Neler Yeni

Yardım i5 11400f 100 derecede başlıyor

Alihanarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Alihan Arı
11400f için stok soğutucu yeterli değil kafanız rahat olmasını istiyorsanız kule tipi soğutucu ile kullanın. stok soğutucu süs diye konulmuş hiçbir halta yaramıyor ancak yinede bu değerleri görmemesi gerekiyor büyük ihtimalle ya tam oturmuyor yada termal macun görevini yerine getirmiyor.

Yerinizde olsam ne yaparım 200-300 TL'ye bir soğutucu alır kullanırım stok soğutucu görevini yapsa dahi oyunlarda 70 dereceleri görür 80'e yaklaşır hele yazın işlemci 90'ları görürse şaşırmam.

İntel bu işlemcide boş yere soğutucu maliyetine girmiş.
bugün yarın kule tipi bir soğutucu alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

stok soğutucuyla bile 85 i geçmemesi lazım. Kesinlikle o şekilde kullanmayın iade etmeye çalışın yada yenisini talep edin, en kötü yolla kontrol etsinler.
iletişime geçtim gerekli görüntüleri de gönderdim haber bekliyorum değişim sağlanırsa da yeni gelene kule tipi soğutucu takacağım

Alihanarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Alihan Arı
Merhaba konunun devamı niteliğinde bir sorum olacak yarın sistemi kargolayacağım lakin biraz önce bakınırken faeklı forumlarda benzer problemle karşılaşan insanların bios güncellesikten sonra aynı sorunla kaeşılaştığını gördüm ve onların dediğine göre güncelleme sonrası bios işlemci boltajını otoya alıp çok güç çekiyormuş daha sonra voltajı azalttıklarında sıcaklık değeri normale düşmüş. Sizce böyle bir şey mümkün mü mümkünse ideal i5 11400f voltaj değerini söyleyebilir misiniz

yazım yanlışları için üzgünüm telefondan yazdığım için :( gözleri kanayanlardan özür diliyorum

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Normal bir durum 11400F ateşli bir işlemcidir ve yanında gelen stok soğutucu pek bir işe yaramaz. Soğutucu alın.

Defnx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ahmet Ali Acar
Termal macun sürmeyi unutmuş olabilir misin?

Normal bir durum 11400F ateşli bir işlemcidir ve yanında gelen stok soğutucu pek bir işe yaramaz. Soğutucu alın.
Abi sana kısa bir şey sormak istiyorum müsaitsen
Da v4.5 geldiğinde şunları yaptım
1-) 5600g driver kurdum
2-) ram ayarını arttırdım
3-)windows update yaptım

Anakart driver ini şimdi kurcam başka yapmam gerekn bişey var mı boşuna yeni forum açmayım

Top Bottom