Neler Yeni

i3 9100F ve RX 480 oyunlarda drop sorunu

pentiti

80+ Silver
Merhaba. Ben 1.5 ay önce bir sistem toplamıştım. Sistemin özellikleri şu:

Ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 8 GB (2. el tanıdığımızdan aldık ve kaç yıldır kullanılıyor vs. hiçbir bilgi vermedi)
İşlemci: Intel i3 9100F.
PSU: Xigmatek X-Power 600W 80+ güç kaynağı.
Anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus.
Kasa: Dark N10 Pro.
RAM: Kingston HyperX 1x16 GB 2666MHz RAM.

GTA 5'de droplar yiyorum FPS'i programla 75'e sabitlemiştim hep dalgalanma oluyor 56-63-72 gibi bunun çözümü ne olabilir? Ekran kartı sıcaklıkları oyuna girdiğim 5-10DK sonra 79-80 oluyor bir ara 88'i bile görmüştüm. Oyun için değerler şöyle:

hocam ekran kartı çok ısınıyor
ekran kartı termal macununu yenilemeni öeneririm

Yaşım biraz küçük olduğu için bilmiyorum maalesef. Daha doğrusu kendime güvenemiyorum bozarım diye korkuyorum.
bir tane kaliteli termal macun al sonra youtube deki videolardan ekran kartı termal macunu nasıl değiştirilir ona bak.

pentiti

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bir tane kaliteli termal macun al sonra youtube deki videolardan ekran kartı termal macunu nasıl değiştirilir ona bak.
İşte korkuyorum bozarım diye daha arkadaki hangi vidaları sökmem gerekiyor onu bile bilmiyorum kasaya fan almayı düşünmüştüm daha yeni pc aldığımız için hiç bütçemiz yok ve ailemden istesem 100TL ona bile izin vermezler :(

İşte korkuyorum bozarım diye daha arkadaki hangi vidaları sökmem gerekiyor onu bile bilmiyorum kasaya fan almayı düşünmüştüm daha yeni PC aldığımız için hiç bütçemiz yok ve ailemden istesem 100TL ona bile izin vermezler :(
kaç TL ye aldın ekran kartını?

pentiti

80+ Silver
keşke 800 TL ye sıfıra RX 560 alsaydın, daha düşük fps alırdın ama bu durum da olmazdın.
PC den anlayan birine termal macunu yenilettir.
Elimden gelen her şeyi yapacağım teşekkürler en azından termal macun sürüp temizlersem ve bir ihtimal kasaya Arctic bir tane fan alırsam daha az drop yerim değil mi?

Kasam Dark N10 Pro fanlarla birlikte geldiği için bilmiyorum harici hiç bir fan takmadım.
pardon hocam yanlış sordum
kasa fanlarının CFM değeri 38 idi şimdi hatırladım
senin alacağın fanın CFM değeri nedir onu sormak istedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

fan olarak bunu öneririm hem ucuz hem de CFM değeri fena değil.

Top Bottom