Neler Yeni

Öneri İBB İstanbul'da Her İlçeye Olası Deprem Kayıp Tahmini Kitapçığı Hazırladı

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Özetçe
Depremden Önce
*Deprem Çantası
*Tatbikat
*Deprem öncesi ,anında ve sonrasında yapılacaklar
Bunlar şart
Gerekirse Okullarda dandirik bir tatbikat yerine gerçekçi deneyimli tatbikat yaptıılmalı.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Hocam o insanlar yüzünden bu halde memleket zaten. Depremden kar elde etmek ayrı bir zihin dünyası.
Ölenin elini kesip altınları alma mı dersin; tapu vs. kaçırma mı dersin, yeni ev yapıp paraya para katma mı dersin...
Vallahi konuştukça canım sıkılıyor.
Şuan izmir de boşaltilan o evlerde hirsizliklar oluyor oranin sakinleri söyluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özetçe
Depremden Önce
*Deprem Çantası
*Tatbikat
*Deprem öncesi ,anında ve sonrasında yapılacaklar
Bunlar şart
Gerekirse Okullarda dandirik bir tatbikat yerine gerçekçi deneyimli tatbikat yaptıılmalı.
Bu deprem cantasi işi bana her zaman ama her zaman saçma gelmiştir.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu
Şuan izmir de boşaltilan o evlerde hirsizliklar oluyor oranin sakinleri söyluyor.

Bu deprem cantasi işi bana her zaman ama her zaman saçma gelmiştir.
Pekala deprem oldu bina yıkıldı .
Nasıl değerli eşyalarını alabileceksin ve göçük altında nasıl yaşamını sürdürebileceksin.
Sadece bu neden bile deprem çantası yapmak için gerekli

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Pekala deprem oldu bina yıkıldı .
Nasıl değerli eşyalarını alabileceksin ve göçük altında nasıl yaşamını sürdürebileceksin.
Sadece bu neden bile deprem çantası için gerekli
Depreme nerede yakalanacağini bilemezsin İzmirdeki depremin simge haline gelen Buse depreme diş tedavisi için gittiği binada yakalandi kaldi ki bina yikildi elin kolun bacağin sıkışabilir düstüğünde her yer karanlik olacak sen o heyecanla canta aklina bile gelmez gelsede bulamazsin.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu
Depreme nerede yakalanacağini bilemezsin İzmirdeki depremin simge haline gelen Buse depreme diş tedavisi için gittiği binada yakalandi kaldi ki bina yikildi elin kolun bacağin sıkışabilir düstüğünde her yer karanlik olacak sen o heyecanla canta aklina bile gelmez gelsede bulamazsin.
Haklısın
Ama en azından evde yakalanırsan ,deprem çantası faydalı olacaktır.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Haklısın
Ama en azından evde yakalanırsan ,deprem çantası faydalı olacaktır.
Deprem için yapilabilecek en etkili yöntem kentsel dönüsümdür gittim belediye başkaniyla konuştum bu durumu birkaç sene önce adam dediki bunlari yapmamiz imkansiz herkes için böyle yapiliyor şartlar yok dedi.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Keşke kanal istanbula ayırdıkları bütçeyi kentsel dönüşüme ve şehir planlamasına ayırsalardı.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Keşke kanal istanbula ayırdıkları bütçeyi kentsel dönüşüme ve şehir planlamasına ayırsalardı.
Kanal istanbul depremi tetikleyecek gibi absürt şekilde konuşurlarsa bu kanal istanbul işine engel olamayiz.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu
Deprem için yapilabilecek en etkili yöntem kentsel dönüsümdür gittim belediye başkaniyla konuştum bu durumu birkaç sene önce adam dediki bunlari yapmamiz imkansiz herkes için böyle yapiliyor şartlar yok dedi.
Haklısın
Sırf 2 kuruş daha kazanmak için dandik malzemelerle binaları döşüyorlar deprem sırasında daha kolay yıkılıyor,olan halka oluyor.
Kentsel dönüşüm dediğin gibi gerekli

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Haklısın
Sırf 2 kuruş daha kazanmak için dandik malzemelerle binaları döşüyorlar deprem sırasında daha kolay yıkılıyor,olan halka oluyor.
Kentsel dönüşüm dediğin gibi gerekli
Daha yeni yeni imar barışı yaptilar yeni yapilan binalarin üstüne kat çıkıldi istanbul gibi yerlerde.

Anlamadım kanka.
Knk şimdi kanal istanbula hayır diyorlar neden diyorsun İstanbul depremine neden olacak diyorlar bu imkansiz bir durum gerçek dışı şeyler söyleyerek engel olamazsin.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu
Daha yeni yeni imar barışı yaptilar yeni yapilan binalarin üstüne kat çıkıldi istanbul gibi yerlerde.

Knk şimdi kanal istanbula hayır diyorlar neden diyorsun İstanbul depremine neden olacak diyorlar bu imkansiz bir durum gerçek dışı şeyler söyleyerek engel olamazsin.
İnşallah imar barışı imar bozukluğunu getirmez
Kanal istanbul olacağını sanmıyorum olursa hem oradaki çifçiyeyede yazık olacak. (Sırf 1 saçma sapan proje uğruna çifçilerimizin toprakları bile saçma sapan projeye gidebilir yani. )

Top Bottom