Neler Yeni

Yardım i5 11400f 100 derecede başlıyor

Alihanarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Alihan Arı
Kolay kolay bozamazsınız. Fabrikasyon termal macun sürülmeme ihtimali var ama çok az bi ihtimal. Soğutucuyu çıkarın bir bakın bakalım altına.
bu işlem için anakartı sökmeme gerek var mı? ona göre şimdi bir de onu deneyeceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Bedirhan AYHAN
açıp kontrol ettim soğutucu tam oturmuş durumda hem arkadan hem önden kontrol sağladım, ayrıca dediğiniz gibi bağlantı kısmı 4 pinlik cpufan kısmından takılı. Şimdi satıcı firma ile iletişime geçtim bakalım yardımcı olmalarını bekliyorum çok da anlamadığım için bu işlerden içimde bir bozma korkusu var en olmadı işlemci soğutucuyu değiştirip kullanmaya başlarım sanırsam :( teşekkürler yine de
Ben teşekkür ederim. en doğrusu fazla hakim değil iseniz. satıcı ile görüşmeniz en doğrusu.

Alihanarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Alihan Arı

Ekler

• WhatsApp Image 2022-02-25 at 10.51.04.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-25 at 10.51.04.jpeg
    257.3 KB · Hit: 60
  • WhatsApp Image 2022-02-25 at 10.51.05.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-25 at 10.51.05.jpeg
    384.2 KB · Hit: 61
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
Termal macunda sıkıntı gözükmüyor. Aynı şekilde tekrar monte edin ve cpu fan soketini doğru taktığınıza emin olun. Sİstemi açtıktan sonra cpu fanın döndüğünü kontrol edin. Tekrar aynı problemle karşılaşıyorsanız garanti için firmayla konuşun

Alihanarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Alihan Arı
bunlarda mı bir sorun var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunda sıkıntı gözükmüyor. Aynı şekilde tekrar monte edin ve cpu fan soketini doğru taktığınıza emin olun. Sİstemi açtıktan sonra cpu fanın döndüğünü kontrol edin. Tekrar aynı problemle karşılaşıyorsanız garanti için firmayla konuşun
sorun halen devam ediyor firmayla iletişime geçmek sanırsam en iyisi olacak. Teşekkürler yardımlarınız için

Son düzenleme:

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
Dün elime incehesaptan aldığım i5 11400f li sistem geçti stok fan takılı. Sistemi gece kurabildim bi hızlıca valorant vs bakayım dedim işlemci 100 dereceden başladı ve düşmedi sonra prime95 testi yapınca da aynı şekilde 100 derece oluyor anında kapatınca 40-50 arasında takılıyor. Anakartın arkasını kontrol ettiğimde stok fanın düzgün oturmuş olduğunu görüyorum sizce nasıl bir sıkıntı olmuş olabilir ya da çözmek adına gidip hızlıca bir kule tipi soğutucu alıp onu mu montajlamalıyım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
bence masaüstü ve yeni nesil işlemcilerde bu değer çok fazla ya kasayı değiştirecen yada soğutucu alacaksın veya kasaya fan takacaksın
soğutucu: https://www.akakce.com/islemci-sogu...UpvECm5PUS_52almF1TlvPizSs9Y1BPgaAmB-EALw_wcB
aslında hazır sistem olduğu için kasa alamaya bilirsin (mesh tavsiye ederim) fansa olabilir ama bu soğutucu gerçekten çok iyi

Alihanarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Alihan Arı
Şimdi aynı testi speedfan uygulamasından kontrol ediyorum ve maksimum 74 dereceye çıktı sabit kaldı hangisine inanacağımı şaşırdım 😅 göstergesel ya da yazılımsal sıkıntılar olabilir mi diğer uygulamalarda

Diğer programım hala 100 derece gösteriyor arkada

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
Şimdi aynı testi speedfan uygulamasından kontrol ediyorum ve maksimum 74 dereceye çıktı sabit kaldı hangisine inanacağımı şaşırdım 😅 göstergesel ya da yazılımsal sıkıntılar olabilir mi diğer uygulamalarda

Diğer programım hala 100 derece gösteriyor arkada
Hangi programda 100° gösteriyor?

Falcon78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Sezer
11400f için stok soğutucu yeterli değil kafanız rahat olmasını istiyorsanız kule tipi soğutucu ile kullanın. stok soğutucu süs diye konulmuş hiçbir halta yaramıyor ancak yinede bu değerleri görmemesi gerekiyor büyük ihtimalle ya tam oturmuyor yada termal macun görevini yerine getirmiyor.

Yerinizde olsam ne yaparım 200-300 TL'ye bir soğutucu alır kullanırım stok soğutucu görevini yapsa dahi oyunlarda 70 dereceleri görür 80'e yaklaşır hele yazın işlemci 90'ları görürse şaşırmam.

İntel bu işlemcide boş yere soğutucu maliyetine girmiş.

ÖmerS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ömer SARLUGİL
stok soğutucuyla bile 85 i geçmemesi lazım. Kesinlikle o şekilde kullanmayın iade etmeye çalışın yada yenisini talep edin, en kötü yolla kontrol etsinler.

yigithandeniz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
yigithandeniz
aynı işlemciyi 5 dakika stok soğutucu ile teste soktum 79-80 derecelere kadar çıktı gittim dark frezer x94 aldım 15 dakika test yaptım 50-55 civarlarına çıktı maksimum tabii mx4 macun ile beraber

Top Bottom