Neler Yeni

İnno 3d 1650 super Ekran kartı çip arızası

kmjl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
melih çelikbilek
3 sene önce aldığım toplama sistemde 1650 süper ekran kartı mevcuttu 2 gün önce ekranda garip garip çizgiler çıktı ve reset atmaya başladı (fotoğraf mevcut) dün bilgisayarcıya götürecektim ama bu sefer düzgün çalıstı fifa 22 oynadım hiç kasma yoktu anlık drop yoktu bugun tekrar calistirdigimda yone ayni sorunu verdi bilgisayarci cip ve veya ram arizasi oldugunu soyledi istanbula gonderilecegini ve ortalama 2000 tl oldugunu soyledi yani dahada fazla tutabilimiş bu fiyata tamirinin mantiksiz oldugunu dusunuyorum daha ucuza tamir etme yontemi varmi yoksa mayisa kadar idarelik ekran karti alicam mayista yurtdisina gidiyorum oradan ekran karti alicam

Ekler

• images_1674814744873.jpeg
    images_1674814744873.jpeg
    77.4 KB · Hit: 28

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,003
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kartı satsan o kadar etmiyor dostum 2000 TL ne?

Awsnet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Awsnet
3 sene önce aldığım toplama sistemde 1650 süper ekran kartı mevcuttu 2 gün önce ekranda garip garip çizgiler çıktı ve reset atmaya başladı (fotoğraf mevcut) dün bilgisayarcıya götürecektim ama bu sefer düzgün çalıstı fifa 22 oynadım hiç kasma yoktu anlık drop yoktu bugun tekrar calistirdigimda yone ayni sorunu verdi bilgisayarci cip ve veya ram arizasi oldugunu soyledi istanbula gonderilecegini ve ortalama 2000 TL oldugunu soyledi yani dahada fazla tutabilimiş bu fiyata tamirinin mantiksiz oldugunu dusunuyorum daha ucuza tamir etme yontemi varmi yoksa mayisa kadar idarelik ekran karti alicam mayista yurtdisina gidiyorum oradan ekran karti alicam
O kart zaten eski yaptırma idarelik al ( yurd dışına gitmişken bizede bişiler alsana be 🤣🤣)

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
naber
önce ekran kartını çıkar yerinden fanını sök termal macun temizle fön makinesi ile ısıt tekrar termal macun sür fanı tak açılacaktır tahminen sonra bilgisayarına "msi after burner" programı yükle ekran kartı hızını düşür şansına bozuk yerleri işlemezse sorunsuz kullanırsın

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,003
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
fön makinesi ile ısıt açılacak sonra "msi after burner" programı yükle ekran kartı hızını düşür şansına bozuk yerleri işlemezse sorunsuz kullanırsın
Fön makinesinin lehimleri hareket ettirecek kadar ısınabileceğini pek sanmıyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,003
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
yetiyor genelde zaten 5dk çalıştırsa yeter. lg g3 te falan çok yaptık etkiliyor lehimi 5 dk için çalıştırır
Onun lehimleri ufacık, kartlardaki lehimler daha büyük.

Hasan344

80+ Gold
Belki fırınlama işlemi ile duzelir ama duzelse bile fazla dayanacağını sanmam.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
naber
Onun lehimleri ufacık, kartlardaki lehimler daha büyük.
aynı hemen hemen en fazla biri 5nm diğeri 7nm falandır. fön makineleri bazıları düşük sıcaklık veriyor 2000w yazanlar yeter artar. samsung r540 leptopta falanda yapılıyordu 5dk sonra görüntü yine gidiyor tabi fırınlama yapılıyor en fazla 2 bilemedin 3 ay sonra tekrar fırınlama yapsanda 5dk geçmiyor çip bozuldu mu genelde çöp olur. msi after burner ile hız düşürürse veriler bozuk yerlere kopuk bacaklara yazılmayınca çalışır bir ihtimal. şuan benim leptop ekran kartı arızalı zaten oyunlarda sürekli dııtttttt sesi veriyordu chrome bile açsam aynı sorun sonra after burner yükledim hızı yarılarım sorun düzeldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,891
Üyeler
147,628
Son üye
Alex.1907
Top Bottom