Neler Yeni

İ5 14400f vs R5 7500F

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,442
İsim
Kerem Çavuş
Ya bu cl46 cok büyük bir tehlike mi cok büyük problem mi oyun 300 fps yerine 50-100-150-200 fps mi oluyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya drop mu giriyor donuyor mu ?
yok ama ddr5 te baya farkediyor

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Tayfun Balım
Fiyatları aşağı yukarı aynı olsaydı AMD alın yükseltme imkanınız olur derdim. Benim gibi her yıl sistem değiştirmeyen biriyseniz daha ucuza 14400f i alıp geçin bence. 9800x3d alır takarım derseniz 7500fli sistemi alabilirsiniz. Ancak attığınız sistemler genel durumun aksine F/P dengesinin intel lehine olduğu bir durum.

Sonuç yükseltme yapılmayacak tak çalıştır kullanılacaksa intel alınmalı, sistem kurcalanacaksa amd alınmalı.

Ps4cü35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yasar Dalgan
Fiyatları aşağı yukarı aynı olsaydı AMD alın yükseltme imkanınız olur derdim. Benim gibi her yıl sistem değiştirmeyen biriyseniz daha ucuza 14400f i alıp geçin bence. 9800x3d alır takarım derseniz 7500fli sistemi alabilirsiniz. Ancak attığınız sistemler genel durumun aksine F/P dengesinin intel lehine olduğu bir durum.

Sonuç yükseltme yapılmayacak tak çalıştır kullanılacaksa intel alınmalı, sistem kurcalanacaksa amd alınmalı.
Sistem kurcalamayacağım aga vallahi bak samimi haftada Maksimum babasının babası en kral 3 saat oynucam 3-4 ay sonra geçecek hevesim. Beni tek tedirgin eden Ramler.

Redieew

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Mehmet Ali Avcı
Sistem kurcalamayacağım aga vallahi bak samimi haftada Maksimum babasının babası en kral 3 saat oynucam 3-4 ay sonra geçecek hevesim. Beni tek tedirgin eden Ramler.
Kanka mhzdense cl önemli bence ekstra yükseltme yaparak 48 yap ramleri düşük clli rahat kullan

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Tayfun Balım
Hocam bende cl30 ram var da noluyor. Günlük kullanıma pek etkisi yok. Ayrıca ram sistemdeki en ucuz bileşen. İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ama ben günlük 2 saat oyun oynayan birinin cl46 ram yüzünden sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Ps4cü35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yasar Dalgan
Hocam bende cl30 ram var da noluyor. Günlük kullanıma pek etkisi yok. Ayrıca ram sistemdeki en ucuz bileşen. İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ama ben günlük 2 saat oyun oynayan birinin cl46 ram yüzünden sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
ayda 8 saat hatta

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Tayfun Balım
ayda 8 saat hatta
O zaman hiç bakma bile hocam attığın intel sistem çok daha mantıklı ayrıca intel stokları eritildiği için z790 gibi çok süper bi anakart da almış olacaksın.

Tak çalıştır kullanıcı için o sistem fazlasıyla iyi.

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,422
İsim
Kaan
ilk sistemde o ekran kartı özelleştirmesi için 6kdan fazla para veriyorsunuz gerek yok aldığınız seride asusun giriş seviyesi

Ps4cü35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yasar Dalgan
ilk sistemde o ekran kartı özelleştirmesi için 6kdan fazla para veriyorsunuz gerek yok aldığınız seride asusun giriş seviyesi
Hiç gerek yok Ozaman inteli alıp geçelim demi zaten pek takmıyorum kafaya Habnet gta5 valorant cs2 wolfteam fln oda pazartesi Salı çarşamba perşembe cuma cumartesi çalışıyorum,pazar günü 1-2 saat oynamak icin

Ps4cü35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yasar Dalgan
O zaman hiç bakma bile hocam attığın intel sistem çok daha mantıklı ayrıca intel stokları eritildiği için z790 gibi çok süper bi anakart da almış olacaksın.

Tak çalıştır kullanıcı için o sistem fazlasıyla iyi.
Sistemi zaten Spotify dan şarkı açmak valorant cs go oynamak icin alıyorum böyle şeyleri kafaya takmamak gerekiyor bence sence doğru mu düşünüyorum

Top Bottom