Neler Yeni

İncehesap İade Rezilliği (14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Hakkımın Olmasına Rağmen Reddedildim)

Blastarsk

80+
5 hafta oldu, hala bekliyorum...
Sonuç ne oldu acaba? Şu an coil whine yaşıyorum sanırım ve gigabyte servisine gönderdim eğer iade değişim çıkmazsa ürünü iade edeceğim Sinerji'ye. Sorun çıkarırlarsa ben de Thh başvurucam.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Kaira Bilgic
İncehesap'tan 23 Ekim 2020 tarihli Gaming gecesinde 719437 sipariş numarasıyla Gigabyte RTX 2080 Super Windforce OC almıştım. Kart bana Yurtiçi Kargo ile 27 Ekim 2020 tarihinde teslim edilmişti. Bu da kargo takip adresi: https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/gonderi-sorgula?code=909287345321 Kartı test edince çok fazla Coil Whine olduğunu gördüm ve kartın sorunlu olmayan bir yenisiyle değiştirilmesi için 30 Ekim 2020'de değişime gönderdim. Bu da kargo takip adresi: https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/gonderi-sorgula?code=305080705828 Kart 11 Kasım 2020'de bana geri ulaştı ve değişim talebimin reddedildiğini gördüm. Sebebi ise kartın bu desibel seviyesinin kendilerince normal olmasıymış. Ayrıca kartın kutusu da zarar görmüştü. Bu sebeple ben de 12 Kasım 2020'de yürürlükteki 6502 sayılı kanun hükümleri gereğince, 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkından yararlanarak iade etmek istediğimi kendilerine belirttim ve ürünü gönderdim. Bu da kargo takip adresi: https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/gonderi-sorgula?code=305080709025 Ama 27 Kasım 2020'de iade talebimi reddedip bana geri göndermişler. Kendilerine herhangi bir engellemede bulunulursa gerekli yerlere ulaşacağımı hem telefondan hem e-posta adreslerinden hem ürünün kutusunun içine koyduğum notla hem de çektiğim videoda bildirmiştim. Bu sebeple bugün tüketici hakem heyetine başvurdum. İncehesap gibi büyük bir şirketin böyle işi uzatması oldukça rahatsız edici. Eğer siz de İncehesap'tan bir şeyler alacaksanız bunları hesaba katıp almanızı tavsiye ederim.
İade durumunu açıklayan video:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Video linki yanlış göndermişim doğrusu:
Benzer bir sorun yaşadım iade konusunda. Şikayetvar a yazınız ve müşteri hizmetlerini mümkün mertebe rahatsız edin ve hakem heyetine başvurun bu şekilde yaparak monitörümü geri aldım

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hocam internetten alınan ürünlerin şartsız koşulsuz iade hakkınız var onlar kabul etmiyorlar diye iade ediyeceğiniz anlamına gelmiyor videoda bile o sesten rahatsız oldum siz nasıl rahatsız oluyorsunuzdur düşünemiyorum kutuya da hasar vermişler en iyisi bu olayı yargıya taşıyın tüketici hakmeyetine başvurun bu ürünler ucuz ürünler değil hele bu ses siz kabul etseniz ben kabul etmem onları korkutun bu süreci yargıya taşıyacağınızı söyleyin tınlamazlar yapıcağınızı biliyorsunuz haklarınız var kullanın lütfen bu kabul edilebilir göz ardı edilebilir bir şey değil hak var hukuk var zorla onlara kabul ettirin takipteyim papağan gibi aynı şeyleri diyorum ama geçekden kabul edilebilir bir şey değil en azından ben kabul etmiyorum

Blastarsk

80+
Hocam internetten alınan ürünlerin şartsız koşulsuz iade hakkınız var onlar kabul etmiyorlar diye iade ediyeceğiniz anlamına gelmiyor videoda bile o sesten rahatsız oldum siz nasıl rahatsız oluyorsunuzdur düşünemiyorum kutuya da hasar vermişler en iyisi bu olayı yargıya taşıyın tüketici hakmeyetine başvurun bu ürünler ucuz ürünler değil hele bu ses siz kabul etseniz ben kabul etmem onları korkutun bu süreci yargıya taşıyacağınızı söyleyin tınlamazlar yapıcağınızı biliyorsunuz haklarınız var kullanın lütfen bu kabul edilebilir göz ardı edilebilir bir şey değil hak var hukuk var zorla onlara kabul ettirin takipteyim papağan gibi aynı şeyleri diyorum ama geçekden kabul edilebilir bir şey değil en azından ben kabul etmiyorum
Kasımın sonunda THH'ye başvurdum, hala sonucu bekliyorum... Ancak şimdi kabul etseler bile buna denk ekran kartları 10000-15000 TL arasında geziyor ki o da stokta bulabilirsem. Benim işime yaraması için ya bu artmış fiyatlar üzerinden iadem kabul edilmeli ya da en azından RTX 3060 Ti veya üstü bir kart vermeliler ama bu dediklerim maalesef pek mümkün gözükmüyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnceHesap en başta iademi kabul etseydi üstüne 700-1000 TL ekleyip 3070 almayı düşünüyordum..

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Kasımın sonunda THH'ye başvurdum, hala sonucu bekliyorum... Ancak şimdi kabul etseler bile buna denk ekran kartları 10000-15000 TL arasında geziyor ki o da stokta bulabilirsem. Benim işime yaraması için ya bu artmış fiyatlar üzerinden iadem kabul edilmeli ya da en azından RTX 3060 Ti veya üstü bir kart vermeliler ama bu dediklerim maalesef pek mümkün gözükmüyor...
Hocam verdiğiniz parayı geri alın normalde 3060ti 5000tl civarında olması gerekiyor du bugün eth düştü biraz sonra nvdia madencilere bios üzerinden engel olucak karlarını yarı yarıya düşüyor zaten bu yükselişin sonlarına geldiğimiz tahmin etmek zor değil madenciler için ayrı kartlar çıkıcak görüntü çıkışı olmayan vesayre siz paranızı geri alın 3070 bile alırsınız üstüne para kalır o kartı iade edin haklarınızı kullanarak değişim yapmayın nvdia kartlarıyla mining yapımasını sizden benden daha çok istemiyor

Son düzenleme:
Top Bottom