Neler Yeni

Hazırladığım sistem hakkında yorum yapar mısınız?

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Emir
Monitörüm var. Total bütçem normalde 35.000 ama güzel bir sistem çıkarsa 40.000 TL kadar çıkabilirim. 32GB RAM ve VRAM olarak da 12 ya da 16 arıyorum. İleriye dönük almak istiyorum. Sistemi hem oyun hem iş için alacağım.
1716539678010.png
[URL unfurl=
soğutucuyu bütçe olunca alırsın şu anlık böyle sistem güzel kaçabilir veya gamıng gendekını özelleştriebilirsn "true"]https://www.gamegaraj.com/urun/super-7000/[/URL]

tommyiso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İsmail

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Emir
Soğutucu konusu önemli deniyor. Alırken tam alayım diyorum. Sonra fiyatlar da artacak malumunuz. Teşekkürler öneri için, not ettim bunu.
Fiyatlar artiyor fakat bu sogutucu oyle aman aman artmaz.Sicaklik konusuna gelirsek stok sogutucu ile su anlik idare edilir.Sirf sogutucu icin sistemden vazgecmek yanlis olur.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,338
İsim
Selim
Teşekkürler, bu da iyiymiş. Makul derken, benim hazırladığımda hem sıvı soğutma var hem 32 GB ve hem de 1TB SSD var. Acaba gerçekten de gereksiz mi o fiyata? Bu sisteme ek olarak mecbur soğutma alacağım ve ileriye dönük için de yine mecbur 32GB olması lazım diye düşünüyorum.
4070super varken amd alınmaz 👍 bu sistem çok daha iyi

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
594
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Alıntıyı görüntüle[URL unfurl=
soğutucuyu bütçe olunca alırsın şu anlık böyle sistem güzel kaçabilir veya gamıng gendekını özelleştriebilirsn "true"]https://www.gamegaraj.com/urun/super-7000/[/URL]
Sistemde sadece işlemci ve pgu iyi gerisi fıs olmuş ya bütçe artırmalı ya da düz 4070 bakmalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.gaming.gen.tr/urun/3599...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ Rami 1x16 6000 MHz xpg Lancer black yap (sistemi aldıktan sonra bı tane daha alırsın) anakart b650m k yap SSD adata legend 1 TB yap soğutucu peerless assasins yap al 41.378

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Emir
Sistemde sadece işlemci ve pgu iyi gerisi fıs olmuş ya bütçe artırmalı ya da düz 4070 bakmalı

https://www.gaming.gen.tr/urun/3599...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ Rami 1x16 6000 MHz xpg Lancer black yap (sistemi aldıktan sonra bı tane daha alırsın) anakart b650m k yap SSD adata legend 1 TB yap soğutucu peerless assasins yap al 41.378
Sen benim konulari kotulemeye mi calisiyorsun bana mi oyle geldi.Fıs diye belirttiğin sistem onerdigin ozellestirmelerle aynı.Senin görüp benim gormedigim bir sey mi var acaba?Ek olarak ekran kartı düz model.Superde degil.Cidden kötülemeye calistigini dusunuyorum

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
594
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765
Sen benim konulari kotulemeye mi calisiyorsun bana mi oyle geldi.Fıs diye belirttiğin sistem onerdigin ozellestirmelerle aynı.Senin görüp benim gormedigim bir sey mi var acaba?Ek olarak ekran kartı düz model.Superde degil.Cidden kötülemeye calistigini dusunuyorum
Kotulemiyorum doğruyu söylüyorum senin önerdiğini süper 7000 olan sistemde anakart ve ram kötü SSD normal ve soğutma ekleyince fiyat 41kya artıyor benim attığında hem anakart hemde ram adam oluyor senin attığında gpu dışına hepsi fıs sırf gpu süper olacak diye diğer parçalar feragat etmek çok mantıksız ve saçma

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Emir
Kotulemiyorum doğruyu söylüyorum senin önerdiğini süper 7000 olan sistemde anakart ve ram kötü SSD normal ve soğutma ekleyince fiyat 41kya artıyor benim attığında hem anakart hemde ram adam oluyor senin attığında gpu dışına hepsi fıs sırf gpu süper olacak diye diğer parçalar feragat etmek çok mantıksız ve saçma
Amacın ne bilmiyorum fakat sistemi önermek için öneriyorsun.Ram konusu5600mhz cl46 ve 6000mhz cl30 ile mi adam oluyor?Hadi cl değeri daha düşük diye dedim.Anakartın farkı olmamasına rağmen nasıl daha iyi olabiliyor kendi ütopyanda falan değişiyor sanırım
Komedi gibi bir cevap.
4070 vs 4070 super fps farkı ne kadar oyunlarda?%15 fark var.%15 farkı ram ile kapatıcaksın sanırım.Kendi ütopyanda sana iyi sistem önermeler.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
594
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765
Amacın ne bilmiyorum fakat sistemi önermek için öneriyorsun.Ram konusu5600mhz cl46 ve 6000mhz cl30 ile mi adam oluyor?Hadi cl değeri daha düşük diye dedim.Anakartın farkı olmamasına rağmen nasıl daha iyi olabiliyor kendi ütopyanda falan değişiyor sanırım
Komedi gibi bir cevap.
4070 vs 4070 super fps farkı ne kadar oyunlarda?%15 fark var.%15 farkı ram ile kapatıcaksın sanırım.Kendi ütopyanda sana iyi sistem önermeler.
Attığın vsde ne hikmetse b650mk daha iyi bu arada o ramle 4070 süper calistirirsan benim attığım sistemdeki 4070 ve 6000 MHz ramlerdekinden hem çok daha kötü render alırsın hemde oyunlarda aynı fpsyi alırsın 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
beytullah
İleriye dönük almak istiyorum. Alayım tam alayım diyorum. 5 sene falan götürmesini umut ettiğim bir sistem arıyorum. Neden 7500F'den aşağısını alma dediniz?

Ne gibi mesela ve neden? 5600 araştırdığım kadarıyla fena değil gibi. CS2, COD, Forza Horizon falan oynamayı düşünüyordum.
ekran kartına göre güçsüz kalır bence

Top Bottom