Neler Yeni

İphone 12 Pi̇l Sorunu

mrcsrhn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
mrcsrhn özkan
Merhaba yaklaşık 5 ay önce pil %97 64gb iphone 12 aldım telefondan gayet memnunum tek sıkıntısı şarjı çok çabuk bitiyordu bi kontrol edeyim dedim pil %89a düşmüş 5 ayda günlük kullanımım ortalama 8 saat civarında garantiside var sizce ne yapmalıyım

Veviel

80+
bataryası orijinal değildir büyük ihtimalle garantisi var ise batarya değiştirtebilirsiniz

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Apple’ın olduğu bir şehirdeysen direk ravdevu al git hocam. Değilsende apple’ı arayıp görüşürsen ne yapman gerektiği hakkında bilgi verirler. En sağlamı bu bence.

NRxZero

80+
Değişmediğini söylemişti satıcı nasıl anlayabilirim değişip değişmediğini
1. Batarya kalitesiz yan sanayi olabilir
2. Yan sanayi sarj aleti lütfen kullanmayın 300 400 paradan kurtulacam diye telefondan olmayın arakadaşlar

mrcsrhn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
mrcsrhn özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Apple’ın olduğu bir şehirdeysen direk ravdevu al git hocam. Değilsende apple’ı arayıp görüşürsen ne yapman gerektiği hakkında bilgi verirler. En sağlamı bu bence.
Yetkili servisine var götürebilirim ama pil orijinal dışı pil ile değişmişse garanti bozulmaz mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Batarya kalitesiz yan sanayi olabilir
2. Yan sanayi sarj aleti lütfen kullanmayın 300 400 paradan kurtulacam diye telefondan olmayın arakadaşlar
Abi sanmıyorum bataryanın yan sanayi olduğunu garantisi olan telefona neden yan sanayi taksınlar şarj aleti konusunda haklısınız gerçekten nerden aldığımı bile hatırlamadığım bir alet kullanıyorum hızlı şarj ediyor diye teşekkürler

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Hasan Doruk
Ters bir şey yok hocam günde 8 saat kullanıyorsan normal, zaten iphone pil sağlığında en hızlı azalan kısım 99-90 arası, 100den 99a inmesi 5-6 ay sürüyor

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Garanti süresi ne kadar daha var ?

Benimkide iphone 12 2 yıl yeni doldu. Şuan %86 ilk batarya.

NRxZero

80+
Yetkili servisine var götürebilirim ama pil orijinal dışı pil ile değişmişse garanti bozulmaz mı

Abi sanmıyorum bataryanın yan sanayi olduğunu garantisi olan telefona neden yan sanayi taksınlar şarj aleti konusunda haklısınız gerçekten nerden aldığımı bile hatırlamadığım bir alet kullanıyorum hızlı şarj ediyor diye teşekkürler
Gerçekten cihaza her türlü zararı veriri anakartı yaka kısa devre sarj soketini bozabilir ve garantili ise isim vermeyeyim teknoloji magzalarindan yaa internetten (kendi sitesinden) sarj kablosu alın adaptör olarak samsung xiaomi olur yeterki kayda deger bir marka olsun iyi geceler :)

mrcsrhn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
mrcsrhn özkan
Garanti süresi ne kadar daha var ?

Benimkide iphone 12 2 yıl yeni doldu. Şuan %86 ilk batarya.
1 yıl daha garantisi var nisan 2024te bitiyor

Gerçekten cihaza her türlü zararı veriri anakartı yaka kısa devre sarj soketini bozabilir ve garantili ise isim vermeyeyim teknoloji magzalarindan yaa internetten (kendi sitesinden) sarj kablosu alın adaptör olarak samsung xiaomi olur yeterki kayda deger bir marka olsun iyi geceler :)
İyi geceler

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Merhaba yaklaşık 5 ay önce pil %97 64gb iphone 12 aldım telefondan gayet memnunum tek sıkıntısı şarjı çok çabuk bitiyordu bi kontrol edeyim dedim pil %89a düşmüş 5 ayda günlük kullanımım ortalama 8 saat civarında garantiside var sizce ne yapmalıyım
Hocam İOS 15.2 ve üstü yüklüyse Ayarlar-Genel-Hakkında bölümünde pilin değişip değişmediği hakkında bilgi alabilirsiniz

İyi geceler
Eğer servis tarafından değişim olduysa yazar herhalde onun haricinde normal bir telefon tamircisi değişim yapınca orada gözükür mü bilmiyorum zaten dışarıdan müdahale olduysa cihaz garanti dışı kalmıştır

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth

İyi geceler
Eski sahibi 7 ay da pilin ömrünü bitirip sonra çakma pil takar mı ? Bana böyle bir şey yapmaz gibi geldi. Senin kullanımında fazla zaten hocam birde öyle bir şey var. Servise götür göster derim.

Top Bottom