Neler Yeni

İ5 760 Gtx 750 ye darboğaz yaparmı

invy

80+ Bronze
X3430 bile 90 dereceleri görebiliyorsa X3450 haliyle daha çok ısınır.
3430 yeni termal macun sürdüğüm gün stok halinde boştayken 33 derece oyunda 55 60 dı O.C Yaptıgımda boştayken 45 oyundayken 78 85 arası asla yükselmiyordu bence termal macunu 3 ayda bir flan yenilesem sıkıntı olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

X3430 bile 90 dereceleri görebiliyorsa X3450 haliyle daha çok ısınır.
iyi midir? değerli

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
3430 yeni termal macun sürdüğüm gün stok halinde boştayken 33 derece oyunda 55 60 dı O.C Yaptıgımda boştayken 45 oyundayken 78 85 arası asla yükselmiyordu bence termal macunu 3 ayda bir flan yenilesem sıkıntı olmaz.

iyi midir? değerli
Ekran kaydı alırken de fazladan işlemci kullandığını düşününce iyi bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Soketim uyuyor evet size bi soru sorucam diyer insanlar youtube da vs videoları var stok haldeyken bile darboğaz yaşamıyolar ben neden darboğaz yaşıyorum işlemcimi 3.8 e kadar çektim gine drop tabi fanım yetmedi kapandı pc diyer insanlarda darboğaz oluyor tek kanal ram diyemi ?
Darboğaz yaşamıyorsun o durum oynadığın oyundan kaynaklı hocam.

Boşu boşuna i7 alma yani aynı olayı yaşarsın.

invy

80+ Bronze
Darboğaz yaşamıyorsun o durum oynadığın oyundan kaynaklı hocam.

Boşu boşuna i7 alma yani aynı olayı yaşarsın.
hocam i7 almıyom zaten xeon 3450 alıcamda şöyle söyliyim eski 1 gb amd hd 6670 ile daha iyi performans alıyordum oyunlarda nası darboğaz yok her oyunda aynı ekran kartı kullanımı düşük

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
hocam i7 almıyom zaten xeon 3450 alıcamda şöyle söyliyim eski 1 gb amd hd 6670 ile daha iyi performans alıyordum oyunlarda nası darboğaz yok her oyunda aynı ekran kartı kullanımı düşük
Hangi oyunlarda mesela?

Hasan344

80+ Gold
O kart çok düşük aslında. O işlemcinin darboğaz yapmaması gerek. O.c. limi işlemci?

invy

80+ Bronze
Hangi oyunlarda mesela?
Valorant Fortnite GTA 5 Lol

O kart çok düşük aslında. O işlemcinin darboğaz yapmaması gerek. O.c. limi işlemci?
Evet gtx 750 de +200 oc var işlemci şuan 3.0 da oc li

@Hasan344 @MuratTheFounderOfGariban Hocam hem oc li hem oc siz test ettim işlemci %95 100 kullandıgı için ekran kartı az kullanıyor ve haritalarda objeler flan yüklenmiyor fps drop yiyorum lolde flan fps im düşük oluyor

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Valorant Fortnite GTA 5 Lol

Evet gtx 750 de +200 oc var işlemci şuan 3.0 da oc li

@Hasan344 @MuratTheFounderOfGariban Hocam hem oc li hem oc siz test ettim işlemci %95 100 kullandıgı için ekran kartı az kullanıyor ve haritalarda objeler flan yüklenmiyor fps drop yiyorum lolde flan fps im düşük oluyor
Onunla alakası olduğunu sanmıyorum lolde falan zaten ekran kartı az kullanılır. Eğer alt tab vs atıyorsan fps sabitleniyor lolde. Oyun içinde çözünürlüğünü değiştirmeyi dene fpsin yükselir.

invy

80+ Bronze
Onunla alakası olduğunu sanmıyorum lolde falan zaten ekran kartı az kullanılır. Eğer alt tab vs atıyorsan fps sabitleniyor lolde. Oyun içinde çözünürlüğünü değiştirmeyi dene fpsin yükselir.
fark etmiyor hatta klasik darboğaz mantığı grafikleri arttırınca gta 5 te biraz daha arttı objeleri yükledi ekran kartı kullanımı arttı ama fortnite ta flan etki etmedi GTA 5 de herşeyi ultraya çektim sadece uzaklardaki direkler vs yükliyemiyodu o kadar ama iyidi ama iş valo fortnite vs gelince iş ortada cidden çok kötü önceki ekran kartımda 100 ün altına düşmüyoken şuan droplar yiyorum ve fps bianda düşüyor hatta bazen nadiren takılıyor kapat aç yapıyorum ama fps desen 160 150

Ekler

• gtav.PNG
    gtav.PNG
    91.2 KB · Hit: 30
  • fortnite.PNG
    fortnite.PNG
    72 KB · Hit: 24
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
fark etmiyor hatta klasik darboğaz mantığı grafikleri arttırınca gta 5 te biraz daha arttı objeleri yükledi ekran kartı kullanımı arttı ama fortnite ta flan etki etmedi GTA 5 de herşeyi ultraya çektim sadece uzaklardaki direkler vs yükliyemiyodu o kadar ama iyidi ama iş valo fortnite vs gelince iş ortada cidden çok kötü önceki ekran kartımda 100 ün altına düşmüyoken şuan droplar yiyorum ve fps bianda düşüyor hatta bazen nadiren takılıyor kapat aç yapıyorum ama fps desen 160 150
İşlemcin fazla ısınıyorsa bu da drop yemene sebebiyet verir. Ayrıca SSD mi kuıllanıyorsun HDD mi bu da önemli.

invy

80+ Bronze
İşlemcin fazla ısınıyorsa bu da drop yemene sebebiyet verir. Ayrıca SSD mi kuıllanıyorsun HDD mi bu da önemli.
Sistem SSD Ye kurulu fortnite ssd de gta v hdd de gta 5 de herşeyi en düşüğe çektiğinde ekran kartı kullanımı çok azalıyor hiç bir yer yüklenmiyor diyer insanlar stok halde kullanıyor işlemciyi bende neden böyle anlamadım bu arada ramlerim izoly marka çok ucuza gelmişti kodla

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,281
Üyeler
149,004
Son üye
fein
Top Bottom