Neler Yeni

İ5 11400 ve RX 6600 darboğaz sorunu

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Böyle olaylara fazla takılmamak gerek AMD bu bir şeyi düzelteceğim derken başka bir şeyi bozarsın.
Orası da doğru ya oyunu akıcı oynasam yeter ama yok arkadaş grafik düşüreyim yine ekran kartı kullanımı az en son arkada başka bir şey açacağım belki ekran kartı kullanımı artar da FPS artar.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Şimdi farkettim aynı sorun Sekiroda da var sanırım bu şirketin yaptığı oyunlar sıkıntılı bende.

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
399
İsim
Eray Yılmaz
Çok fazla deneyemedim ama forza olsun spiderman falan olsun bunlarda öyle bir sorun yok fakat bu değerler darboğaz gibi duruyor bende anlamadım hem anlayamadığım bir başka nokta benim sistemimle insanlarda böyle bir sorun yok ben de böyle bir şey olmasının sebebi nedir ki
Hocam ben sana işin gerçeğini anlatayım 10400f ile rx 6700xt çalışıtırıyorum 1440p gram darboğaz çekmedim elden ring oynadım yarım saa fps drop yaşıyorum bende son güncelleme ile ayriyeten şöyle bir durum her oyunda yaşanır bu durum fps sınırlı ise oyun gpu tam performansını yansıtamaz ekran kartı mesela diyorsun 60 çalışıyor belki sınırsız olsa fps 60 kendin sınır koysan 80 çalıştırcak oyundan kaynaklı ekran kartını manyak ediyor bence eski fps sınırı olan bir kaç oyunda da bu başıma geldi bakıyorum oyunu 60 sınırı var ekran kartı haliyle %10 kulanıyor ama drop giriyor bende sistemimi bildiğinden bahane aramadım hiç elden ring te sorunlu biraz ne yazık ki cyberpunk olsun vb oyunlar olsun akıp gidiyor sonuç olarak sistem. Sizde demişsiniz spiderman falan sorunsuz oynuyom diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi farkettim aynı sorun Sekiroda da var sanırım bu şirketin yaptığı oyunlar sıkıntılı bende.
Ondada 60 fps sınırı var.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Hocam ben sana işin gerçeğini anlatayım 10400f ile rx 6700xt çalışıtırıyorum 1440p gram darboğaz çekmedim elden ring oynadım yarım saa fps drop yaşıyorum bende son güncelleme ile ayriyeten şöyle bir durum her oyunda yaşanır bu durum fps sınırlı ise oyun gpu tam performansını yansıtamaz ekran kartı mesela diyorsun 60 çalışıyor belki sınırsız olsa fps 60 kendin sınır koysan 80 çalıştırcak oyundan kaynaklı ekran kartını manyak ediyor bence eski fps sınırı olan bir kaç oyunda da bu başıma geldi bakıyorum oyunu 60 sınırı var ekran kartı haliyle %10 kulanıyor ama drop giriyor bende sistemimi bildiğinden bahane aramadım hiç elden ring te sorunlu biraz ne yazık ki cyberpunk olsun vb oyunlar olsun akıp gidiyor sonuç olarak sistem. Sizde demişsiniz spiderman falan sorunsuz oynuyom diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ondada 60 fps sınırı var.
Dediğiniz doğru hocam sanırım. İnternetim az olmasa FPS kilidini kaldıran modu kuracağım başka bir forumda öyle yapmamı önermişlerdi.

Existentia

80+ Silver
Sorunun darboğaz oldugunu hiç sanmıyorum daha stabil bir oyunda test etmekte fayda var

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Sorunun darboğaz oldugunu hiç sanmıyorum daha stabil bir oyunda test etmekte fayda var
Başka oyunlarda yok zaten hocam. Bu işlemci ile kartın darboğaz yapması da mümkün değil fakat değerler öyle gösteriyordu başlık o yüzden öyle. Yani sebebini hala anlayamadım arkada başka bir oyun açtığımda daha fazla fps aliyorum

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
oyunla alakalıdır oyunu oynamadım denemedim optimizasyonu biraz ayarları kurcala belki bozuk bir grafik ayarı olabilir kenar yumusatma olabilir vsync olabilir gölge olabilir yansıma olabilir bi dene

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
oyunla alakalıdır oyunu oynamadım denemedim optimizasyonu biraz ayarları kurcala belki bozuk bir grafik ayarı olabilir kenar yumusatma olabilir vsync olabilir gölge olabilir yansıma olabilir bi dene
Yok hocam hiç bir türlü olmuyor.

Existentia

80+ Silver
Başka oyunlarda yok zaten hocam. Bu işlemci ile kartın darboğaz yapması da mümkün değil fakat değerler öyle gösteriyordu başlık o yüzden öyle. Yani sebebini hala anlayamadım arkada başka bir oyun açtığımda daha fazla fps aliyorum
hocam sorun elden ring'in saçma bir optimizasyonu olması gibi geliyor o yüzden çok kafaınızı takmayın bence

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
Hocam ama aynı sistem ile bu sorunu yaşayan yok yani video testlerde adam gayet stabili değerler ile oynuyor.
sistemden sisteme sürümden sürüme de değişir o ona cok takılma benim testteki değerlerden yüksek aldıgımda oldu daha düşük aldıgımda oldu

Top Bottom