Neler Yeni

Hesap hırsızlığı yapan kişiye hangi yasalar ile dava açılır?

Ciel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Halıcı
Herkese merhabalar, 5 gün kadar önce yaşadığım bir olayı anlatmak ve bu konuda tecrübe sahibi birisinin fikirlerini bizlerle paylaşmasını rica ediyorum. League of Legends adlı oyunda 1 yıl önce GamerMarkt adlı siteden 600 TL'ye satın almış olduğum hesabı EUW sunucusuna transfer edip orada ustalık ligine çıkarmıştım. Hesap fazla skine sahip olduğu içinde bu hesabı yabancı sitede daha sonra arkadaş olacağım Simon'a yüksek bir fiyata sattım. 7 gün önce Simon hesaba giriş yapamadığını ve hesabın çalındığını öne sürdü. Simon bu hesabın OP GG linkini benimle paylaştı ve değiştirilmiş bu ismi bilen sadece ben, hesabın eski sahibi ve onun ortağı biliyordu. Hesabı çalan kişi TR sucusundaki ismini yine koymuştu. Oklar hırsızlık yapan kişiye yani anında hesabı satın aldığım kişiye döndü ve kendisi hesabı çalmadığını ve arkadaşına ulaşamadığını söyleyip hesap konusunda henüz bir şey yapamayacağından bahsetti. Hesabı satan kişi kendi TC kimliği ile sorumluluğu kabul ettiği için kendisi suçlu ve sorumlu durumunda. Her ne kadar bu hesabı Simon'a satmış olsam da bu parayı benim Simon'a geri iade etmem gerekiyor fakat elimde böyle bir para şu an için yok, hesabı çalan kişi hesabı iade edemediği içinde askerdeki ortağına ulaşmaya çalışıyor çünkü muhtemelen ya kendisi yada paylaştığı başkası böyle bir şey yaptı... Kanunen bu konuda benim ve Simon'ın hakları nedir? A sitesi ile konuştuğumda hesabı satın alan kişinin faturalarını gösterdiğimiz takdirde bu paraları iade alabileceğimizden bahsediyor fakat benim satış yaptığım fiyat için hiç bir şey denilmedi. Karşı tarafa maddi ve manevi tazminat açabilme hakkına sahip miyiz? Birde açabileceğimiz başka dava çeşitleri var mıdır? Bu durumdan kazancımız ve kaybedeceklerimiz ne olacak? A sitesi bu durumu sadece enflasyona uğramış aynı miktar parayı vererek çözme niyetinde, oysa ki hesabın değeri olması gerektiğinden kat kat daha yükseldi ve bizler dava açsak da en azından Simon'ın bana ödediği miktarı kurtarabilir miyiz? Simon'ın mağduriyetinin giderilmesi niyetindeyim. Şimdiden ilgilenen ve yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

cobretti

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,173
İsim
...
Herkese merhabalar, 5 gün kadar önce yaşadığım bir olayı anlatmak ve bu konuda tecrübe sahibi birisinin fikirlerini bizlerle paylaşmasını rica ediyorum. League of Legends adlı oyunda 1 yıl önce "A sitesinden" 600 TL'ye satın almış olduğum hesabı EUW sunucusuna transfer edip orada ustalık ligine çıkarmıştım. Hesap fazla skine sahip olduğu içinde bu hesabı yabancı sitede daha sonra arkadaş olacağım Simon'a yüksek bir fiyata sattım. 7 gün önce Simon hesaba giriş yapamadığını ve hesabın çalındığını öne sürdü. Simon bu hesabın OP GG linkini benimle paylaştı ve değiştirilmiş bu ismi bilen sadece ben, hesabın eski sahibi ve onun ortağı biliyordu. Hesabı çalan kişi TR sucusundaki ismini yine koymuştu. Oklar hırsızlık yapan kişiye yani anında hesabı satın aldığım kişiye döndü ve kendisi hesabı çalmadığını ve arkadaşına ulaşamadığını söyleyip hesap konusunda henüz bir şey yapamayacağından bahsetti. Hesabı satan kişi kendi TC kimliği ile sorumluluğu kabul ettiği için kendisi suçlu ve sorumlu durumunda. Her ne kadar bu hesabı Simon'a satmış olsam da bu parayı benim Simon'a geri iade etmem gerekiyor fakat elimde böyle bir para şu an için yok, hesabı çalan kişi hesabı iade edemediği içinde askerdeki ortağına ulaşmaya çalışıyor çünkü muhtemelen ya kendisi yada paylaştığı başkası böyle bir şey yaptı... Kanunen bu konuda benim ve Simon'ın hakları nedir? A sitesi ile konuştuğumda hesabı satın alan kişinin faturalarını gösterdiğimiz takdirde bu paraları iade alabileceğimizden bahsediyor fakat benim satış yaptığım fiyat için hiç bir şey denilmedi. Karşı tarafa maddi ve manevi tazminat açabilme hakkına sahip miyiz? Birde açabileceğimiz başka dava çeşitleri var mıdır? Bu durumdan kazancımız ve kaybedeceklerimiz ne olacak? A sitesi bu durumu sadece enflasyona uğramış aynı miktar parayı vererek çözme niyetinde, oysa ki hesabın değeri olması gerektiğinden kat kat daha yükseldi ve bizler dava açsak da en azından Simon'ın bana ödediği miktarı kurtarabilir miyiz? Simon'ın mağduriyetinin giderilmesi niyetindeyim. Şimdiden ilgilenen ve yardımcı olanlara teşekkür ederim.
Hakkın yok.Hesap satın alımı yasak o yüzden yababilecek bir şey yok

Ciel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Halıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Riot Games tarafından öyle olabilir fakat dediğim sitede (GamerMarkt'da) söylenilen kurallar yasalar gereği kullanıcı sözleşmesini kabul ettikleri için geçerli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,672
Üyeler
142,006
Son üye
Mr.Poke
Top Bottom