Neler Yeni

İ5 9400F VE GTX 1660 SUPER OYUNLARDA KASIYOR

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Evet başlıktada belirttiğim gibi 3 aylık yeni bilgisayarım tüm yüksek sistem isteyen oyunlarda kasıyor.

SİSTEM BİLEŞENLERİ

İşlemci:İ5 9400F

Anakart:MSI B365 M pro-vh

Ram:Hyperx tek modül 16 gb 2666mhz ram

Ekran Kartı:MSI GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB 192 BİT

Kasa:Corsair Spec Delta RGB 550W 80+ PSU LU MODEL

SSD:Toshiba OCZ RC500 500gb m2 ssd 1700/1600

MONİTÖR:DELL S2419HGF 144 HZ 1MS GAMİNG MONİTÖR

Evet sistem bu şekilde ve 3 aydır oynadığım oyunlarda yaşamadığım sorunlar kalmadı PUBG,GTA5'te kasma ve fps drop

FORZA 4,WATCHDOGS 2,PAYDAY2 'de anlık donmalar yaşadım bu gibi daha nice sistem zorlayan oyunlarda da aynı sorunu yaşayacağıma eminim yani oynadığım oyunların optimizasyonu ile ilgili bi sorun yok. PUBG hariç ama onda da böyle iğrenç bir performans almamam gerekiyor csgo,valorant gibi oyunlarda kasmıyor ama o oyunları her PC kaldırıyor zaten :D

Notlar

1-Driverlar günceldir

2-BİOS günceldir

3-Kasa yerde ve gayet iyi hava alıyor 3 günde bir nemli bezle tozlarını alıyorum

4-GTA 5,WATCH DOGS2 Gibi hikayeli oyunlarda 1080p ultra oynamak istiyorum fakat donma,kasma,fps drop herşeyi yaşıyorum Kullanım değerleri ise CPU %75-80 GPU%50-90 90 ÜSTÜ ÇOK NADİR GÖRÜYOR

5-PUBG e-spor oyunu olduğu için ne kadar yüksek fps o kadar iyi oluyor o yüzden doku ve kenar yumuşatma hariç her şey çok düşük te doku ve kenar ise ultra çünkü göze görüntüde güzel bir dolgunluk veriyor çözünürlük ise 1728*1080 ama fps olması gerekenden çok çok çok daha düşük yaptığım ayarlarla 200 fps almam gerektiği yerde 100 fps alıyorum ve haritalara göre fps drop yiyorum. Kullanım değerleri ise CPU%75-80 GPU%50-70

Bazı arkadaşlar diyecekki ayraları ultraya çek GPU'ya yük ver ben çok düşük ayarlarda bile PC kasıyor diyorum ultraya çeksem de aynı. görüntüde yırtılma oluyor GPU%90'a çıkıyor ama ne yazık ki fps 80-60 a kadar düşüyor olması gereken ise 110 fps

6-V-sync i her oyunda denememe rağmen çözüm getirmedi. Anlaşıldığı üzere benim bilgisayarımda olağanüstü bi durum var.

Arkadaşlar bi yardımcı olun gözünüzü seveyim
PUBG'de sorun yaşaman oyun ile ilgilidir muhtelemen.

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Murat
bir şey diyeceğim windowsu eski sürüme geçirdim bi şey değişmedi zaten bu bilgisayar ı aldığım andan beri bu fps drop kasma sorunlarını yaşıyorum format atsam düzelmez bence yine aynı durum olur bi parça da arıza olma olasılığı nedir pcyi vatandan aldım ve vatanın garantisi nasıl bi arıza durumunda vereceğim de
Merhaba kardeşim sorunu çözebildin mi

Top Bottom