Neler Yeni

🔻İKİNCİ EL OTOMOBİL SATIŞLARI DİBİ GÖRDÜ!

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,375
İsim
Diyarhan

Keyfen

80+ Bronze
https://www.sahibinden.com/ilan/vas....000-de-audi-a3-1.6-benzinli-1180762944/detay
Audilerede bakabilirsiniz hocam. Şuanlık bir örnek attım sadece Bmw'ler kadarda fiyatları şişik değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle. Seneye kısmetse bende araç almak istiyorum ancak bu şekilde giderse ancak şunu alırız:
Alıntıyı görüntüle
kanka lüks takılıyosun o da pahalı :D ben daha çok şunu düşündüm tek beygir

1720682569140.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,375
İsim
Diyarhan
Dersen sadece binerim. Hyundai Elantra ve Toyota Corolla Memur kasa al. (Toyota da sanayi yüzü gormessin.) Fantazi yaparım eğlence anlayiism yüksek dersen A4 Sedan 2010 öncesi veya 2012 A3 bulursun 1 2 değişenli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,375
İsim
Diyarhan
Senin araban var mı veya alacak mısın?
Bende Ford Kuga var. Şu anda Torres EVX almayı düşünüyorum. Kenara para ayırıyorum güzel bir indirim olursa üstüne ekler alırım.

Kimse Egea onermemis onu da önerelim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,487
İsim
Burak Karadağ
Bende Ford Kuga var. Şu anda Torres EVX almayı düşünüyorum. Kenara para ayırıyorum güzel bir indirim olursa üstüne ekler alırım.

Egea parça ve ekonomik anlamda evet iyi ama pek güzel bir araba değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,375
İsim
Diyarhan

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,668
İsim
Hacı

Egea parça ve ekonomik anlamda evet iyi ama pek güzel bir araba değil
Egea demeyin la.
2024 model egea cross, 97 corollanın içinde 4 kişi 150-160 la çıktığı bayırı, 120 ile giriyor 70 le zirve diyor.

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,371
İsim
Krom
Araba bakıyorum, eski kasanının 2. El fiyatı yeni kasanın 0 fiyatından pahalı :D

asmarena6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Berk Era
@SadeceBirisi. @-Mehmet- @Babangida Babayaro @Sadece Ölüler Görür @asmarena6
Beyler ben 1-2 yıl içerisinde kesinlikle araba alacağım 500K bütçeyle ve eski temiz bu tip BMW ler çok hoşuma gidiyor. Bunun için arabadan çok iyi anlayan biri veya tanıdık varsa forumda yardımcı olabilir mi bilgi almak isterim.

E30-E46-E90-F30 Yani Bmwnin dönemsel olarak neredeyse tüm modellerine sahip oldum.

E30 ve E46 tabii ki aldığımda yıl olarak yıpranmış araçlardı. Sorun çıkarmadığı gün azdır zaten. Ancak işçilik o zamanlar ülkede ucuzdu parça ucuzdu ve bu araçların parçaları bulunabilirdi. Şuan adamın elindeki her parça servet değerinde. 20 yıl önce depoya çektiği parçayı bugünün euro kuruyla satıyor. Selamınaleyküm demek 10 bin liraya mal oluyor.

E90 ım Dizeldi Bu aracıda 120 binde aldım 150 binde nalet ederek sattım. Turbosu 2 kere yapıldı en son gidip çıkma turbo aldım. Motor sürekli arıza veriyor yıldım yani 1 senede.

F30 almadan önce BMW ye tövbe etmiştim. Audi A5 Sportback alacaktım. Yıl 2016 falan takribi araçlarda 2013 yani yeni araçlar.
Audi için herkes DSG den dolayı korkuttu. ZF şöyle iyi böyle iyi bozan yok daha dünyada falan filan kanıma girdiler. Aldık F30 u.

Evet ZF müthiş bir şanzuman. Ama gidipte yağ soğutucusunu gidip plastik malzemeden yapmışlar kronik bir sorun. Soğutucu patladı ve tüm şanzuman su aldı. BMW servisi o zaman 30 bin Euro para istedi şanzumana. Dışardan yaptırdık 20 bin lira verip tüm parçalar değişti. Şanzumanın her vites atışı titreyerek vuruntu yaparak geçiyor. Bir türlü çözemedim çünkü o sıra ZF şanzumandan anlayanda yok zaten. En son onu da nalet ederek sattım birdahada sıfır olmadığı sürece BMW almamaya yemin ettim.

Özetle bu araçları almayı aldıktan sonra 100 bin harcama riskini alıyorum yanıma bu kadar para ayırdım demeyen biri için önermiyorum.
Bu araçların parçaları dediğim gibi Euro üzerinden inanılmaz pahalı parçalar. F30 motor parçalarının çoğu mesela Peug ile ortak yapımdı. Birebir aynı parça Peugta atıyorum 100 euroysa BMW de 200 euro. Araç premium sınıf diye heryerden geçiriyolar.

Kırdım kafayı alacağım diyosan ve para harcayacağım madem harcadığıma değsin diyip 325-330 motordan aşşağısına ben olsam bakmam. Hele 316i falan kapıya koymam o eski kasalarda (F30 sonrası turbolu 316i ler gayet iyi yürüyor)

Atemix38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Atemix38
@SadeceBirisi. @-Mehmet- @Babangida Babayaro @Sadece Ölüler Görür @asmarena6
Beyler ben 1-2 yıl içerisinde kesinlikle araba alacağım 500K bütçeyle ve eski temiz bu tip BMW ler çok hoşuma gidiyor. Bunun için arabadan çok iyi anlayan biri veya tanıdık varsa forumda yardımcı olabilir mi bilgi almak isterim.
Eski BMW yerine bu tarz arabaları öneririm ttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-degisensiz,dusuk-km-li-temiz-linea-easy-1180417223/detay

Top Bottom