800tl ye alırım. Kışın kulakları sıcak tutar.

Kararsız kaldım hocam pek içime sinmedi gibi nedense şu an kullandığım mikrofon daha iyi olabilir gibi geldi acaba sesli mikrofon testi yapma şansınız var mı?
Testleri youtube da var.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Ayrıca blacksharka göre mikrofonu kötü mü?

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,576
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrıca blacksharka göre mikrofonu kötü mü?
Kötü değil bence aynı hatta belki bir tık daha iyi diyebilirim. Bende ki blackshark ile mikrofon arasında çok bir fark göremedim.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Kötü değil bence aynı hatta belki bir tık daha iyi diyebilirim. Bende ki blackshark ile mikrofon arasında çok bir fark göremedim.
Peki ses kasma konusunda ve ses kalitesi olarak çok daha kötü veya yakın diyebilir misiniz?

N11 e satışı açılırsa güzel bir indirimde kupon ve nays ile 800tl ye alırım. Kışın kulakları sıcak tutar.

Testleri youtube da var.
Testini bulamadim hocam. Ayrıca n11 de 1300 bandından satışa açılır diye düşünüyorum hb de öyle aynı satıcıda.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,576
İsim
Orkun
Peki ses kasma konusunda ve ses kalitesi olarak çok daha kötü veya yakın diyebilir misiniz?

Testini bulamadim hocam. Ayrıca n11 de 1300 bandından satışa açılır diye düşünüyorum hb de öyle aynı satıcıda.
Ses kasma da blackshark a göre ilk denemede birazcık zorlandım. Csgo yüklemiştim hiçbir ayar yapmadan default ayarlarla denedim. Ses kasılıyor ama çok net diyemem. Ama gene de kasılıyor.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Ses kasma da blackshark a göre ilk denemede birazcık zorlandım. Csgo yüklemiştim hiçbir ayar yapmadan default ayarlarla denedim. Ses kasılıyor ama çok net diyemem. Ama gene de kasılıyor.
Son bir soru sorayım hocam sizce 400 TL fazla verip bv2x almak mı mantıklı bu mu?

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,576
İsim
Orkun
Son bir soru sorayım hocam sizce 400 TL fazla verip bv2x almak mı mantıklı bu mu?
Bence bunu al hocam. Dip ses sorunu oluyor usb olmadığından bv2x de. Bunda dip ses sorunu yok. Bence memnun kalırsın.

SAKAL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Taha-Gözübüyük
Bence bunu al hocam. Dip ses sorunu oluyor usb olmadığından bv2x de. Bunda dip ses sorunu yok. Bence memnun kalırsın.
logitech g435 ile karşılaştırırsan ne dersin ? arada şuan 1000 lira gibi bir fark var ama ona eşdeğer midir yada ne kadar fark yapar ?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
logitech g435 ile karşılaştırırsan ne dersin ? arada şuan 1000 lira gibi bir fark var ama ona eşdeğer midir yada ne kadar fark yapar ?
Ses kalitesi ve rahatlık olarak güzel bir kulaklık ama mikrofonu berbat

O zaman alıyorum hocam FPS oyunlarında çokta kötü olmaz sanırım yani şu an kullandığım 250 TLlik rampage kulaklıktan iyidir herhalde.

SAKAL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Taha-Gözübüyük
Ses kalitesi ve rahatlık olarak güzel bir kulaklık ama mikrofonu berbat

O zaman alıyorum hocam FPS oyunlarında çokta kötü olmaz sanırım yani şu an kullandığım 250 TLlik rampage kulaklıktan iyidir herhalde.
g435 i havit ile karşılaştırırsan dedim. Tek başına g435 rahatlık ve ses açısından iyi evet ekstra takılan mikrafonu yok o yüzden mikrafonda sıkıntı yaşıyor biraz ama sorum havit gamenote fuxi ile karşılaştırırsak nasıl diyorum

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
g435 i havit ile karşılaştırırsan dedim. Tek başına g435 rahatlık ve ses açısından iyi evet ekstra takılan mikrafonu yok o yüzden mikrafonda sıkıntı yaşıyor biraz ama sorum havit gamenote fuxi ile karşılaştırırsak nasıl diyorum
Kendim kullanmadığım için net bir yorum yapamam arkadaşımın dedikleri ve yaşadığı sorunlara göre yorum yaptım fakat eğer ki ayrı olarak bir mikrofonunuz yok ise almanızı önermem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,290
Üyeler
140,800
Son üye
THEGOATPRC
Top Bottom