Neler Yeni

İ5 760 Gtx 750 ye darboğaz yaparmı

invy

80+ Bronze
Merhaba şuan gtx 750 ve xeon 3430 kullanıyorum çok büyük darboğaz yaşıyorum eski ekran kartım amd hd 6670 varken bu sorun yoktu ve anakartımın tek ram slotu bozuk tekli 8 gb ram var İ5 760 A geçiş sağlasam faydası olurmu darboğaz kalkarmı Userbenchmarrktan baktım 3430 ile arasında 50 fps fark var tek isteğim darboğazın kalkması eski ekran kartım varken sorun yaşamıyordum çok nadiren oluyordu yani

Ekler

• resim_2023-06-26_231117889.png
    resim_2023-06-26_231117889.png
    95.1 KB · Hit: 49

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Merhaba şuan gtx 750 ve xeon 3430 kullanıyorum çok büyük darboğaz yaşıyorum eski ekran kartım amd hd 6670 varken bu sorun yoktu ve anakartımın tek ram slotu bozuk tekli 8 gb ram var İ5 760 A geçiş sağlasam faydası olurmu darboğaz kalkarmı Userbenchmarrktan baktım 3430 ile arasında 50 fps fark var tek isteğim darboğazın kalkması eski ekran kartım varken sorun yaşamıyordum çok nadiren oluyordu yani
OC'lu %18 OC'suz %10 daha güçlü. Darboğaz yaparmı bilmiyorum ama faydası olur. Tabi soket uyumlu mu dikkat et. Anakartına ve işlemcine zarar verme

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OC'lu %18 OC'suz %10 daha güçlü. Darboğaz yaparmı bilmiyorum ama faydası olur. Tabi soket uyumlu mu dikkat et. Anakartına ve işlemcine zarar verme

Soketim uyuyor evet size bi soru sorucam diyer insanlar youtube da vs videoları var stok haldeyken bile darboğaz yaşamıyolar ben neden darboğaz yaşıyorum işlemcimi 3.8 e kadar çektim gine drop tabi fanım yetmedi kapandı pc diyer insanlarda darboğaz oluyor tek kanal ram diyemi ?

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Soketim uyuyor evet size bi soru sorucam diyer insanlar youtube da vs videoları var stok haldeyken bile darboğaz yaşamıyolar ben neden darboğaz yaşıyorum işlemcimi 3.8 e kadar çektim gine drop tabi fanım yetmedi kapandı pc diyer insanlarda darboğaz oluyor tek kanal ram diyemi ?
OC ısınmayı baya arttırıyor, ondan olabilir. Ramin kaç gb?
Mesaj otomatik birleştirildi:

8 miş yeterli

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OC ısınmayı baya arttırıyor, ondan olabilir. Ramin kaç gb?
Mesaj otomatik birleştirildi:

8 miş yeterli
ısınmadan olucağını sanmam çünkü serinken bile %40 50 lerde geziyor anlık 20 lere flan düşüyor düşük sistem isteyen oyunda denedim FAR CRY 1 oda şöyle ekliyim ekran kartında furmarkda 3d test vs OCT de 5 dk test ettim sorun çıkmadı işlemcide değişik bi sorun var kaç gündür can sıkıyor

Ekler

• gp.PNG
    gp.PNG
    100.8 KB · Hit: 38

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Yeni yeni olmaya başladıysa sıcaklıktan başka aklıma bir şey gelmiyor.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
ısınmadan olucağını sanmam çünkü serinken bile %40 50 lerde geziyor anlık 20 lere flan düşüyor düşük sistem isteyen oyunda denedim FAR CRY 1 oda şöyle ekliyim ekran kartında furmarkda 3d test vs OCT de 5 dk test ettim sorun çıkmadı işlemcide değişik bi sorun var kaç gündür can sıkıyor
Çok büyük darboğaz yaşıyorum demişsiniz ama görselde %7 gözüküyor. Arkadaşın dediği gibi diğer işlemci %10 civarı daha güçlüyse darboğaz ortadan kalkacaktır ama %7'nin size pek bir şey kazandıracağını sanmıyorum ki zaten 400FPS'lerde geziyorsunuz.

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Çok büyük darboğaz yaşıyorum demişsiniz ama görselde %7 gözüküyor. Arkadaşın dediği gibi diğer işlemci %10 civarı daha güçlüyse darboğaz ortadan kalkacaktır ama %7'nin size pek bir şey kazandıracağını sanmıyorum ki zaten 400FPS'lerde geziyorsunuz.
Drop yiyorsa dropları önleyebilir

invy

80+ Bronze
Hocam gözünüzü seviyim far cry 1 de test ettim kaç yıllık oyun günümüz oyunlarda alın bakın valo ve gta 5 Lole giriyorum eski ekran kartımla 140 fps aldıgım oyun 80 55 fps oynuyorum sizcede garip değilmi ekran kartı ve işlemci kullanımı düşüyor lolde

Ekler

• gta.PNG
    gta.PNG
    149.8 KB · Hit: 36
  • valo.PNG
    valo.PNG
    160.7 KB · Hit: 33

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Hocam gözünüzü seviyim far cry 1 de test ettim kaç yıllık oyun günümüz oyunlarda alın bakın valo ve gta 5 Lole giriyorum eski ekran kartımla 140 fps aldıgım oyun 80 55 fps oynuyorum sizcede garip değilmi ekran kartı ve işlemci kullanımı düşüyor lolde
Zaten sıcaklıktan olduğu çok net belli. İşlemciyi 3.8GHz yaptım diyorsunuz ancak ilk görselde 3GHz, ikinci görselde ise 3.1GHz olarak çalışıyor. İşlemci eski ekran kartınızı rahatça besleyebildiği için daha az kullanılıyordu ve daha az ısınıyordu. Şimdi daha güçlü bir ekran kartına geçtiğiniz için işlemci kullanımı arttı ve ısındıkça performansı iyice düşüyor, bu da özellikle söylediğiniz Lol, Valorant gibi işlemci odaklı oyunlarda epey düşüş sağlayacaktır.

Üstelik son attığınız fotoğrafta işlemci 99 derece, zaten biraz daha ısınsa sistem kendisini kapatacak.

invy

80+ Bronze
Drop yiyorsa dropları önleyebilir
Benim istediğim işlemci ve ekran kartı eşit şekilde beslenebilsin şöylede garip durum var mesela forza 4 de işlemci ve ekran kartı 100 kullanıyor ama ekran kartı sinematiklerde flan 50 ye düşüp yükseliyor gta v de her şey en yüksek ultrada drop yemiyorum 50 fps im ama haritadaki objeler geç yükleniyor

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
gtx 750 2 katı bir kart darboğaz bence

Top Bottom