Neler Yeni

İnceleme Havit Gamenote Fuxi H3 Kulaklık İncelemesi

MaciT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
Evet memnunum. FiveM de RP yaparken kullanıyorum kulaklığı bir sorun yaşamadım. Bazen mikrofonu ağzımdan uzaklaştırıyorum oyun oynarken falan bir şeyler atıştırırken. Ses karşı tarafa az gidiyormuş ağzıma yaklaştırınca bir sorun kalmıyor.

Şarjı da oldukça başarılı diyebilirim. Bu konuyu yazdıktan sonra 1 kere şarj etmiştim. Şuan halen daha şarj etmedim.

DTS i de etkinleştirip denedim çok büyük fark oldu. Şu anda oyunlarda daha iyi ses kasabiliyorum.
Hocam ses kasma konusunda sıkıtılı diyolar sizce de öylemi ve dts işi kurtarıyormu

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,559
İsim
Orkun
Hocam ben internette ses kasmada sıkıntılı olduğunu okudum sanırım siz de öyle demiştiniz DTS'den sonra alınır diyebilirmisiniz?

Hocam ses kasma konusunda sıkıtılı diyolar sizce de öylemi ve dts işi kurtarıyormu
DTS öncesine göre oldukça fark olduğunu söyleyebilirim. Bence değer ya bu fiyata böyle kaliteli kulaklık zor bulunuyor. 2K dan başlıyor zaten. Oldukça iş görüyor. Yalnız kafanız büyükse almayın size küçük gelebilir.

Musty.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Mustafa Çelikörs
DTS öncesine göre oldukça fark olduğunu söyleyebilirim. Bence değer ya bu fiyata böyle kaliteli kulaklık zor bulunuyor. 2K dan başlıyor zaten. Oldukça iş görüyor. Yalnız kafanız büyükse almayın size küçük gelebilir.
anladjm hocam, kulak pedleri ağrıtiyor mu belli bir saatten sonra veya bağlantıda bir kopukluk yaşadınız mı?

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,559
İsim
Orkun
anladjm hocam, kulak pedleri ağrıtiyor mu belli bir saatten sonra veya bağlantıda bir kopukluk yaşadınız mı?
Bağlantı da kopma hiç yaşamadım. Kulak süngerleri ağrı yapmıyor. Zaten kumaş ve yumuşak yapıda. Kulaklık da hafif olduğundan neredeyse çok az baskı yapıyor. Oldukça rahat.

MaciT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
Evet memnunum. FiveM de RP yaparken kullanıyorum kulaklığı bir sorun yaşamadım. Bazen mikrofonu ağzımdan uzaklaştırıyorum oyun oynarken falan bir şeyler atıştırırken. Ses karşı tarafa az gidiyormuş ağzıma yaklaştırınca bir sorun kalmıyor.

Şarjı da oldukça başarılı diyebilirim. Bu konuyu yazdıktan sonra 1 kere şarj etmiştim. Şuan halen daha şarj etmedim.

DTS i de etkinleştirip denedim çok büyük fark oldu. Şu anda oyunlarda daha iyi ses kasabiliyorum.
Hocam dts nasıl ayarlanıyor kullanılıyor kısaca rica etsem anlatırmısın

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,559
İsim
Orkun
Hocam dts nasıl ayarlanıyor kullanılıyor kısaca rica etsem anlatırmısın
Hocam Microsoft Store dan DTS i indirdikten sonra Headphone yazanı satın alıyorsun. DTS özelliği aktif oluyor. Ses ayarlarına girip kulaklığının özelliklerine girip oradan uzamsal seslerden DTS Headphone olanını seçince aktifleşiyor. Bu kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alper AKPINAR
Merhaba arkadaşlar.
Kulaklık az önce kargodan geldi.

Malzeme kalitesi
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Komple plastik. Ancak kalitesi bence iyi.
Kulak süngerleri komple kumaş.
Terletme yapmıyor.
Oldukça hafif, ağırlığını hissetmiyorsunuz bile.
Benim kulaklarımı rahatça kapatıyor. (Razer Blackshark V2 X kullanıyorum normalde. Onda 1cm boşluk oluyordu kulağım daha rahat içeride kalıyordu. Bunda ise birebir oturuyor boşluk kalmıyor)

Ses kalitesi
--------------------------------------------------------------------------------------------------
İlk başta bluetooth dan telefonuma bağladım. Açıkçası bluetooth üzerinden verdiği ses o kadar çok tatmin etmedi beni.
2.4GHz USB dongle ile bilgisayara bağladım. Ses kalitesinde ciddi fark oldu bluetooth a göre.
Bass lar güzel, ses oldukça net ama her an değil yani modlu şekilde çalışıyor anladığım kadarıyla. (Modlu derken, kulaklık boştayken enerji tasarrufu yapıyor bir ses içeren bir şey oynattığınızda kulaklığa sinyal gidiyor ve anlık bir uyarı sesi gelip hemen aktif oluyor (oyun için geçerli değil oyunlarda sürekli aktif)).
Dip ses 0 hiç yok.
Cızırtı vs. söz konusu değil.
Müzik performansını beğendim.
Desibel olarak ben sürekli yüksek sesle dinlediğimden bu kulaklığın yüksek sesi bir tık bana eski kulaklıklarıma göre çok az kısık geldi ama kulak alışınca rahatlıkla tatmin ediyor.

Mikrofon kalitesi
Beni şahsen tatmin etti.
Birazcık kısık geldi ama ses oldukça tok ve net.
Discord da konuşurken sanki çok çok ufak bir gecikme mevcut 2.4GHz üzerinde. Hissedilmiyor iki tarafta anlamıyor bile. (Belki discorddaki krisp gürültü engelleme ve ses eşiği ayarından kaynaklı olabilir.)
Mikrofon ses denemesi: https://drive.google.com/file/d/1hpeEJItZwAlB8qoZBp3N9nSnIbLxocTH/view?usp=sharing

2.4GHz de çekim mesafesi
Mutfağa kadar gittim kulaklık bağlıyken ve discordda arkadaşım ile konuşurken.
Yaklaşık 7-8m mesafe de sesleri gayet iyi duyabildim, karşıya da sesim net bir şekilde gitti. Ancak arada cızırtı gibi bir şeyler duyduğunu iletti arkadaşım.

Kulaklığın üzerindeki tuşlar
Power düğmesi aç kapa yapmaya ve mod değiştirmeye yarıyor.
Ses kısma açma tuşu bulunuyor, bu tuşla Windows'un sesini ayarlayabiliyorsunuz.
Mikrofon açma kapatma tuşu var.

Kutu içeriği
Kulaklık
Kağıtlar (kullanım klavuzu, garanti kağıdı vs.)
USB - Type C kablo (şarj etmek için (sanırım şarj ederken de aynı USB - Type C kablo üzerinden kullanılabiliyor (denemedim deneyince düzenlerim)))
3.5mm Type C kablo (kulaklığa Type C olarak bağlayıp bilgisayara ya da telefona 3.5mm üzerinden bağlanıyor)
Ek olarak kargo kutusunda Havit marka ufak mouse pad hediyesi çıktı.

1099TL fiyatı ile alınır mı bence alınır arkadaşlar. Alıp bir denemenizde fayda var. Bence memnun kalabilirsiniz.
dongle ile kullanabilmek için sarjının dolması mı gerek
ve şarjı ne kadarda dolup ne kdar gidiyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu dongle ping çıkarıyor ve netin hızını acayip düşürüyor

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
Kulaklık az önce kargodan geldi.

Malzeme kalitesi
Komple plastik. Ancak kalitesi bence iyi.
Kulak süngerleri komple kumaş.
Terletme yapmıyor.
Oldukça hafif, ağırlığını hissetmiyorsunuz bile.
Benim kulaklarımı rahatça kapatıyor. (Razer Blackshark V2 X kullanıyorum normalde. Onda 1cm boşluk oluyordu kulağım daha rahat içeride kalıyordu. Bunda ise birebir oturuyor boşluk kalmıyor)

Ses kalitesi
İlk başta bluetooth dan telefonuma bağladım. Açıkçası bluetooth üzerinden verdiği ses o kadar çok tatmin etmedi beni.
2.4GHz USB dongle ile bilgisayara bağladım. Ses kalitesinde ciddi fark oldu bluetooth a göre.
Bass lar güzel, ses oldukça net ama her an değil yani modlu şekilde çalışıyor anladığım kadarıyla. (Modlu derken, kulaklık boştayken enerji tasarrufu yapıyor bir ses içeren bir şey oynattığınızda kulaklığa sinyal gidiyor ve anlık bir uyarı sesi gelip hemen aktif oluyor (oyun için geçerli değil oyunlarda sürekli aktif)).
Dip ses 0 hiç yok.
Cızırtı vs. söz konusu değil.
Müzik performansını beğendim.
Desibel olarak ben sürekli yüksek sesle dinlediğimden bu kulaklığın yüksek sesi bir tık bana eski kulaklıklarıma göre çok az kısık geldi ama kulak alışınca rahatlıkla tatmin ediyor.

Mikrofon kalitesi
Beni şahsen tatmin etti.
Birazcık kısık geldi ama ses oldukça tok ve net.
Discord da konuşurken sanki çok çok ufak bir gecikme mevcut 2.4GHz üzerinde. Hissedilmiyor iki tarafta anlamıyor bile. (Belki discorddaki krisp gürültü engelleme ve ses eşiği ayarından kaynaklı olabilir.)
Mikrofon ses denemesi: https://drive.google.com/file/d/1hpeEJItZwAlB8qoZBp3N9nSnIbLxocTH/view?usp=sharing

2.4GHz de çekim mesafesi
Mutfağa kadar gittim kulaklık bağlıyken ve discordda arkadaşım ile konuşurken.
Yaklaşık 7-8m mesafe de sesleri gayet iyi duyabildim, karşıya da sesim net bir şekilde gitti. Ancak arada cızırtı gibi bir şeyler duyduğunu iletti arkadaşım.

Kulaklığın üzerindeki tuşlar
Power düğmesi aç kapa yapmaya ve mod değiştirmeye yarıyor.
Ses kısma açma tuşu bulunuyor, bu tuşla Windows'un sesini ayarlayabiliyorsunuz.
Mikrofon açma kapatma tuşu var.

Kutu içeriği
Kulaklık
Kağıtlar (kullanım klavuzu, garanti kağıdı vs.)
USB - Type C kablo (şarj etmek için (sanırım şarj ederken de aynı USB - Type C kablo üzerinden kullanılabiliyor (denemedim deneyince düzenlerim)))
3.5mm Type C kablo (kulaklığa Type C olarak bağlayıp bilgisayara ya da telefona 3.5mm üzerinden bağlanıyor)
Ek olarak kargo kutusunda Havit marka ufak mouse pad hediyesi çıktı.

1099TL fiyatı ile alınır mı bence alınır arkadaşlar. Alıp bir denemenizde fayda var. Bence memnun kalabilirsiniz.
Dostum iyi günler öncelikle rahatsız ettiysem kusura bakma 1sorum var çok kısa Havit Fuxi H3 kulaklıkla ilgilicevaplarsan çok sevinirim
1-Havit Fuxi H3 Modelinde Çift cihaz desteği var mı yani bir video açtım diyelim aynı anda hem bilgisayarda hem telefona ses geliyor mu yoksa sadece tek cihaza mı bağlanıyor mesela bilgisayar 2.4 ghz bağlıyken aynı anda telefondada bağlanabilir miyim bluetooth ile

Valensiaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
atakan
bu kulaklığı aldım ama 2.4 usb taktığım zaman pcde görünüyor ses geliyor diye de görünüyor ama ses gelmiyor usb ucundaki ışık mavi şekilde yanıp sönüyor ve kulaklık açık yardımcı olabilir misiniz?

dobreli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Karakocaoğlu
18 günde usb dongle arızalandı. Garanti ile uğraşacağım bakalım.

berrassen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berat aytekin
bu kulaklığı aldım ama 2.4 usb taktığım zaman pcde görünüyor ses geliyor diye de görünüyor ama ses gelmiyor usb ucundaki ışık mavi şekilde yanıp sönüyor ve kulaklık açık yardımcı olabilir misiniz?
çözdün mü sorunu?

berrassen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berat aytekin
adam kasımdan beri girmemiş görmeyecektir
siz çözümünü biliyor musunuz acaba ses efektleri kısmında kulaklıktan ses geldiği görünüyor fakat bana ses gelmiyor bu sadece dongle ile kablosuz bir şekilde bağlandığımda oluyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,890
Üyeler
140,717
Son üye
ozan590
Top Bottom