Neler Yeni

[İNCELEME] Turbox GT-7000 Kulaklık Hk.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Öncelikle herkese iyi forumlar. Hemen "Turbox" kelimesini görünce linç etmeyin , bu sefer bir F/P ürün ortaya çıkarmışlar :) Bu kulaklığı yaklaşık 3.5 yıldır aktif olarak , hırpalaya hırpalaya kullandım ve hâlâ kullanıyorum. Şimdi diğerleri gibi süslü laflara girmeden TURBOX GT-7000 'in iyi ve kötü yanlarına bakalım ;

*İyi Yönleri

+ Ses kalitesi oldukça tatmin edici , oyuncular için ortalamanın üstünde bir kalitesi var.
+ Mikrofonu oldukça güzel ve çoğu bilindik markanın ürünleri ile yarışıyor. Cızırtı , harf patlamaları olayı vs. yok.
+ Örgü kablo olayı harika ve uzunluğu istemediğiniz kadar yetiyor.
+ LED aydınlatmaları ayrı bir hava katmış.
+ Kafa bandı yeterince esnek ve büyük , yani büyük bir kafa yapınız varsa fazlasıyla yetecektir.
+ Daha birkaç ay önce pedler soyulmaya başladı ondan önce sıkıntı yoktu.

*Kötü Yönleri
- Çok olmasada dışarıya ses sızdırıyor ve sessiz bir gece ortamında bu rahat duyuluyor.
- Kulak pedleri uzun süreli kullanımda rahatsız ediyor , terletiyor hatta bir süre sonra çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. ( +8 saat kullanımdan sonra oluyor )
- Kulaklık haddinden fazla büyük. Kaba duruyor.
- Yukarıda bahsettiğim örgü kabloları eğer sürekli kullanıp sonra sarıp kaldırıyorsanız yırtılmalar , kablo yamuklukları oluşuyor ve kablo birbirine çok dolanıyor. Açınca bile yamuk yumuk çirkin bir görüntü oluşuyor.
- Bu çoğu kulaklıkta oluyor ama mikrofon çubuğundaki esneklik özelliği olan obje 2.5 yılın ardından yavaş yavaş gevşemeye başladı. Artık ya dümdüz ve ileriye doğru veya kıvrımlı ve ağzıma doğru kullanabiliyorum. Diğer türlü tutmuyor ve sağa sola kayıyor.

***NOT : çoğu eksi yönü hırpalanmadan ve çok uzun süre kullanımdan sonra oluştu. 2.5 yıldan bahsediyorum az uz bir zaman değil. Haliyle kendini ufaktan saldı şuan , e 4 yaşına girecek bi zahmet salsın. Hırpalanmadan kastım ; fırlatılmalar ( USB ve diğer giriş uçları takılıyken fırlatılma ve o şiddetle tüm uçların yerinden çıkmaları dahil ) , yumruklar ve çekiştirmeler. Çok fazla zarar vermeye çalıştım doğrusu ama "bana mısın" demedi.***

Daha aklıma gelmeyen çok şey var fakat bunlar yeterli diye düşünüyorum. "Tam bir F/P ürünü alırsanız pişman olmazsınız" , demek isterdim fakat artık eskidi ve fiyatını haketmiyor çünkü daha iyi alternatifler mevcut. Her şeye rağmen 2 - 2.5 sene kullanım gayet ortalamanın üstündeydi. Tekrardan iyi forumlar...

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
eyvallah hocam :D

Top Bottom