Neler Yeni

Yardım HDD yerine M.2 SSD takılır mı?

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar, laptopta bulunan 2.5 inç HDD yerine M.2 SSD takılır mı? Bunun aparatları var sanırım ama laptop içine sığar mı bu eklemeyi yapınca diye endişe ediyorum. M.2 SSD var elimde bir tane boşta, HDD yuvasına onu takmak istiyorum. Bir de eğer başarırsam ne kadar hız alabilirim ortalama? Normalde 3 gbps hız veriyor SSD slotunda.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
Feyzullah
dönüştürücü ile vs masaüstüne takılıyor ama laptop a takanı hiç duymadım sata ssd daha sağlıklı olur

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dönüştürücü ile vs masaüstüne takılıyor ama laptop a takanı hiç duymadım sata ssd daha sağlıklı olur
Aynen hocam sata ssd daha sağlıklı olabilir ama elimde yok işte, şimdi boşta m.2 varken gidip sata da almak istemiyorum, bir yolunu bulup takabilirsem takarım olmadı hdd reisle devam napalım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,194
İsim
C Ş
Merhaba arkadaşlar, laptopta bulunan 2.5 inç HDD yerine M.2 SSD takılır mı? Bunun aparatları var sanırım ama laptop içine sığar mı bu eklemeyi yapınca diye endişe ediyorum. M.2 SSD var elimde bir tane boşta, HDD yuvasına onu takmak istiyorum. Bir de eğer başarırsam ne kadar hız alabilirim ortalama? Normalde 3 gbps hız veriyor SSD slotunda.,
Aparat ile takarsın da hız olarak SATA-3 hızlarını geçmez. Yani teoride en fazla 600 MB/s hız alırsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ares Blackrosa
Burada bazı dönüştürücüler var ama kaliteleri nasıldır bilinmez.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,173
İsim
Batuhan
Şu an aldığım 75 MB/s'ten çok daha iyi :peped:

Teşekkürler hocam, bunları kullanan varsa onlar da yorum yapar umarım.

Bu bende zaten var :D Benim istediğim laptop içindeki HDD yerine M.2 takabilmek, bu harici olarak kullanmak için :shy:
Faka Bastık :shy: 😅

Top Bottom