Neler Yeni

İ5 11400 ve RX 6600 darboğaz sorunu

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,936
İsim
MehmedVII

Reav

80+ Silver

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
399
İsim
Eray Yılmaz
Allah allah. Elden Ringde son patch ile oyun bozuldu diye çok duydum, bu sistemi de mi değiştirmişler acaba?
biraz sorunlu son patch ile birde 60 sınırı var oyunda ondan mı diye düşünüyorum ama bende çözemedim.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
biraz sorunlu son patch ile birde 60 sınırı var oyunda ondan mı diye düşünüyorum ama bende çözemedim.
Öyle de aynı sistemle insanlar da sorun yok anlayamadım bende.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım bekliyorum halen daha arkadaşlar herşeyi denedik ama çözüm bulamadık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilecek var mı?

Son düzenleme:

arturo

80+ Silver
Arkadaşlar kafayı yiyeceğim Elden Ring'de 1080p ultra ayarlarda 40 FPS alıyorum ama 2K'ya çekince daha yüksek alıyorum nasıl darboğaz olabilir aklım almıyor. Afterburer'dan değerleri takip ediyorum 1080P de ekran kartı kullanımı yüzde 50 falan işlemci yüzde 40 falan ama 2K da yüzde 90 civarı kullanıyor ekran kartını. Böyle bir şey nasıl mümkün anlamıyorum darboğaz yapmaması gerek. Ayrıca genelde böyle yüksek grafikli oyunlarda da oluyor bu fark ediliyor yani ayarları düşüğe çekiyorum FPS'de fark olmuyor yükseğe çekiyorum yine fark olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum ayrıca işlemci maksimum frekans değerinde çalışıyor.
Sistem özelliklerim:
RX 6600
Asus Prime H510M-K
İ5 11400
2X8 3200 MHZ CL16 Ram
500 GB m2 SSD
500 GB HDD
O sistemle darboğaz olmaz elden right optimizasyon sorunlu bir oyun zaten. Başka aaa oyunlarda da böyle mi?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
O sistemle darboğaz olmaz elden right optimizasyon sorunlu bir oyun zaten. Başka aaa oyunlarda da böyle mi?
Çok fazla deneyemedim ama forza olsun spiderman falan olsun bunlarda öyle bir sorun yok fakat bu değerler darboğaz gibi duruyor bende anlamadım hem anlayamadığım bir başka nokta benim sistemimle insanlarda böyle bir sorun yok ben de böyle bir şey olmasının sebebi nedir ki

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berk
Sadece Elden Ring'te mi problem var ?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Sadece Elden Ring'te mi problem var ?
Yani en çok onda öyle bir sorun yaşadım Furmark testinde öyle bir sorun yok ama benim anlamadığım neden elden ringte böyle bir sorun var diğer insanlar böyle bir problem yaşamıyor bendeki sistemle.

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berk
Yani en çok onda öyle bir sorun yaşadım Furmark testinde öyle bir sorun yok ama benim anlamadığım neden elden ringte böyle bir sorun var diğer insanlar böyle bir problem yaşamıyor bendeki sistemle.
Oyun korsan mı?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman

arturo

80+ Silver
Çok fazla deneyemedim ama forza olsun spiderman falan olsun bunlarda öyle bir sorun yok fakat bu değerler darboğaz gibi duruyor bende anlamadım hem anlayamadığım bir başka nokta benim sistemimle insanlarda böyle bir sorun yok ben de böyle bir şey olmasının sebebi nedir ki
Tamam o zaman sistemde sorun yok oyun problemli yapabileceğin bir şey yok.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Tamam o zaman sistemde sorun yok oyun problemli yapabileceğin bir şey yok.
Hocam oyun problemli de o zaman nasıl aynı sistemi kullanan insanlar da böyle bir durum yok anlayamadım acaba başka drivera falan mı geçsem dicemde Elden Ring hariç problemi yok.

arturo

80+ Silver
Hocam oyun problemli de o zaman nasıl aynı sistemi kullanan insanlar da böyle bir durum yok anlayamadım acaba başka drivera falan mı geçsem dicemde Elden Ring hariç problemi yok.
Böyle olaylara fazla takılmamak gerek AMD bu bir şeyi düzelteceğim derken başka bir şeyi bozarsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,852
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom