Neler Yeni

Öneri i20 modifiye öneri, tavsiye

atanis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Barış İşgören
Instagram
audi.passion.tr
Steam
https://steamcommunity.com/id/rs4avant/
Discord
audipassion
Merhaba arkadaşlar,
2016 model i20 1.2 manuel sahibiyim. araç sıfır olarak alındı. benim için manevi olarak değerli bir araç. araç değiştirme düşüncem vardı ancak arabaya bağlı olduğum için vazgeçtim. ben de arabayı biraz kişiselleştirmeye karar verdim. aklımda difüzör, jant(siyah, çelik) ve yazılım var. spoiler ve egzoz düşünmüyorum. jant ebatı 16" ve 4*100 bobin. öneri ve tavsiyeler açığım. teşekkürler.
Fikrimi belirtmek isterim. Bence daha güçlü motora sahip bi arabaya geçmelisiniz. Sonuçta eşeğe altın semer bağlasanızda eşek eşektir.

eneskaya6

80+ Silver
performanstan ziyade motor ömrüne katkısı olur mu?
kafalar çok karıştı usta. arkamdan da enayi denmesin yani.
Ya zaten hava filtreni yılda 1 kere değiştiriyorsan hiç bişey değişmez. 1.2 motor hava mi çekiyor da filtre degistirecen hocam. Gerekli herşeyi fabrika zaten yapıyor sana bakımını yapması kalıyor. Ne performansta ne de motor sağlığı açısından senin araba da etkisi olmaz bu kadar acik söylüyorum. Bundan sonra alırsan da senin bileceğin iş ama hiçbir etkisi olmayacağını bil yani. %1-2 diyelim etkisine en azından. Ledler için bende çok araştırdım illa ki sorun yaşayanlar oluyor ama çoğunluk gayet memnun. Yetkili servis cok fiyat çekerse başka bir yere de bakabilirsiniz. Kısalar uzunlar ve sisler için 3 paket almanız lazım bunların masrafı yaklaşık 1600-1700tl 100-200 aşağı yukarı oynar. İşçilik 300desen 2bine halledersin çok rahat. Şimdi yetkili servis gelip 4-5 bin derse yapma. Onlarda müşteriyi korkutmak için yok şöyle yok böyle sorun yapıyor diyorlar 2-3 kat fiyat veriyorlar.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Fikrimi belirtmek isterim. Bence daha güçlü motora sahip bi arabaya geçmelisiniz. Sonuçta eşeğe altın semer bağlasanızda eşek eşektir.
aklımda sciroccoya geçmek vardı ancak arabayı satmaya gönlüm el vermedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya zaten hava filtreni yılda 1 kere değiştiriyorsan hiç bişey değişmez. 1.2 motor hava mi çekiyor da filtre degistirecen hocam. Gerekli herşeyi fabrika zaten yapıyor sana bakımını yapması kalıyor. Ne performansta ne de motor sağlığı açısından senin araba da etkisi olmaz bu kadar acik söylüyorum. Bundan sonra alırsan da senin bileceğin iş ama hiçbir etkisi olmayacağını bil yani. %1-2 diyelim etkisine en azından. Ledler için bende çok araştırdım illa ki sorun yaşayanlar oluyor ama çoğunluk gayet memnun. Yetkili servis cok fiyat çekerse başka bir yere de bakabilirsiniz.
internetten fiyatlarını öğrendim. gidip konuşurum. farklı bir fiyat çıkarsa malzemeleri sipariş verir bir oto elektrikçisine uğrarım. aslında asıl merak ettiğim jant meselesi.

eneskaya6

80+ Silver
aklımda sciroccoya geçmek vardı ancak arabayı satmaya gönlüm el vermedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

internetten fiyatlarını öğrendim. gidip konuşurum. farklı bir fiyat çıkarsa malzemeleri sipariş verir bir oto elektrikçisine uğrarım. aslında asıl merak ettiğim jant meselesi.
Jantlar pahalı valla asıl para onlar. Lastikçi lastikçi dolaşıp sorman gerekir bide internetten bakarsın.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
şimdilik kesin olanlar cam filmi, farlar, jant.
güzel olursa direksiyon kılıfı.

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
şimdilik kesin olanlar cam filmi, farlar, jant.
güzel olursa direksiyon kılıfı.
Hocam bence kullanışlılık açısından güzel kaliteli tam kalıp bir 3d paspas alınabilir. Ayrıca dediğim gibi multimedia araç içini çok fazla değiştirecektir.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,501
İsim
Selim
Merhaba arkadaşlar,
2016 model i20 1.2 manuel sahibiyim. araç sıfır olarak alındı. benim için manevi olarak değerli bir araç. araç değiştirme düşüncem vardı ancak arabaya bağlı olduğum için vazgeçtim. ben de arabayı biraz kişiselleştirmeye karar verdim. aklımda difüzör, jant(siyah, çelik) ve yazılım var. spoiler ve egzoz düşünmüyorum. jant ebatı 16" ve 4*100 bobin. öneri ve tavsiyeler açığım. teşekkürler.
245 20 inç jant taksan efsane durur

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
peki milestone mu ultimate mi tercih edilmeli? aradaki farka değer mi?
hocam aradadaki görünür tek fark ultimate 12500K, milestone ise 9000K parlaklığa sahip ve ayrıca ultimate biraz daha beyaz ışığı var diğerine göre bana soracak olursanız ultimate derim.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
245 20 inç jant taksan efsane durur
hocam şimdi jant konusunda pek bilgim olmadığı için anlamıyorum meseleden. aracım fabrika çıkışı 16 inch jant. ben 17'ye geçme düşüncesinde bile "uyar mı?" acaba çözemedim. yardım olursanız sevinirim.
hocam aradadaki görünür tek fark ultimate 12500K, milestone ise 9000K parlaklığa sahip ve ayrıca ultimate biraz daha beyaz ışığı var diğerine göre bana soracak olursanız ultimate derim.
tamamdır hocam. ultimate diyelim. sisleri de şundan yapmayı düşünüyorum. belki geri vitesi ve plaka aydınlatmaya da takarız.

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
hocam şimdi jant konusunda pek bilgim olmadığı için anlamıyorum meseleden. aracım fabrika çıkışı 16 inch jant. ben 17'ye geçme düşüncesinde bile "uyar mı?" acaba çözemedim. yardım olursanız sevinirim.

tamamdır hocam. ultimate diyelim. sisleri de şundan yapmayı düşünüyorum. belki geri vitesi ve plaka aydınlatmaya da takarız.
Gayet güzel olur hocam bu arada takildiktan sonra ayar yaptırmayı unutmayın yoksa milletten kulağınız çınlayabilir. Plaka aydınlatmasını falan da LED yaparsanız çok daha güzel olur he bu arada jantlarin inç değerini yükseltirseniz lastik yanağını inceltmek zorunda kalacaksınız bu da konfordan kayıp demektir. Size kalmış yani.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Gayet güzel olur hocam bu arada takildiktan sonra ayar yaptırmayı unutmayın yoksa milletten kulağınız çınlayabilir. Plaka aydınlatmasını falan da LED yaparsanız çok daha güzel olur he bu arada jantlarin inç değerini yükseltirseniz lastik yanağını inceltmek zorunda kalacaksınız bu da konfordan kayıp demektir. Size kalmış yani.
hocam galiba arabanın stopları hariç bütün ışıkları photon yapıcam gibi duruyor.
jantları da 17 yapmayı düşünüyorum. lastikler zaten 7 yıl oldu sayılır yeni lastik almayı düşünüyordum. aklımda da şu jant var https://jantdunyasi.com/collections...gloss-jant-4-adet?_pos=1&_fid=43e7d5950&_ss=c

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
983,139
Üyeler
155,524
Son üye
Alpy96