Neler Yeni

HDD Bad Sector sorunu

Eraxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eray Güneş
Siparişlerim kısmına gir E-Fatura olması lazım orada. Hepsiburada ile iletişime geç aynısından var ise gönderirler büyük ihtimalle yenisini.
Fatura garanti olarak geçmiyor diye biliyorum.

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Fatura garanti olarak geçmiyor diye biliyorum.
Ben öyle bir şey demedim ki? Hocam yıl olmuş 2022 çoğu firma artık kutu, fatura, garanti belgesine bakmıyor bile. Çoğu şirket içerisindeki sistemlerde tüm siparişlerin bir numarası ve tüm ürünlerin bir seri numarası vardır bunu herkes biliyor. Artık kendi sistemleri içerisinde o seri numarasını arattıklarında o sipariş numarasına erişim sağlayabilirler ve siparişin ne zaman oluşturulduğu, hangi firma aracılığı ile satıldığı vs gibi bir çok detaya erişebilirler. Yani artık eskisi gibi kara düzen garanti belgesine tarih, isim soyisim, kaşe imza gibi şeyleri çoğu firma kullanmaz. Çünkü devir eskisi gibi elden alıma değil, internet üzeri alışverişe döndü. Sonuca gelecek olursak eğer firmalar “gelişmişse veya amaçları müşteriye zorluk çıkarmak” değilse istisnai durumlar hariç fatura, kutu ve garanti belgesine ihtiyaç yoktur. Çünkü tüm kayıtlar, faturalar veritabanları içerisinde bulunur. Ürünün seri numarası yeterli olur. Direkt olarak bir firmada zamanında çalışan olarak söylüyorum bir firma size faturasız işlem yok vs diyorsa büyük ihtimalle işine gelmiyordur.

ByKayseriLi

80+ Bronze
WD'nin 1TB harici diski var bende. Ufak 5200rpm laptop disklerini hani marka basılmış kutuya koyupta harici disk diye satıyorlar ya ondan var bende 2-3 senedir disk resmen ölü durumda disk programların da okumakta zorluk çektiğim kadar rakamlarla hatalar çıkıyor ve sağlık oranı %1 falan gözüküyor ve hala çalışmaya devam ediyor :) Ne zaman bozulacak diye bekliyorum bozulsa yenisini alacağım :D

Eraxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eray Güneş
Ben öyle bir şey demedim ki? Hocam yıl olmuş 2022 çoğu firma artık kutu, fatura, garanti belgesine bakmıyor bile. Çoğu şirket içerisindeki sistemlerde tüm siparişlerin bir numarası ve tüm ürünlerin bir seri numarası vardır bunu herkes biliyor. Artık kendi sistemleri içerisinde o seri numarasını arattıklarında o sipariş numarasına erişim sağlayabilirler ve siparişin ne zaman oluşturulduğu, hangi firma aracılığı ile satıldığı vs gibi bir çok detaya erişebilirler. Yani artık eskisi gibi kara düzen garanti belgesine tarih, isim soyisim, kaşe imza gibi şeyleri çoğu firma kullanmaz. Çünkü devir eskisi gibi elden alıma değil, internet üzeri alışverişe döndü. Sonuca gelecek olursak eğer firmalar “gelişmişse veya amaçları müşteriye zorluk çıkarmak” değilse istisnai durumlar hariç fatura, kutu ve garanti belgesine ihtiyaç yoktur. Çünkü tüm kayıtlar, faturalar veritabanları içerisinde bulunur. Ürünün seri numarası yeterli olur. Direkt olarak bir firmada zamanında çalışan olarak söylüyorum bir firma size faturasız işlem yok vs diyorsa büyük ihtimalle işine gelmiyordur.
Garanti belgesini kaybettim demiştimya şimdi hatırladım kargo kutusunda sadece harddisk vardı ne fatura ne garanti belgesi büyük ihtimal dediğiniz gibi olacak e fatura ile halledeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,058
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom