Neler Yeni

Her şeyi Çok Takmak Ve Sosyal Anksiyete

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
hpxtech
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
hpxtech
İyice rezil olmazsın, asıl tepki vermeyip yapmalarında daha çok izin vererek rezil olursun, aslında şu rezil olma kavramını unut, sana yine böyle zorbalık yaptığında sınıftakileri falan unutup çocuğa kilitlen emin ol bi yumruk atabilsen hayatın kurtulacaktır, bi kez o duvarı geçtiğinde artık kendine olan özgüvenin artacaktır. büyüdüğünde kafanı duvara falan vurursun neden ben hiçbirşey yapamdım o anda diye. dayak diyeceğine emin olsan da en fazla temiz bi dayak yerim 2 gün sonra hiçbirşeyim kalmaz diye düşün. bende 8. sınıfa kadar aynı senin gibiydim hatta ben ağlıyordum, bi gün çok fazla üzerime gelmişti yumruk falan attı sınıftakiler güldü, o an ne kadar kötü olduğumu anlatamam o an okulu bırakmak istedim, eve gidip aileme okulu bırakacağımı söyleme kararı almıştım tabi o sıra çocuk kafama falan vuruyor sınıfta gelip tutan ayıran falan kimse yok gülüyorlar ve arkadan biri bana mal demişti, o an o sinirle patlayıp başımda duran çocuğa 4,5 yumruk attım, burnu yamulmuştu veya kırılmıştı hastanelik oldu. o olaydan sonra artık ağızlarını bile açamamaya başladılar ve artık özgüvenim tavan yapmıştı 5,6 ay sonra da düzelmeye başladım şuan normal sosyal bi insanım :) bu tür artist ama boş insanlardan sağlam bi döverek kurtulabilirsin sadece, ve onun arkası var beni çıkışta kalabalık tutarlar falan diye düşünme arkadaşı için kavga edecek hiçkimse tanımadım şimdiye kadar, zaten bu tiplerin arkadaşları da sahte oluyor.
Kavga tecrübesi gerekli mi ve sen çocuğa vurduğunda yanındakiler bir şey yapmadı mı

Son düzenleme:
Kavga tecrübesi gerekli mi ve sen çocuğa vurduğunda yanındakiler bir şey yapmadı mı
Kavga tecrübesine gerek yok, yumruk atmayı biliyorsan bu iş tamamdır ve ben de ilk kavgamı orada etmiştim. Hayır :) onlar da korkularından bir şey demedi, emin ol dostum kaç kişi olurlarsa olsunlar birine sağlam bi yumruk atarsan geri kalanı da kaçacaktır.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
hpxtech
Kavga tecrübesine gerek yok, yumruk atmayı biliyorsan bu iş tamamdır ve ben de ilk kavgamı orada etmiştim. Hayır :) onlar da korkularından bir şey demedi, emin ol dostum kaç kişi olurlarsa olsunlar birine sağlam bi yumruk atarsan geri kalanı da kaçacaktır.
Bir de sana bir şey sormak istiyorum. Ben bu 3-4 zorba yüzünden dersime odaklanamadım ve fenden 35 matematikten 40 aldım ve takdir almayı hedefliyordum fen kolay şimdilik ama matematik geometri çok zor ben takdir almayı hedefliyordum nasıl yapabilirim nasıl çalışmalıyım takdir almak için notlarımı görünce içim içimi yiyor

Gloxy

80+ Bronze
Arkadaşlar sınıfta sanki herkes bana bakıyor ya da benim hakkında konuşuyor gibi hissediyorum ve yanımdaki sürekli onunla konuşmuyorum diye başkasının yanına gidiyor ve herkes benim hakkında konuşuyor ezikliyor gibi hissediyorum ve her şeyi çok takıyorum mesela herkes bana bakıyor ben görmezden gelsem bile bakıyor ondan sonra ben bakınca yanındakine seslenip bana bakarak gülüyor ve istemsiz şekilde takıyorum kaldıramıyorum o günüm zehir oluyor ve bunlar yüzünden notlarımda düştü çok zoruma gidiyor notlarım düşünce keşke onları takmasaydım diyorum onlar ilerliyor ben yıpranıyorum bunaldım hayattan okulda bitmek bilmiyor gerçekten verimli de geçmiyor ve sınıfta benim gibi kızlar var ama onları garip şekilde seviyorlar arada keşke erkek olmasaydım diyorum napabilirim lütfen tavsiye verin.
bro yanlış anlama ama kimse seni takmıyor, bu hem seni rahatlatıyor hemde gerçekten öyle. bir zaman sonra özgüvenli olduktan sonra senin hakkında konuşmalarını istersin hatta tamamen senin bakış açınla ilgili senin hakkında kimin ne düşündüğü önemli değil kendine odaklan boşver elalemi

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
hpxtech
bro yanlış anlama ama kimse seni takmıyor, bu hem seni rahatlatıyor hemde gerçekten öyle. bir zaman sonra özgüvenli olduktan sonra senin hakkında konuşmalarını istersin hatta tamamen senin bakış açınla ilgili senin hakkında kimin ne düşündüğü önemli değil kendine odaklan boşver elalemi
İstemsiz şekilde takıyorum ve bunlar yüzünden notlarım da düştü

Gloxy

80+ Bronze
herkes gelip geçici sen kendine odaklan onlar bugün yanında yarın yoklar önemli olan senin kendine güvenmen doğrularla yüzleş gerekirse evet böyleyim de ama mutlu ol kendini tanı yaşın biraz genç diye böyle söylüyorum daha bu yaşında insanları takmaman lazım ailenle vakit geçir 1-2 arkadaşın varsa onlarla takıl hobi edinmeye çalış elalemi düşünmek için çok genç yaştasın boşver

Bir de sana bir şey sormak istiyorum. Ben bu 3-4 zorba yüzünden dersime odaklanamadım ve fenden 35 matematikten 40 aldım ve takdir almayı hedefliyordum fen kolay şimdilik ama matematik geometri çok zor ben takdir almayı hedefliyordum nasıl yapabilirim nasıl çalışmalıyım takdir almak için
Takdir çokda önemli değil kendini takdir için çok fazla yormana gerek yok, kendini eksik hissetiğin konularla ilgili konu anlatım videoları izlemeli ve bol bol soru çözmelisin, zaten yeni soru bankalarının çoğunda sorunun çözüm videosu da bulunuyor yapamadıklarına oradan bakabilirsin, yoksa foruma veya öğretmenlerine sor :) ama yapamadığın soruları kesinlikle atlamamalısın.

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
hpxtech
herkes gelip geçici sen kendine odaklan onlar bugün yanında yarın yoklar önemli olan senin kendine güvenmen doğrularla yüzleş gerekirse evet böyleyim de ama mutlu ol kendini tanı yaşın biraz genç diye böyle söylüyorum daha bu yaşında insanları takmaman lazım ailenle vakit geçir 1-2 arkadaşın varsa onlarla takıl hobi edinmeye çalış elalemi düşünmek için çok genç yaştasın boşver
Sınıfta hiç iyi anlaştığım yok ve 1 tane arkadaşım var onunla 2 kere avm'ye gittik ama o da yaz tatilinde başka şehire taşınacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Takdir çokda önemli değil kendini takdir için çok fazla yormana gerek yok, kendini eksik hissetiğin konularla ilgili konu anlatım videoları izlemeli ve bol bol soru çözmelisin, zaten yeni soru bankalarının çoğunda sorunun çözüm videosu da bulunuyor yapamadıklarına oradan bakabilirsin, yoksa foruma veya öğretmenlerine sor :) ama yapamadığın soruları kesinlikle atlamamalısın.
Sadece 5.sınıfta 1 kere takdir aldım ve bu zamana kadar hep 2-3 puanla kaçırdım gerçekten çok koyuyor

Gloxy

80+ Bronze
Sınıfta hiç iyi anlaştığım yok ve 1 tane arkadaşım var onunla 2 kere avm'ye gittik ama o da yaz tatilinde başka şehire taşınacak

Sadece 5.sınıfta 1 kere takdir aldım ve bu zaman kadar hep 2-3 puanla kaçırdım gerçekten çok koyuyor
kendine vakit ayır hobi ara kendine ne yapmayı seversin her insan farklıdır yeteneklidir. bir şey yaparken kendini kaybedip zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadığın şeyler varsa mesela kitap okurken veya spor yaparken gibi kendini keşfedersen yapmak istediğin şeyi yaparsan gerçekten mutlu oluyosun ve mutlu olunca inan kimsenin senin hakkında ne düşündüğü veya ne yaptıkları gram umrunda olmuyor tek odağın kendin ol

Gloxy

80+ Bronze

Sadece 5.sınıfta 1 kere takdir aldım ve bu zamana kadar hep 2-3 puanla kaçırdım gerçekten çok koyuyor
lisede veya üniversitede gerek iş hayatında o aldığın takdirin pek bi önemi yok, eğer öyle kendini iyi hissediyorsan almaya çalış ama kendin istediğin için al başkası için değil

hpxtech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
hpxtech
Ailen de bir şey demiyorsa takdir boş bi kağıt sadece :) önemli olan bitirdiğin dönemdeki konulara aşina olman.
Takdir alırsan bilgisayar alırız diyordu o yüzden istiyorum

lisede veya üniversitede gerek iş hayatında o aldığın takdirin pek bi önemi yok, eğer öyle kendini iyi hissediyorsan almaya çalış ama kendin istediğin için al başkası için değil
Takdir alınca kendimi iyi hissediyorum bir de sınıfta şaşıranları görünce biraz moralim düzeliyor

Top Bottom