Neler Yeni

Hikvision c100 SSD 2.5-3 yıl kullanım sonrası değerlerim

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
yunus günaydın
Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 3 yıldır sistemimde kullandığım (aslında hazır sistemde gelen) Hikvision c100 ssd değerlerini sizlerle paylaşmak istedim. Okuma değerinde de düşüş var ama yazma değerleri gerçekten çok azalmış. Bu ssd'yi fiyat bakımından uygun gören arkadaşlar belki alırken bu değerlere dikkat ederler buyrunuz. Bu ilk fotoğraflar ssd neredeyse doluyken yaptığım test:

ssd1.PNG
ssd2.PNG

SSD %90 doluyken neredeyse yazma değerleri hiç yok. Bu arada SSD'nin normal değerleri 550mb/sn okuma - 450 mb/sn yazma.

ssd3.PNG

Bu da oyun sildikten sonraki veriler. Ciddi bir kayıp söz konusu. SSD'nin yazılımını bulmakta zorlandım siteleri karmaşık. Yabancı sayfalara da göz atmadım açıkçası. Bu arada bu model zaten ne listelerde yer alıyor ne de öneriliyor almak isteyen arkadaşlar almasınlar bence. Bu değerleri etkileyen sebepler varsa önerilere açığım.

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

nihatcebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Nihat Çebi
Kablo değiştirip denediniz mi? Belki kablo aşınmış olabilir. Yazma değerinin bu kadar düşmesi gerçekten çok garip.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,643
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Zaten doluyken ssdnin performansı düşer %10u en azından boş bırakılmalıdır

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
OEM Kingston Sata M2 SSD 2018 Kasımdan beri çalışıyor şuan 20.000 Saat de ve değerleri bu şekilde
118GB Toplam Boyut
13GB Boş Alan

1678974209583.png

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
OEM Kingston Sata M2 SSD 2018 Kasımdan beri çalışıyor şuan 20.000 Saat de ve değerleri bu şekilde
118GB Toplam Boyut
13GB Boş Alan

Alıntıyı görüntüle
HDSentinel ya da Crystaldiskinfo görüntüsü var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 3 yıldır sistemimde kullandığım (aslında hazır sistemde gelen) Hikvision c100 ssd değerlerini sizlerle paylaşmak istedim. Okuma değerinde de düşüş var ama yazma değerleri gerçekten çok azalmış. Ciddi bir kayıp söz konusu. SSD'nin yazılımını bulmakta zorlandım siteleri karmaşık. Yabancı sayfalara da göz atmadım açıkçası. Bu arada bu model zaten ne listelerde yer alıyor ne de öneriliyor almak isteyen arkadaşlar almasınlar bence. Bu değerleri etkileyen sebepler varsa önerilere açığım.
CrystalDiskInfo da işe yarayacak verilerin çoğu görünmüyor ?

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
yunus günaydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDSentinel ya da Crystaldiskinfo görüntüsü var mı ?

CrystalDiskInfo da işe yarayacak verilerin çoğu görünmüyor ?
ben de bilmiyorum hocam böyle çıkıyor.
Zaten doluyken ssdnin performansı düşer %10u en azından boş bırakılmalıdır
Boştayken de düşük hocam.

Kablo değiştirip denediniz mi? Belki kablo aşınmış olabilir. Yazma değerinin bu kadar düşmesi gerçekten çok garip.
Kabloya hiç bakmadım. Bir ara bakarım ama kablo nasıl aşınsın ki temizlerken ssd tarafına pek dokunmuyorum montajı anakarttan uzak tarafta. Bir de muhtemel mi öyle bir şey hız düşmesi gibi?

nihatcebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Nihat Çebi
ben de bilmiyorum hocam böyle çıkıyor.

Boştayken de düşük hocam.

Kabloya hiç bakmadım. Bir ara bakarım ama kablo nasıl aşınsın ki temizlerken ssd tarafına pek dokunmuyorum montajı anakarttan uzak tarafta. Bir de muhtemel mi öyle bir şey hız düşmesi gibi?
Benim eski kasadaki HDD'de kablo sorunu olmuştu bilmiyorum belki olabilir diye düşündüm ama ilginç gerçekten bu kadar düşmesi.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
yunus günaydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim eski kasadaki HDD'de kablo sorunu olmuştu bilmiyorum belki olabilir diye düşündüm ama ilginç gerçekten bu kadar düşmesi.
O sorun bende de olmuştu ama komple sistem donuyordu öyle olunca ara ara. Genel bir düşüklük yapacağını pek sanmıyorum

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,643
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Hikvision ssd aldım daha kullanmadan garantiye gönderip sıfırını tekrar verdiler. Geçenlerde de gördüm sanırım biraz problemli

Top Bottom