Neler Yeni

i5 2500k overclock değerleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Çavuş
arkadaşlar öncelikle selamlar forumda yeniyim önce size derdimi anlatayım benim z68ep-d3 anakartım ve i5 2500k işlemcim var soğutucu olarak snowman m401 kullanıyorum şuan için işlemciyi voltaj ayarlarını ellemeden 4.3 ghz de kullanıyorum işlemci ful yükte ortalama 65 derece 4.4 e çekince masaüstünde mavi ekran alıyorum bu voltaj ayarları nasıl oluyor bilmiyorum ama işlemcimi 4.5 ghz seviyelerinde kullanmayı istiyorum oc hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,774
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Kademeli voltaj arttıracaksın. Eski Bios`u çok hatırlamıyorum, Cpu Core Voltage`dir. Stock atıyorum 1.35 ise kademeli arttıracaksın. 1.37-1.38V gibi. Yeni nesil anakartlar da daha kolay oluyor, parçalar sağlam ama eski kartlarda çok zorlamamak gerekebilir. Bios`a girip bak bakalım Stock kaç V.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Çavuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kademeli voltaj arttıracaksın. Eski Bios`u çok hatırlamıyorum, Cpu Core Voltage`dir. Stock atıyorum 1.35 ise kademeli arttıracaksın. 1.37-1.38V gibi. Yeni nesil anakartlar da daha kolay oluyor, parçalar sağlam ama eski kartlarda çok zorlamamak gerekebilir. Bios`a girip bak bakalım Stock kaç V.
valla hocam kademeli olarak 1.410'a kadar çıkarttım fakat prime 95 testini başlattığımda tekrar mavi ekran aldım en sonunda voltaj işini bırakıp tekrardan 4.3'e çektim biosta stock olarak 1.35 değerinde ben ellemedim

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,316
Üyeler
142,111
Son üye
Sıkılıyorum Sabri
Top Bottom